Čekání juniorů trvá, nestačili ani dvěma dalším soupeřům

Poprvé v sezoně nastoupili junioři k zápasům v nejvyšší soutěži na hřištích svých soupeřů.

Jako první je v sobotu čekal obhájce loňského titulu ze Střešovic. A byl to právě Tatran, kdo určoval tempo hry, do první třetiny ale Panteři nastoupili nebojácně, favorita se nezalekli a po krásných gólech Uhera a Kačera dokonce vedli. Ve druhé části už byl na góly úspěšnější domácí celek a tuto část hry taky vyhrál, dobře fungující hostující obrana ale další ohrožení nepovolila, navíc jí držel fantasticky chytající Kolář.

Bohužel pro něj i jeho spoluhráče ale Panthers postihl ve třetí periodě krátký výpadek a během tří minut dokázal Tatran odskočit o dvě branky, na což museli prvně jmenovaní reagovat, otevřít hru a trochu riskovat. Střešovičtí díky tomu přidali další gól a k obratu nakonec nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, z prohraného zápasu jsme ale i přesto odcházeli s dobrým pocitem z předvedené hry.

V neděli večer nás čekalo náročné utkání proti Spartě. Očekávali jsme, že navážeme na výkon ze sobotního utkání proti Tatranu. To se bohužel nestalo. Soupeř na nás vlítl a my jsme byli hlavama úplně někde jinde a nebyli dostatečně soustředěni na dané utkání. Z toho pramenilo mnoho chyb, které soupeř trestal a díky tomu vedl hned po první třetině 6:1. Od druhé třetiny jsme změnili styl hry a udělali pár úprav v sestavě. Dospěli jsme tímto krokem ke zlepšení, ale i tak jsme se nevyvarovali chyb, které samozřejmě soupeř trestal. Nebáli jsme se už tolik hrát dopředu a tím si i vytvářeli více střeleckých šancí, ze kterých se nám podařilo vstřelit několik gólů. Musíme hodně zapracovat na obranné fázi, ve které dost hoříme.

Autoři: Lukáš Jenšík a Andrea Nováková