23_20230911_132008.jpg
21_1640941393.png
38890_DSC_0659.jpg

Czech Open ve znamení stříbrných mužů

Panteři ani po roce neodjeli z oblíbeného turnaje Czech Open s prázdnou. Ačkoliv se nepodařilo zopakovat loňský parádní počin v podobě hned čtyř získaných sad medailí a finálového derby mužů, skvělé stříbro si připsali Muži A, kteří v náročné kategorii PRO dokráčeli až do nedělních bojů na Podvinném Mlýně, kde těsně padli s prvoligovými Karlovými Vary!

MUŽI PRO

Elitní mužské družstvo stejně jako vloni bojovalo v kategorii PRO, kde své zápasy hrají přihlášení účastníci druhé a třetí nejvyšší tuzemské soutěže. Po úvodní vyrovnané a nakonec i vítězné bitvě FBK SĀC přišlo na dlouhou dobu jediné zaváhání - s prvoligovými Gullivery Panteři padli těsně 4:5. Následovala ale velká jízda - nejprve tradičního ligového soupeře z Plzně přehráli svěřenci Ladislava Hrmy poměrem 6:4, tečku za působením na hale v Řepích pak dal parádní duel s prvoligovými Vary, které se před Panthers musely sklonit po výsledku 6:7. Vzhledem k pozitivnímu vývoji ostatních zápasů ve skupině by jim pak v sobotu krátce po poledni proti Butchisu stačila remíza, vítězství 8:7 nicméně znamenalo dokonce posun na konečné první místo ve skupině!

Vzhledem k systému turnaje, kde dál, tedy rovnou do semifinále, postupovaly pouze dva nejlepší celky z každé skupiny, pak Panteři v sobotu večer nastoupili rovnou do souboje o finále, a to proti pražskému rivalovi z Orky Čelákovice. Výsledkově to nakonec bylo jednoznačně nejklidnější utkání - ačkoliv soupeř brzy vedl, na svou jedinou trefu nedokázal nijak navázat a červeně odění tak po vítězství 5:1 mohli slavit postup do finále. V něm se jim znovu postavily prvoligové Vary a opět to byl souboj nesmírně vyrovnaný - ještě na konci druhé třetiny svítilo na tabuli nerozhodné skóre. Závěrečná třetina pak bohužel přinesla několik drobných chyb, jichž zkušený soupeř dokázal využít a utekl do vedení 7:5, jenž už si až do konce zápasu nenechal vzít a odsoudil tak pantery do role poraženého, avšak stále stříbrného týmu.

MUŽI BLACK

Kombinovaná sestava mužských rezerv a Sépiáků, respektive Texasu, se v úvodu základní skupiny protrápila k těsnému vítězství nad německým Siemensstadtem, v druhém utkání nicméně i přes zlepšený výkon padla se Slaným. O osudu umístění panterů ve skupině tak měl rozhodnout závěrečný souboj s Podbořany, kde sice soupeř v jednu chvíli vedl už 4:1, skvělý druhý poločas ale znamenal srovnání na konečných 5:5 - ani vydřená remíza nicméně kýžené druhé místo nepřinesla, neboť právě Podbořany měly o jediný gól lepší skóre a Pantery tak odsoudily k prvnímu kolu play-off s výběrem Králova Dvora. K němu sice červeně odění nastoupili v pozici papírového outsidera, se zkušeným soupeřem ale dlouho drželi krok a v závěru se za stavu 1:2 mocně tlačili k vyrovnání, třetí inkasovaná branka jim ale vzala vítr z plachet a rozhodla o tom, že tým BLACK skončí v play-off tím nejrychlejším možným způsobem.

MUŽI WILD

Kombinovaný tým složený z juniorů, dorostenců a mužů si jako jediný musel "užít" základní skupinu na branickém Hamru. Výsledkově menší prostory ale příliš znát nebyly - hned v úvodu si Panteři poradili s maďarskými Phoenix Wizards poměrem 3:0 a stejné skóre svítilo na tabuli v jejich prospěch i po šesti minutách bitvy s nepříjemným AIK Kladno. Tam nicméně k udržení čistého konta nedošlo a čtyři minuty před koncem soupeř dokázal srovnat, závěr ale patřil opět chlapcům z Radlic, kteří tvrdý souboj plný vyloučení dokázali dvěma trefami zvrátit zpět na svou stranu. Podobné nervy pak přinesla tečka za základní skupinou proti Roudnici, kde se s brankami doslova roztrhl pytel a ačkoliv Panteři většinu času svého protivníka jen dotahovali, v závěru během dvaceti vteřin dokázali nejprve vyrovnat a následně odskočit na 7:6, což byl i konečný výsledek pojišťující první místo.

Vítězství ve skupině jim přiřklo do prvního kola hratelný Butchis, jenž po šestigólovém nášupu v první polovině našel síly jen ke korekci na konečných 1:7 z jeho pohledu. Druhé kolo už bylo o poznání náročnější a Pacovští Honzíci v něm po první polovině dokázali s Pantery držet krok, v té druhé ale odpadli a nakonec padli 3:7. Šlo se tedy do osmifinále, které po roce přineslo znovu panteří derby, tentokrát s týmem WHITE - v rukavičkách se ale rozhodně nehrálo a obě strany si připsaly velké množství vyloučení. Tým WILD se po sedmi minutách ujal vedení, to ale co se skórování týče bylo z jeho strany vše a pálil už tak jen tým WHITE, který nakonec zvítězil 4:1 a ukončil svým spoluhráčům cestu turnajem.

