Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2129_20220317_000437.jpg

Déčko dvakrát vysoko vyhrálo

Déčko se 4 zápasy před koncem utrhlo a obsadilo třetí místo v tabulce. Na trable se sestavou jsme zvyklí, ale vždy se uvaří jinak. Zajímavostí je, že průnikem v sestavě mezi tímto turnajem a tím předcházejícím je "pouze" to tvrdé jádro, které čítá pouze 4 hráče, náš letošní tzv. pohotovostní pluk - Koki, Benďák, Špalda a Petr Nepraš. Ostatní byli nahrazeni novou směnou a je to zase, podobně jako u veteránů, otázka k zamyšlení do další sezony.

Sestava byla hotová, upečená a zadaná, vyvážená, ale klasicky přišly změny, ale to nevymyslíš, že se ti omluví zrovna junior Ladrýsek a déčkař Jeby, takže rovnováha je čudu a musíš to rychle převařit, první zápas si s radostí a chutí doplnil ještě Míla, druhej jsem doplnil já, ale jenom na lávku a díky tomu jsme mohli z Céčka na druhý povolat i Karbiče, který původně byl sestavě na Déčko na oba (stejně jako přítomný Khurny), pak dostal zpět povolávací rozkaz na Céčko, aby právě pak dostal ještě jednu divokou kartu.

První soupeř Tajula, jo to je ten tým, kde hrají naše bodové modly - dvojice Hybš - Kraus, o nichž někteří tvrdí, že to jsou zevláci, nicméně techniku, cit, výběr místa a prostě práci rukama i nohama mají lepší, než některé naše manšafty dohromady, ale prostě legendě neporučíš a my trénujeme tesaře, ne houslisty. :-)

První třetina byla jako ze snové reklamy na florbal, tedy alespoň co se týče skóre a byla taky klíčová, protože nechat si tyhle kluky utéct je hazard a to jak doslova na hřišti, tak z hlediska skóre - to skončilo po první části 4:4 a ani jednou jsme nevedli a také ani jednou to nebylo o více než gól. Nováček v bráně, junior Štěpán Hrubý, navíc první zápas na mužích, tak ten musel asi hodně koukat, co mu to tam padalo a cinkalo a musel si asi říkat, že ten mužskej florbal je opravdu jiná paráda, ale vybral si bohužel trochu ne úplně vhodný zápas na premiéru - nicméně i tak to zvládnul skvěle, protože od druhé třetiny už nepustil ani gól a my jsme nepřestali přidávat - některé byly obligátní "špíny", ale většina byla hezká kombinačně či individuálně a dlužno dodat, že posily ať z U23 v podání BigMurphyho a Polciho, tak juniorů Jurnyho a Vojty bylo přesně to, co náš pohotovostní pluk potřeboval. :-)

Druhý zápas byl s domácími Kobylisy a došlo vlastně k takové odvetě za nedávný vzájemný zápas, kde jsme tedy jednak vysoko prohráli (1:7) a nyní jsme si se soupeřem prohodili role, minule jsme se nesešli v sestavě my, nyní to padlo na ně, takže odplata byla dokonce souměrná, co se týče rozdílu skóre (9:3), ale souměrnost nebyla úplně v gólových finesách, které nejde všechny jmenovat - pouze snad Karbičovu hokejovou parádičku, kdy skoro až stříkal led od bruslí a nebo Polciho góly (celkem 5!), kdy jeden dal ze třetí své vlastní dorážky a jeden po vykroužení jinak vídaném leda tak u Likise - to vše zřejmě na některé hráče Kobylis zanechalo příliš velký dojem a v duchu starého hesla, které jsme taky dříve vyznávali "ať je to alespoň bolí", rozdávali i radosti místy nevhodně - naštěstí to ale dopadlo dobře a nic se nestalo a hrací víkend jsme si užili. 

Autor: Štěpán Weber