Související zápasy

Panthers Praha
24_20230911_132022.jpg
2064_20220203_124653.jpg

Černý víkend starších žákyň

Hodně nepovedené turnaje za sebou mají obě družstva starších žákyň. Tým BLACK v oslabené sestavě i přes veškerou snahu neudržel první koš, zkrácený turnaj pak nepřinesl radost ani spoluhráčkám z WILD.

Stržky BLACK spadly z prvního koše

Holky ze Starších žákyň BLACK musely na svůj další turnaj čekat téměř měsíc a půl, jelikož ten poslední byl z důvodu covidu zrušený. Bohužel ani tentokrát se našemu týmu virus  a karantény nevyhnuly a byli jsme tak nuceni turnaj odehrát ve velmi osekané sestavě v počtu 8+1, což proti soupeřům v nejvyšším koši, kteří ještě k tomu měly k dispozici většinu svých hráček, nebyl vůbec snadný úkol. I přesto jsme ale chtěli zabojovat a první koš udržet.

Hned v prvním zápase nás čekaly holky z Black Angels, které tento turnaj zastihl v dobré formě a od začátku diktovaly tempo hry. Nám se i přes veškerou snahu a nasazení úplně nedařilo držet krok a soupeř tak zaslouženě vyhrál, i když pro nás možná až moc krutým výsledkem 0:6. Další zápas proti Tatranu začal z naší strany podstatně lépe a rychle jsme se ujali vedení 2:0 a vytvořili si celou další řadu dobrých možností ke skórování, ty ale někdy až trestuhodně zůstaly nevyužité. Soupeř díky tomu zůstal na dostřel, podařilo se mu dorovnat a zápas tak začínal od začátku. Šance na rozhodnutí byly na obou stranách, k naší smůle ale těsně před koncem přišel propad v útoku a následná situace 3 na 1 byla potrestána. Díky tomu si tedy i tentokrát připsal výhru 2:3 soupeř.

Následující zápas s Bohemkou byl z naší strany, minimálně v jeho první polovině, tím nejhorším co jsme doposud předvedli a jen díky výborně chytající Julče jsme drželi vyrovnaný stav. Ve druhé půli už to bylo i z naší strany koukatelnější s šancemi zápas přeci jen zápas rozhodnout. Ale jak se říká - nedáš, dostaneš. Půl minuty před koncem zazvonila Bohemce tyč a z následného protiútoku deset vteřin před koncem Bohemka udeřila a zápas rozhodla fotbalovým výsledkem 0:1. I přes tři prohry naděje na udržení prvního koše stále žila, jelikož i Chodov všechny své dosavadní zápasy prohrál. Chuť a motivace zvítězit tedy byla, ovšem začalo se projevovat to, že jsme museli celý turnaj hrát na 8 lidí a síly docházely. Chodov nás bohužel především fyzicky a rychlostně předčil a zaslouženě bral všechny body po výhře 0:5. Pro nás to tedy znamená sestup do druhého koše s jasným cílem - chceme co nejdříve zpět!

Autor: Pavel Skazko

Týmu WILD nepomohla ani domácí výhoda

Ačkoliv jsme měli na dalším turnaji výhodu domácího prostředí na hale v Rudné, využít jsme jí moc nedokázali. Oproti původním plánům jsme se tu potkali pouze se dvěma soupeři a už ten první proti Texasu byl hodně jednostranný a ze strany našeho soka daleko zkušeněji zvládnutý. Byli jsme horší ve hře na balonku, důrazu i zakončení a zaslouženě tak padli 1:9.

Druhý zápas jsme po dohodě obou trenérů hráli ne na dvě, ale hned na tři třetiny, aby si všechny hráčky pořádně zahrály, když už je ten zkrácený rozpis. Utkání průběhem připomínalo úvodní bitvu s Texasem, soupeř nás i tentokrát předčil prakticky ve všem, což je ale hodně dáno tím, že pro některé #princezny to bylo stále teprve první seznámení s ligovými boji. Na vysokou porážku je tak třeba rychle zapomenout a vzít si z ní jen to, co nás do příště udělá lepšími.

Autor: Tomáš Drašnar