Déčko na domácí hale nestíhalo

Muži D vstoupili do kolotoče soutěží o týden později než jejich kolegové z tréninkové skupiny a týmu E. Soupeři v prvním kole jim byli nejdříve tým EKONOM Praha a druhým, letos hrajícím ve výtečné formě, pak tým z Dobříše.

Již při příjezdu na sraz bylo vidět podle zaparkovaných aut, že náš první soupeř na tom nebude finančně špatně - jeden z jejich kolegů přijel v Porsche. Původně jsme mysleli, že je to tenista, ale když vytáhl z kufru vpředu tašku a od spolujezdce florbalku, poznali jsme, že jsme mýlili (asi dobrý EKONOM). Zápas začal oproti předpokladům o něco dříve, což úplně nestíhal kapitán týmu, kterého zdržela práce a cesta z dalekého Hradce Králové.

Zápas začal oproti předpokladům o něco dříve, což úplně nestíhal kapitán týmu, kterého zdržela práce a cesta z dalekého Hradce Králové. První třetina byla „oťukávací“, přesto se soupeř ujal vedení. Ve druhé třetině se nechal vyloučit Bendík, který vůbec netušil, proč si musí jít odpočinout (ale ta sekerka ta byla). My jsme oslabení využili na 100% a poté, co soupeři vypíchl balón Majer, se v zakončení nemýlil Nepraš. Bohužel soupeř nás vylákal k nesmyslnému napadání a dvakrát využil vytvořeného přečíslení, tak jsme do druhé přestávky vstupovali s mankem dvou branek. Ve třetí části jsme na soupeře vyrukovat s tlakem, ale paradoxně jsme inkasovali už ve dvacáté vteřině. To zápas definitivně zlomilo. Dokázali jsme se prosadit už jen jednou a to opět v oslabení. Padla také kacířská myšlenka, jestli nedohrát zápas ve čtyřech, protože jen v tomto počtu jsme byli schopni střílet branky. Konečný účet zápasu je tedy 2:5 a první porážka hned v úvodním zápase.

Autor: Miloslav Mattes

Druhý zápas jsme nastoupili proti zmíněné a favorizované Dobřiši. Již předem byli hráči informováni o jejich snové pohárové pouti a že to je tým, který se v téhle soutěži spíš zasekl, než že by do ní patřil. Na první pohled sice ne, rozdíly mezi jejich hráči byl značné - od urostlých hromotluků až po s trochou nadsázky drobečky. Ale zrovna v té pestrosti jsme s nimi dokázali držet krok. Výhodou mohla být domácí aréna, kde tedy od letoška bohužel netrénujeme, ale jednou Radlice, navždy Radlice. Bylo i hezky, takže nebylo riziko nějakých náledí v rohu. I tak jsme se ale nevyvarovali ztrát a již první zápas pro velmi nepříjemné a hlavně fatální zranění nedohrál navrátilec a nový zličíňák Honza Šťastný, kterému bude achilovka chybět minimálně půl roku, spíš více.

Chyběl i Bendy a i předem avizovaný Petr Mencl, takže se sestava smrskla na 9+1 a chvilku jsem litoval, že jsem si k rámu nepřipnul florbalku, že bych po letech zase naskočil. Hráči dostali nějakou sadu instrukcí a psychických rad a šlo se hrát. A nutno říct, že jsme se snažili a hráli dobře a drželi vyrovnaný stav i obraz hry a to možná déle, než jsme sami čekali. A pak to přišlo, někdy zhruba v osmé minutě jsme si začali říkal, že to docela jde a že vlastně zase tak dobří nejsou. Na to přišly dva slepené góly do naší sítě, o kterých máme tendenci říkat, že jsou hloupé. Jenomže ty hloupé góly jsou ty, co ten tým, co je v laufu dokážou dokonale posadit na koně.

Dopředu se ještě díky své síle a statnosti probil Rudy a ujal se i vybojovaného nájezdu, který překvapivě (alespoň pro mě tedy) poměrně suverénně proměnil a vykřesal naději. Tu jsme si ale nechali vzít a tentokrát to už nebyly hloupé góly a po první třetině to bylo 1:4 a kurs zápasu byl jasně stanoven. Nicméně nevzdali jsme se a sympaticky jsme bojovali až do konce, občas měli maličko smůlu, že gólman soupeře začapal nebo jsme byli načapáni, jak hrajeme v šesti či že jsme si vyšlápli na nejmenšího hráče soupeře. Konečný účet vyšel tedy na 2:8 a trochu to odpovídalo tomu rozdílu, i když krutě. Kluci byli sehraní a dobře fyzicky připravení. My jsme šli na první turnaj a sestava tomu odpovídala, někteří kluci musí zabrat, aby se mohli ukázat na Déčku, které je opravdu rozdíl (v soutěži) oproti Éčku.

Autor: Štěpán Weber

Panthers Praha D - VŠTJ Ekonom Praha 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)  online
Panthers Praha D - Sokol Dobříš 2:8 (1:4, 1:2, 0:2)  online