PanthersKlatovy
7:6(3:2,3:2,1:2)
ne 24. 9. 2023 18:00 @ SH ZŠ Rudná, Divize, 3. kolo

Další těsná výhra, U23 přehráli posledního

Již třetí neděli v řadě čekal Muže U23 zápas Divize. Tentokrát se představili v domácím prostředí na palubovce, která se nachází v Rudné u Prahy.

Soupeřem byl ambiciózní tým z Klatov, jenž se ale ze začátku sezony nepotkal s dobrou formou a ze tří zápasů, které již stačil odehrát, si nepřipsal ani jediný bod. Pokyny hlavního trenéra Honzy Sysla zněly tedy jasně - využít špatného startu sezony pro soupeře a prohloubit jeho trápení uzmutím tří bodů.

Vstup do zápasu nám vyšel perfektně. Hned ve třetí minutě se po nádherné zadovce mezi nohama od Tomáše Mánka dokázal prosadit Vojta Majer a posunul náš tým do vedení. Odpověď od soupeře na sebe ale nenechala dlouho čekat. Přišla během necelých dvou minut zápasu a na tabuli opět svítilo vyrovnané skóre. Následovala desetiminutovka hry ze strany na stranu, ale bez větších šancí. Tento obraz hry dokázal přerušit nechytatelnou bombou od půlící čáry David Chochlovský. Tímhle projektilem vrátil vedení na naši stranu. Nicméně Klatovy dokázaly vždy reagovat skvěle. Okamžitě se dostaly do tlaku, na který jsme neměli obranný recept. Tlak soupeře vyústil v čase 19:42, kdy David Navrátil hasil gólovou situaci faulem a nedal rozhodčímu na výběr než písknout trestné střílení, které proměnil. A aby špatných zpráv nebylo málo, po nešťastném střetu kolenem se spoluhráčem, se zranil kapitán Jiří Hadamovský.

Už to vypadalo na smolný konec prvního dějství, s tím se ale nechtěl smířit David Chochlovský, který si našel prostor před brankou a tři vteřiny před závěrečným písknutím v první třetině zamířil znovu přesně. Do šaten se tedy šlo za stavu 3:2 pro domácí družstvo.

Po krátké poradě pod taktovkou Jana Sysla vstoupilo naše mužstvo do druhé třetiny znovu výborně. Vytvořili jsme si převahu od počátečních vteřin, která následně znamenala přesilovku pro naše barvy. Tu jsme dokázali využít pomocí kombinace Tondy Ježka a Jendy Tvrdka. Druhý jmenovaný zakončoval a dostal nás už do náskoku o dvě branky. Hned poté jsme si ale zkomplikovali zápas vyloučeními a dokonce oslabením ve třech hráčích. Soupeř toho sice nevyužil, ale tempo zápasu nám uteklo. Klatovy přišly se dvěma slepenými góly, které od sebe dělilo pouhých šest vteřin. A stav byl z ničeho nic opět vyrovnaný. Soupeřova šestivteřinová smršť nás ale vyprovokovala k velmi podobnému kousku. Necelých dvacet vteřin po druhé soupeřově brance se prosadil Vojtěch Zdrubecký a hned sedm vteřin po něm se trefil Tonda Ježek, diváci v Rudné tak mohli vidět hned čtyři branky během jediné minuty.

Po této bláznivé minutě, kde si daly obrany obou týmů oddych, se už stav neměnil a do poslední části jsme vstupovali s dvougólovým náskokem 6:4. Namotivovaný tým Klatov na nás v posledním dějství zápasu doslova vletěl a hned ve čtvrté minutě snížil. To nás bohužel neprobralo a tak nás musel podržet skvěle chytající Julius Šabler. Bohužel jedna střela soupeře desáté minutě byla nechytatelná i pro něj. Deset minut před závěrečnou sirénou bylo tedy skóre znovu remízové. Tento moment pro nás už zafungoval jako studená sprcha. Znovu jsme se dostali do hry a začali být nebezpeční. Díky zlepšenému výkonu jsme dokázali opět strhnout vedení na naši stranu. Po nahrávce Davida Navrátila se o to postaral v čase 53:06 Tonda Ježek. Poté následoval další tlak soupeře, který ovšem už na naši obranu nevyzrál. Nepomohla ani hra bez brankáře.

Zápas jsme ovládli nejtěsnějším možným rozdílem 7:6 a bereme další tři body do tabulky, zatímco náš soupeř si bude muset na svůj první bodový zisk ještě minimálně týden počkat. Již tuto neděli nás čeká výjezd do Plzně, kde se utkáme s místními Gorilami.

Autor: Jiří Hadamovský