Céčko se nachystalo na Vánoce dvěma porážkami

Sice se blíží Vánoce, Céčko Panterů ale spíš v sobotu chtělo zavzpomínat na jaro, protože se nechalo dvakrát povozit na kolotoči jak na Matějské. Dvě načepované desítky proti týmům z čela tabulky – nic moc vizitka. Druhý zápas proti mladíkům ze Sparty byl ale bojovný a zlomil se až v závěru.

Panthers Praha C Power – FBŠ Bohemians B 3:10 (0:1, 1:7, 2:2)

Bez několika opor sestavy jsme se ráno těžko sbírali na ranní sraz. Zápasy v 9:00 jsou naše slabá stránka, dlouho to vypadalo, že nedáme dohromady ani dvě pětky, nakonec ale vše klaplo s rezervou jednoho hráče do pole navíc.

To byl ale taky jeden z posledních úspěchů, který jsme zaznamenali. Bylo vidět, že hráči Bohemky už to párkrát v ruce drželi a od začátku jsme se snažili spíš vyztužit obranu a zkoušet vyrážet do protiútoků. Dlouho jsme se drželi, v první části se soupeř prosadil jen jednou a byl trochu nervózní. Velkou zásluhu na skoro vynulování Bohemky měl Hrůša v bráně.

Druhá třetina ale celý mač zlomila. Ze začátku se nám sice podařilo po proměněné přesilovce Bohemky snížit zásluhou Kůži, s vidinou, že můžeme trošku překvapit, jsme ale rezignovali na poctivou obranu a soupeř rozjel masakr. Stav 1:8 ve druhé přestávce byl celkem kritický.

Už na konci druhé třetiny jsme ještě víc zatáhli obranu a začalo to trochu fungovat. Ve třetí části jsme se mohli aspoň pokusit nedostat desítku a ukázat něco směrem dopředu. Druhý zásah přidal Kůža, jenže okolo 40. minuty musel Hrůša tahat další dva balonky ze sítě. Desítka načepovaná a za nás už jen korigoval Karbič hezkou kličkou do bekendu.

Nicméně jsme po zápase museli v peněženkách hledat drobáky na zaplacení kolotoče. Bohemka ale obecně byla v sobotu dost při chuti. V druhém zápase naložila Nebušicím 23 fíků…

ACEMA Sparta Praha U23 B – Panthers Praha C Power 10:5 (3:1, 3:2, 4:2)

Před naším dalším zápasem to byla podobná písnička jako ráno. Řešila se otázka, jestli vůbec nastoupíme aspoň v deseti. Kvůli zranění jsme přišli o Dopiťáka, kterému se prvním utkání postavil do cesty mantinel a odneslo to koleno. Počítat jsme nemohli ani s Schurrlem a střelcem Kužou.

Naopak jsme přivítali Steina, který přijel trochu chabrus a rovnou říkal, že to nedohraje. Možná ale chtěl jen zmást soupeře v hale, ať ho nehlídají tak natěsno… protože (SPOILER ALERT) za tři hoďky už vyřvával cestou na oběd z okna auta, že dal hattrick. Aby nás bylo deset, manažer Šáfi vytáhl ještě eso z rukávu – Dana Škvora.

Sparťanští mladíci se ale už před zápasem hecovali „hypovací“ muzikou, navíc taky vypadali, že to nehrajou poprvé. Věděli jsme, že to nebude nic lehkého. Soupeř měl určitě více ze hry a tlačil, narozdíl od zápasu s Bohemkou jsme ale ukázali víc bojovnosti a pořád se snažili dotahovat.

Celkem rychle jsme tekli 0:2, ale ve 12. minutě jsme poprvé slyšeli Steinův řev na celou halu, když zavěsil. Do přestávky ale soupeř zvýšil na 3:1 a pokračoval dalším gólem ve 23. minutě. Tentokrát jsme se ale hned nerozsypali a dvěma slepenými brankami (Steinův druhý řev a Polčiho vražedný lobík) jsme se dotáhli na 4:3. Bohužel nám ale do pauzy zase soupeř odskočil na 6:3.

Ve třetí třetině ale potřetí rozvibroval Stein svým hlasem Bublina arenu a hned na to snížil Dan Černý (konečně jsem snad popáté netrefil brankáře do masky) znovu na rozdíl jednoho gólu. Chvíli to vypadalo, že Spartě trochu zkomplikujeme cestu za třemi body, ale nakonec se Karbič rozhodl, že naváže na gól z prvního utkání. Bohužel tentokrát holení poslal neomylně míček do vlastní kasy.

Na větší drama už jsme v menším počtu neměli sílu a bohužel náš golman musel vylovit ještě tři míčky ze sítě. Sečteno podtrženo – prohra 5:10. Hrůša navíc nemohl odřídit auto domů – dvě desítky jsou dvě desítky…