C POWER ztratili v divoké přestřelce bod

Uplynulo 14 dní a pro členy panteřího C týmu to znamenalo další porci zápasů, které se tentokrát udály v Bublina aréně nedaleko bývalé haly Děkanka. Na této hale si kluci ještě nepinkli a tak pro některé najít správný vchod do haly byl oříšek natolik velký, že se z nich rázem stali investoři týmové pokladny za pozdní příchod.

K prvnímu zápasu jsme nastupovali za zvuku zvonů z nedalekého kostela a to proti hráčům týmu SK B.U.H. PRAHA. Oči si od ospalků promnuli lépe hráči Panthers a tak se ujali brzkého vedení 2:0. Soupeř se ale nechtěl vzdát bez boje a vynutil si tak přesilovou hru, která se navíc rozehrávala standardní situací ze slibné pozice. Hráči SK B.U.H. PRAHA sehráli standardní situaci na výbornou a tzv. vymetli spajdra v brance Pantehrs. První třetina nám již změnu skóre nenabídla a tak se šlo na třetinu druhou, na jejím začátku se navíc povedlo soupeři dorovnat a skóre na světelné tabuli svítilo tedy skóre 2:2.

Nedlouho poté se prosadili hráči Panthers, kdy naprosto fenomenálním způsobem naservíroval Lombi nahrávku ze vzduchu Likisovi přímo na čepel hole a ten již neměl těžkou práci v proměnění šance, byl to tedy další Likisův gól z kategorie “vymačkaných“. V průběhu třetiny ještě v přesilové hře našel krásným křižným pasem Péťa Kůžu, který se z první nemýlil a poslal Panthers do dvoubrankového vedení. Dále korigoval skóre na 5:2 Lombi. Třetí třetina byla regulérní dohrávačka a nic zajímavého se v ní nestalo. Při vší úctě k soupeři byl spíše z kategorie slabších a mohli jsme se prezentovat kvalitnějším výkonem, ale ten by nám více jak 3 body za vítězství nepřinesl, takže úkol splněn.

K druhému zápasu jsme nastoupili proti rezervě Prague Tigers. Již před jeho začátkem jsme si řekli, že soupeř je kvalitní a neměli bychom tak utkání podcenit. K zápasu jsme přistoupili zodpovědně, plnili všechny pokyny od trenéra a zkušených hráčů, útok se precizně vracel, obránci krásně dostupovali útočící hráče soupeře, všichni spolu perfektně komunikovali a zápas jsme tedy dovedli do zdárného konce.

AKORÁT ŽE VŮBEC.

Pravdou je, že po standardní situaci v útočícím rohu hezky našel Karbič Girouxe, který se znamenitě uvolnil a poslal nás neomylně do jednobrankového vedení, to však od nás ale bylo v první třetině vše. Soupeř se prosadil třikrát, kdy třešničkou na pomyslném dortu z bídy a zmaru Panthers byl třetí gól Tigers, který vstřelili ve vlastním oslabení. Ve druhé části jsme se chtěli prezentovat daleko lepším výkonem než v třetině první. To však vůbec nezajímalo soupeře, který nás ihned zchladil gólem na 4:1. Zkušený lodivod Štěpán stáhl hru na dvě lajny tak, aby hráči byli v tempu. Zlí jazykové tvrdí, že to bylo zapříčiněno zraněním Karbiče, ale experti tvrdí, že to byl jasný tah trenéra. Do konce třetiny se každý z týmů prosadil ještě jedním gólem.

Ve třetí třetině započala nefalšovaná Velká Pardubická. Dostihy odstartoval gólem z předbrankového prostoru Lombi, na tento zásah ale soupeř záhy našel odpověď. Poté se ale udála nevídaná věc a Marfymu se splašily kladiva, čti jako: konečně začal trefovat bránu, když během necelých 4 minut zkompletoval hattrick a dorovnal skóre obou týmů na 6:6. Ve chvíli kdy to vypadalo, že bychom mohli dovést zápas do šťastného konce, se ale znovu prosadil soupeř a až když bylo týmu opravdu nejhůře, jako blanický rytíř se zjevil kapitán týmu Martin Eckstein a dorovnal jednogólové manko, které Panthers na soupeře ztráceli. V závěrečné minutě jsme si vytvořili tlak a několik slibných příležitostí, které se nám bohužel nepovedlo přetavit v gól. Následovaly tedy samostatné nájezdy, ve kterých dominoval fantom branky Panthers Zeke a z hráčů se prosadil Lombi.

V turnaji jsme tedy ztratili jeden cenný bod, kdy ale zcela na rovinu můžeme být rádi, že ztracené body nebyly tři.