C-Power aneb Bolest přerodu a přerod bolesti

Naše Céčko prošlo před letošní sezonou velkými personálními změnami. V důsledku reorganizace béčka řady C-Power obohatili zkušení borci v čele s Likisem, Karolkem, Dopiťákem nebo Šáfim. Na hřebík pověšené stulpny po dvou letech natáhl ztracený Panter Roman Školník. Na straně odchodů naopak zabolela nejen ztráta snipera Škvorečkina a jistoty zadních řad Vítka Novotného. Bezmála nově poskládaný tým se v sobotu poprvé představil v soutěžních zápasech. Konfrontaci s realitou jsme sice ustáli, chvílemi to ale byla pořádná bolest.

V prvním zápase jsme vyzvali neznámý tým Žraloků Příbram. Soupeř pojal aktivně už rozcvičku na zápas, a zatímco hoši ze C-Power besedovali „na čerstvém vzduchu“, Žraloci se už proháněli za balonem na přilehlém stochovském fotbalovém hřišti. Elán se soupeřovi povedlo přelít ze zelené trávy i mezi mantinely a po našem špatném střídání v úvodu zápasu vsítil. Byl to hlavně první útok soupeře, složený z velkých a silných hráčů, který dělal dobrým pohybem a důrazem problém naší rozehrávce. I tak se nám povedlo díky dvěma Karbičovým gólům už v první třetině převzít otěže utkání. Soupeř se po první přestávce nepochopitelně zatáhl do obrany a nechal nás dohrát zápas v relativním klidu – s míčkem na hokejce a vždy s nejméně jednogólovým náskokem. Hattrick ve zbytku zápasu završil Karbič, áčková posila Likis oslavil svůj první gól za Céčko a veterán (a nemocná duše týmu) David Ghali ohromil arénu famózním sólem, kdy se v roztrhaných sálovkách prokličkoval z obrany až ke gólu na konečných 5:3. Dařilo se i Schurrlemu s Karolkem, byť svůj výkon nepozlatili kanadou.

Na odpolední zápas s céčkem Wizardů jakoby ve stochovské hale vyměnili gumový povrch za trampolínu, borce na obou stranách celých pětačtyřicet minut trápila technika: jednoduché nahrávky odskakovaly a střely létaly pánu Bohu do oken. Chodecké tempo první třetiny se zrychlovalo jen pomalu, aktivnější byli kouzelníci. Ti využívali chyb v rozehrávce k brejkům, které ale lepil bezchybný Zeke. Na gól čekali fanoušci (čti královácká krysa Danda Škvor) až do konce druhé třetiny, kdy situace tři na dva po ztrátě míčku na útočně polovině využili Wizardi. Když jsme se před koncem třetí třetiny gólem Likise protrápili k vyrovnání, zradila nás hlava: dva zbytečné fauly nás poslaly do čtyřminutového oslabení, které sice Wizardi nezahráli dobře, ale zároveň nás vyšachovalo z šance na závěrečný tlak. V nájezdové loterii nás podržel Zeke, Giroux a hlavně dvojnásobně úspěšný střelec Karbič, který nám vystřelil bodík navíc za výhru 2:1.

Úvodní turnaj nám nabídl zrcadlo: i s týmem nabitým šikovnými a zkušenými hráči nebude druhá pražská liga bezstarostnou procházkou za postupem. Ve Stochově jsme hlavně ve druhém zápase nepodali dobrý výkon, může nás těšit aspoň to, že jsme se nesložili a vybojovali cenných pět bodů. Do dalších zápasů je potřeba vstoupit s větším klidem i chutí. A hlavně: v klíčových momentech se na střídačce víc poslouchat než prskat. Raz dva tři CHUUUUŤ!