Související zápasy

Panthers Praha
20_1640940998.jpg
2130_20220317_123033.jpg

Chci dokázat Láďovi, že umím střílet tahem, směje se Michal Sládek

Jedním z víkendových střelců a strůjců nedělního vítězství byl i netradiční zakončovatel Michal Sládek. Jak hodnotí loňská posila z Texasu dosavadní sérii, co očekává od venkovních odvet nebo co je příčinou jeho střeleckého znovuzrození? Dočtete se v rozhovoru!

Michale, máte za sebou dva zápasy semifinále, v čem se podle Tebe od sebe nejvíc lišily?

Tak největší rozdíl byl asi v tom, že jsme v neděli dokázali ve druhé třetině zapnout a konečně hrát tu naší hru, díky které jsme Plzeň přehráli jak fyzicky, tak i rychlostně a kombinačně. Začali jsme poslouchat pokyny trenérů, hráli to co jsme potřebovali a oni si očividně v tu chvíli ani neškrtli. Oba zápasy nicméně pojí i to, že jsme jejich velkou část dokázali úspěšně vypustit.

Nemohla za to vypuštění nebo nedostatečné tempo i únava ze čtvrtfinálové série? Pokud se nepletu, tak od vítězné středeční bitvy jste měli jen jeden den odpočinku a následně předzápasový páteční trénink…

Určitě to hrálo roli. Bylo na všech vidět, že máme těžké nohy, chceme to hrát až moc individuálně, přetahujeme střídání, ztrácíme tím energii a nedostáváme se do tempa. Teď už budeme mít do dalších odvet více času na regeneraci, takže věřím, že se to zlepší.

V čem Plzeň hraje jinak, než při vzájemných zápasech v sezoně? Během základní části jste jí dvakrát porazili, jednou 7:3, podruhé dokonce 11:2, čím vás v sérii překvapila nejvíc?

Já si upřímně ty zápasy s Plzní v sezoně moc nepamatuji. (smích) Ale myslím, že velké překvapení pro nás všechny je ta jejich produktivita, protože dávají góly prakticky ze všeho co mají a těžko se to pak dohání. Obzvlášť je to vidět na začátku obou zápasů nebo ve chvíli kdy polevíme, protože v tu chvíli nám nasypou, nás to očividně překvapí a pak třeba chvíli nestíháme, což nás zase stojí síly.

Teď se jede ke dvěma odvetám na jejich půdu, co očekáváš že Plzeň změní na své hře ve chvíli, kdy je bude hnát domácí publikum?

Podle mě by mohla hrát větší část zápasů na tři lajny, protože třeba v neděli hrála jen na dvě a předpokládám že pokud by to tak mělo pokračovat, tak částečně odejdou fyzicky. Tudíž je dost možné, že změní právě tohle, což by nám čistě teoreticky mohlo vyhovovat.

Druhá věc je změna v nějakém nasazení, protože hrát před vlastními fanoušky, kteří tě ženou a dávají ti energii je něco jiného a bude to tak z plzeňské strany podle mě daleko intenzivnější. V nějakém herním stylu asi nic převratného neupraví, systém do obrany i napadání zvládají dobře a nejspíš to tak budou hrát i u nich.

Plzeňští fanoušci mají co překonávat, protože atmosféra v Rudné byla oba zápasy skvělá a diváci vás v obou případech hnali dopředu. Jak se hraje Tobě před takovou kulisou?

Já jsem strašně rád za každého fanouška co řve, protože nás na střídačce řve naopak málo a když už se někdo hlasitý najde, většinou to nemá moc velkou odezvu. Proto ten hluk z tribuny slyším hrozně rád, i se pak třeba góly slaví úplně jinak a ať už je to aplaus nebo třeba hulákání, mě i zbytek týmu to žene dopředu. Díky za to, že chodíte!

Za poslední tři zápasy jsi dal dva góly, což je skoro polovina všech Tvých zásahů ze základní části. Čím to, že Ti to teď tak lepí? Plánuješ rozhodnout i některé z nadcházejících dvou zápasů?

Já pořád střílím málo, spíš se teď snažím dokázat Láďovi Hrmovi, že umím střílet tahem, protože on pořád tvrdí že to nezvládám. (smích) Takže tak. Ale u mě je ta střelba spíš o štěstí, hlavní cíl je vždycky trefit kasu a jestli je to do vinglu, nebo někam k tyčce, to už je spíš o náhodě. Rozhodnout zápas bych si samozřejmě přál, ale věřím, že kvalitních střelců tu máme spoustu.