MUŽI WHITE

Druhý mix juniorů a mužů hrál své zápasy společně s družstvem BLACK na hale ve Střešovicích a minimálně první den se při nich pořádně zapotil - otevíračku proti plzeňské Slavii zlomil až ve druhé polovině a hattrickem se při vítězství 3:1 blýsknul Josef Nový, utkání s týmem KIPSTA, tedy již zmiňovaným Královým Dvorem, pak až v závěru po mocném dotahování dokázal zásluhou Tomáš Mánka uhrát na remízu 2:2. O prvenství ve skupině tedy mělo rozhodovat skóre a byť to po první polovině s Mostem nevypadalo zrovna růžově, Panteři se následně do svého soupeře pořádně opřeli a vyprášili jeho klec celkově 15 góly, přičemž sami neinkasovali žádný.

Do play-off tedy vstoupili z prvního místa a hned v jeho úvodním kole podobným stylem (12:1) vyprovodili i německý Siemensstadt, proti Black Angels jim pak po poločasovém vedení 3:2 stačila i bezbranková druhá patnáctiminutovka. V osmifinále přišlo již zmiňované klubové derby s družstvem WILD a povedený obrat, který řídil zejména tříbodový Tomáš Jančík. Vítězství 4:1 katapultovalo Pantery do čtvrtfinále, krok před medailemi nicméně jejich cesta skončila - nad síly mladého výběru byl střešovický Tatran, který sice ve druhé půli ztratil tříbrankové vedení, poslední minuta nicméně patřila jemu a branka vteřinu před koncem pak pojistila jeho vítězství v poměru 5:3.

ŽENY ELITA

Áčko #princezen mělo před sebou těžký úkol - uspět v našlapané skupině s Tatranem, Chodovem a Ostravou. A že to bude těžké, bylo jasné už po prvním zápase - Panterky i s několika novými tvářemi v sestavě nedokázaly vstřelit Tatranu ani jeden gól a na úvod turnaje padly 0:3. Ještě větší gólový rozdíl navíc přinesla večerní bitva s Chodovem, jíž pražský rival pohodlně ovládl výsledkem 1:6. Druhý den už přinesl nadějnější start, když po šesti minutách vedly svěřenkyně Jaroslava Jelínka nad Ostravou 2:0, ani tentokrát z toho ale body nebyly, když nejprve Ostrava srovnala a následně i otočila zápas na konečných 5:3.

Z posledního místa ve skupině tedy #princezny "schytaly" ve čtvrtfinále Vítkovice a byť byl papírový favorit před zápasem jasný, samotný průběh utkání byl vyrovnaný. Panterky sice brzy prohrávaly, zásluhou branek Zabavské a Křemenákové ale ještě v první polovině stáhly soupeřův náskok na jediný gól a ve druhé části se hnaly za vyrovnáním, zkušený soupeř jim ale odskočil na konečných 4:2 a odsoudil k bojům v play-off B. Tam v semifinále přišla na řadu repríza skupinového souboje s Ostravou a znovu ztracené, tentokrát jednobrankové vedení, které skončilo ostravským vítězstvím 3:2. Vytoužené vítězství tak přišlo až v závěrečné při o celkové sedmé místo, v němž bylo po čtyřiceti minutách skóre vyrovnané a rozhodnout tak musely až nájezdy, kde se hrdinkou Panterek stala úspěšná Kristýna Gocová!

ŽENY BLACK

Legendy a rezervní #princezny se společně sešly pod hlavičkou týmu BLACK a s branickou skupinou F si poradily znamenitě. Ačkoliv hned v úvodním klání s prvoligovou Jihlavou museli remízu 2:2 zachraňovat až minutu před koncem, následně si Panterky poradily jak s Wizards (5:1), tak i s Litvínovem (6:2) a díky tomu skončily se sedmi body na parádním prvním místě. To jim zajistilo nasazení až v osmifinále, kde však přišla nečekaná stopka - do té doby často skórující panteří výběr nenašel recept na výtečně chytající gólmanku střešovického Tatranu, která zvládla pokrýt všechny jejich pokusy a svým spoluhráčkám tak zařídila to, že jim k vítězství bude stačit jediná branka.

ŽENY WILD

Naopak juniorský výběr doplněný o dvě zkušené Panterky měl ve skupině B spoustu práce. Hned na úvod je čekalo už snad tradiční turnajové derby se spřáteleným celkem Texasu, který ve druhé polovině zvládl otočit nepříznivě se vyvíjecí duel na svou stranu a zvítězit 3:1. Další ztracené poločasové vedení, tentokrát 2:0, pak o pár hodin později znamenalo remízu s Chomutovem a výsledkově nepříliš povedená základní část skončila porážkou od Tatranu, kterému k úspěchu stačila jediná trefa.

V prvním kole play-off proti Ústí nad Labem ale přišlo vytoužené výsledkové ožití - Panterky zásluhou dvoubrankové Julie Faťunové zvítězily 2:0 a vůbec první turnajový triumf je poslal do osmifinále. Zde však zároveň cesta #princezen skončila, neboť stejně jako jejich spoluhráčky z týmu BLACK nedokázaly ani juniorky nalézt recept na skvěle chytající brankářku soupeře, jímž v tomto případě byl celek SKV - výsledek 0:2 tak pro ně znamenal konec letošního Czech Open.