PanthersTraverza
4:7(1:3,2:2,1:2)
ne 5. 3. 2023 18:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 4. kolo

Čtvrtfinále rozhodne pátý zápas

Muži jedinečnou možnost k postupu nevyužili – ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série s Traverzou od začátku ztráceli a nakonec padli 4:7. Rozhodující bitva se odehraje v úterý od 18:30 na hale v Kunraticích.

Sobotní bezgólovou první třetinu tentokrát fanoušci neviděli a byť domácích byla jasná většina, radoval se tentokrát ten menší zástup v obecenstvu – Traverza na Pantery vlétla, ještě před dovršením třinácté minuty jí nasázela tři branky a donutila domácí lodivody k timeoutu. Po něm se nicméně hra vyrovnala a ještě před koncem třetiny dokázal snížit Lombino. Na něj následně navázali krásnými zásahy Daněk s Vavrouškem a začínalo se prakticky od znova .

Domácí v té chvíli měli momentum, které však nedokázali využít. Jejich šance skončily na skvělém Bínovi, který zase jednou držel akcie Traverzy nad vodou, spoluhráči se mu za to navíc odměnili vrchovatě – dva nepopulární „šatňáky“ znamenaly znovunabytí ztraceného vedení a do třetí části tak hosté vstupovali za stavu 5:3 z jejich pohledu.

Panteři museli logicky otevřít hru, místo plánovaného snížení ale znovu dvakrát inkasovali a o osudu zápasu tak bylo prakticky rozhodnuto. Deset minut před koncem sice ještě zvládl snížit Navrátil a domácí si střihli ještě jednu neúspěšnou přesilovku, to ale bylo z jejich snažení vše a ani vyhrocený závěr už změnu skóre nepřinesl.

Čtvrtfinálová série se tak za stavu 2:2 přesouvá zpět do Kunratic, kde v úterý od 18:30 rozehrají Panteři s Traverzou svou poslední letošní bitvu, jež definitivně rozhodne o postupujícím do semifinále.