Související zápasy

Čtyři body pro dorost

Předposlední turnaj před klíčovou fází sezóny čekal elitní dorostence na parketách v Chomutově. V sázce bylo zvednutí sebevědomí před play-off a přerušení nepříznivých výsledků z posledních turnajů. Jak se klukům dařilo, se dozvíte v článku níže.

V neděli 18. února byl další turnaj první ligy dorostenců. Tentokrát jsme se vydali do dalekého Chomutova. První zápas jsme hráli proti týmu z Děčína. V zápase jsme po většinu času určovali tempo hry, ale první se do vedení dostal po necelých osmi minutách Děčín. Na tuto branku po pár vteřinách dokázal po nahrávce Vojty Ježka odpovědět Prokop Hlaváč. Na začátku druhé třetiny jsme hráli dlouhou přesilovku, chvíli jsme hráli i pět na tři, bohužel jsme ji nedokázali využít. Poté se do vedení dostali opět hosté. Na konci třetiny jsme díky gólů Vojty Ježka vyrovnali. Ve třetí třetině opět padl na každé straně jeden gól, za nás se prosadil střelou pod víko Dan Brabec. Zápas skončil vyrovnaně 3:3, a tak následovala trestná střílení. Nájezdová loterie nám bohužel nevyšla, že zápasu odešel šťastnější soupeř.

Výkon to rozhodně nebyl podle představ trenérů, takhle se v play-off rozhodně nemůžeme prezentovat. O pauze mezi zápasy jsme si v šatně spoustu věcí vyříkali a na výkonu proti Litvínovu to bylo znát. Kluci předvedli určitě lepší výkon než v zápase s Děčínem, díky brankám Prokopa, Matyho a Fíly jsme brzo vedli. Toto nám hodně pomohlo, a byť soupeř v závěru hodně kousal a dotahoval, tak jsme vedení uhájili a připsali jsme důležitou výhru pro naše sebevědomí.

Nicméně je stále na místě si uvědomit, že situace není pro nás dobrá. Musíme přepnout do play-off módu, protože jestli tak nezačneme přemýšlet, skončí pro nás play-off už v prvním kole. Nicméně výkon s Litvínovem naznačil, že by to mohlo jít a fungovat.

Autor: Daniel Škvor