Céčko se rozloučilo pěti body pro Anežku

Přesně týden před Vánoci se C-Power sešli v kunratické základce k posledním kláním v kalendářním roce 2022.

Prvním soupeřem nám byl poslední tým tabulky Sokol Nebušice. Poté, co Štajn a Šáfi doplnili do FISu soupisku (a vzpomněli si, jak že se to jmenuje „Schürle“) mohl zápas začít. Gólový účet otevřel krásnou střelou z půlky benjamínek sestavy David Ghali, jen o pár sekund později zužitkoval Karolkovu přihrávku Karbič, byť se při zakončení málem přerazil. Po dvou Štajnových nahrávkách navyšovali Kůža a Dan a těsně před třetinou zapsal „bůra“ novopečený fotřík Kosťa, který pohotově ukradl míček a gól věnoval malé Anežce. Po první třetině 5:0, halou zaznělo týmové 1.. 2.. 3.. ANEŽKA!, nálada naprosto famózní. Co by se mohlo pokazit? No… Tak to asi neznáte C-POWER!

Do druhé části vstoupili nebušičtí aktivněji a začali se dostávat do šancí. Pravda, že jim to Panteři sami umožnili nesmyslnými vyloučeními (12 trestných minut) a řadou individuálních fatálů (Karolko, Dave, Schürle – nechci vás jmenovat). Štajn sice zkompletoval hattrick asistencí, ale 5 minut do konce se naše vedení ztenčilo na 6:5. Při taktickém time-outu jsme rozebrali chyby, řekli si, jak jednoduše zápas dohrát, namotivováni vběhli zpět na hřiště a… dostali gól na 6:6. Už to pomalu vypadalo na nájezdový rozstřel, ale v tu chvíli přišel KŮŽATIME. Dostal nabito na levý mantinel a nechytatelnou bombou vymetl šibenici nebušické brány. Zrodila se tak výhra 7:6 a 3 body v suchym triku.

Druhé utkání proti SSK Future bylo o poznání jiné. Ne zrovna běhavý soupeř se soustředil na obranu
a snažil se hrozit z brejků, které ale obrana Panthers dobře zachytávala. Na první gól si diváci museli počkat až do konce třetiny, kdy Kůža v přesilovce našel na středu hřiště Schürleho a ten poslal Panthers do vedení. Druhou branku přidal Dave Ghali, který ve vlastním oslabení udělal kličku na střed do dvou hráčů, obešel je, proběhl přes celé hřiště, odmítl přihrát kamarádovi do prázdné brány a místo toho se rozhodl zakončit. Gólman se zděšením v očích, co se to na něj valí, raději kapituloval. Slovy kapitána „Ty vo*e ten kluk udělal úplně všechno špatně a dá z toho gól“. Panthers se radovali z vedení 2:0 celých 9 vteřin, pokračující oslabení už nezvládli a bylo to zase jen o gól. I další gól padl z přesilovky. V početní výhodě 4 na 3 si Karbič 3x vyměnil balonek s Matějem, ten pak posunul doprava na Aničku, která nesmělou střelou kolem obránce překvapila gólmana. Do konce druhé části ještě soupeř snížil a byl opět na dostřel.

V poslední patnáctiminutovce Panthers na hřišti dominovali. Soupeř tahal nohy a nedostával se do tolika šancí. Držel je však gólman, který parádními zákroky deptal všechny střelce. Několik šancí neproměnil Štajn. Kůža ani Dan se k pořádným zakončením ne a ne dostat. Kosťa měl dost střel ze středu hřiště a asi největší šanci spálil Karbič, jemuž gól sebral sedící gólman luxusním semaforem.
No… nedáš dostaneš a tak na druhé straně propadl tečovaný míček do naší sítě a šlo se do nájezdů. Schürle ten svůj proměnil chladnokrevnou ranou k tyči. Kosťa zkoušel trik, co umí na Playstationu
v NHL, ale vypadalo to, jako by se mu v průběhu vybily baterky v ovladači. Chudák Dan se k nájezdu nedostal, protože hlavní hrdina byl Hrůša, který zlikvidoval všechny 3 střelce soupeře.