Céčko promarnilo šanci dotáhnout Traverzu, bere tři body

V neděli čekal na mužské Céčko dvojboj ve staré známé hale v Radlicích. Po pohodové první výhře s Rakovníkem bohužel přišlo zaváhání s Vosami. Místo nahánění Traverzy na prvním místě se bude muset Céčko soustředit hlavně na odrážení útoků Vos a dalších týmů, které si dělají zálusk na dosavadní druhé místo.

Jako první přišlo na řadu polední obědové menu – FBC Rakovník. Hned ze startu dávali Panteři jasně vědět, kdo bude dominovat. Po 70 sekundách sice ještě Dopiťák neproměnil trestné střílení, hned poté se ale rozjel brankostroj. Postupně se do času 5:30 trefili Karbič, Dopiťák, Likis a nováček v týmu Dan Černý.

Od čtvrté branky ale jako by se celý tým uspokojil a branky přestaly padat. Naopak přicházela celkem zbytečná vyloučení a tlak se otupil. V 19. minutě sice ještě na 5:0 zvýšil premiérovým gólem v sezoně Kůža, gólově chudou třetinu ale zakončil rakovnický Petr Ježek.

Rakovník nastoupil jen v osmi lidech v poli, navíc se průběhu ještě zranili dva další hráči, takže šlo pořád o celkem jednostranné bušení do obrany ze strany Panthers. Ani ve třetí třetině se už ale žádný gólový pytel neroztrhl. Za Pantery se prosadil podruhé Dopiťák, na něj odpověděl snížením na 6:2 Pyskatý a celý účet zápasu pak v 37. minutě zakončil za Céčko druhou trefou v zápase Karbič.

Šancí bylo v prvním duelu na minimálně dvakrát tolik fíků v rakovnické síti, takže čekání na druhý zápas proti Vosám bylo celkem pozitivní, protože kromě zakončení se dařilo prvního soupeře bez problému přejet.

Ani pražské Vosy nedaly na zápas dohromady dvě kompletní pětky, soupeř to byl ale daleko kvalitnější. Hlavně přes jeho dobře organizovanou obranu se Panterům přecházelo hodně těžce. Fanoušci ofenzivního florbalu tak moc pohledných akcí s gólovou tečkou neviděli.

V 9. minutě otevřel skóre za Vosy Mestek, odpověď Céčka ale přišla hned po minutě a půl z hole Dopiťáka. Bohužel za další dvě minuty se prosadil znovu soupeř a díky Voříškovi přetlačil výsledek první třetiny na svoji stranu.

Druhá třetina nabídla jen po jednom vyloučení na obou stranách, na jakoukoliv změnu skóre se ani jeden tým nezmohl. Pantery celkově brzdily v souvislejším tlaku častější dvouminutové tresty. V první půlce závěrečné třetiny si šli posedět postupně Dejv a Štajn a bohužel se zabrždění Panteři už do zápasu nedokázali vrátit. Půl minuty přes sirénou do prázdné branky zvýšil na 3:1 Pouchlý.

Hodně chabá produktivita tak stála Pantery lepší výsledek a nepodařilo se jim využít zaváhání první Traverzy, která v předchozím zápase ztratila dva body s Wizards. Takhle se na Céčko bohužel dotáhly právě Vosy, oba týmy mají po deseti utkáních ligy na kontě 23 bodů, Panteři jen o skóre pořád drží druhou příčku.

Další zápasy jsou v plánu hned za dva týdny 28. listopadu v Bublina Areně proti SK B.U.H. Praha a rezervě Prague Tigers.