Čakovické trápení Žen C

Druhá ženská rezerva za sebou nemá příliš povedený turnaj - v Čakovicích se nedokázala vyrovnat se střeleckým trápením a domů se vrací bez bodu.

První zápas jsme sehráli proti Slavii Liberec. První třetina z naší strany byla hrozná, holky se ještě snažily zorientovat a dlouho jim trvalo, než přestaly být zbrklé a uvědomily si, že v tomto zápase nemá soupeř technicky navrch. Pořád jsme právě kvůli tomu problému odevzdávali balóny, ať už nahrávkami naslepo, zbrklou nekontrolovanou kličkou nebo zbytečnou ukvapenou střelou. Proto první třetinu ovládl soupeř, který nás zaskočil dvěma hned po sobě vstřelenými góly.

Druhá třetina vypadala úplně jinak. Holky se vzpamatovaly a uvědomily si, že jim soupeř dává víc prostoru když mají balónek a že nemusí hrát tím pádem tak zbrkle. Proto není divu, že druhou třetinu jsme ovládli my a podařilo se nám konečně dát gól akcí, kdy dvě naše hráčky z akce dva na jednoho při nahrávce donutily soupeřku do balónu kopnout a usměrnit ho přímo do vlastní klece.

Třetí třetina byla podobná té druhé, přesto však nás zde provázelo prokletí, jelikož se nám nedařilo zakončit do soupeřovy brány. A tak když Liberec v posledních minutách utkání navýšil o gól a pak v posledních třiceti vteřinách posunul rozdíl už na tři fíky, zpečetil tak náš osud. Konečný stav 1:4

Druhý zápas proti Žralokům z Příbrami byl stejný jako druhé dvě třetiny předchozího utkání. I přes naši dobrou hru a vytváření si šancí nás provázelo prokletí v zakončení, kdy se nám nedařilo ať už zasáhnout bránu, nebo nějak překvapit soupeřící gólmanku. V obou zápasech nás podržela skvěle chytající Maruška, ale pokud nepadají góly, není šance na vítezství. Byla to z naší strany ohromná smůla, kterou se nám sice nakonec podařilo prolomit, bohužel to ale bylo až v posledních třiceti vteřinách zápasu. Na konci na tabuli svítil výsledek 1:3.

Děkuji všem holkám za oba zápasy a doufám, že na dalším turnaji už nám bude přát víc štěstí.

Autor: Tomáš Drašnar