C POWER: Tři body a pořádná rána traverzou

Mužský tým C POWER odehrál svůj druhý turnaj na domácím povrchu v radlické hale. Oproti minulému turnaji nastaly v sestavě dvě změny – vypadl z ní urostlý útočník Giroux a pan učitel Khurny, premiéru si naopak užili Kůža, Matěj a útočník elitního týmu Poky.

První zápas proti Tatranu B začal téměř typicky. Po úvodním oťukání jako první udeřil soupeř. Vyrovnat se Panterům povedlo díky Karbičově střele z velké dálky, která letěla hoooodně pomalu, ale k překvapení všech zapadla tam, kam měla. Ani ne minutu na to poprvé zafungoval nabušený elitní útok, Poky našel Štajna a ten svým prvním gólem v nové sezoně otočil na 2:1 z našeho pohledu. O přestávce měl Zeke motivační proslov, čímž nechtěně požehnal soupeřova gólmana, který od té doby chytil úplně všechno.

Dobré šance měli všechny tři útoky, útočníci Roman i Schurrle měli velkou chuť, Karbič trefil břevno, Poky si položil gólmana kličkou a trefil tyč, ale dokonce ani Dája z těžké pozice 30cm od brankové čáry gól nevstřelil (i když udělal všechno dobře). Tatranu se útočná hra rovněž nedařila a i když jsme jim na středu hřiště věnovali hodně laciných míčků, co se nestihlo ubránit uhasil spolehlivý Zeke. Gólmanovo „požehnání“ bylo naštěstí omezeno jen na druhou třetinu a tak zkraje té třetí navýšili Štajn a Poky. Už už to vypadalo na klidné dohrání zápasu, ale tři minuty před koncem Tatran snížil, Štajn svým vyloučením zkompletoval tzv. školkův hattrick (gól, asistence, 2 trestné minuty) a na drama bylo zaděláno. Naštěstí pro naše barvy se již skóre neměnilo a tak Panteři zaznamenali třetí výhru v řadě – tentokráte 4:2.

V následujícím zápase s Traverzou Mukařov B se utkala dvě dosud neporažená mužstva. Péťa Svojítka musel odjet, tak jeho místo obsadil velezkušený Martin Denk. Panteři měli chuť osamostatnit se na špici tabulky. Po Karbičově přihrávce se do rány opřel jediný cizinec v sestavě - slovák Karolko a poslal nás do vedení. Jak se ale ukázalo, chuť na výhru měla i Traverza, která kontrovala ne jedním, ani dvěma, ale hned šesti brankami do naší sítě. Klidnější druhá třetina přinesla jen gól Likise po Pokyho přihrávce a jednu branku soupeře.

V poslední části ale soupeř zase dominoval. Svůj druhý gól vstřelil Karolko (čímž si vysloužil k večeři porci halušek navíc), premiérové body v sezoně zaznamenali Kůža po Schurrleho nahrávce. Soupeřovo počítadlo branek se zastavilo na hodnotě 12. Druhý zápas se nepovedl dle představ, soupeř vyhrál výsledkem 4:12 a nutno sportovně uznat, že zaslouženě. Naše obranná hra měla místy pořádné mezery (no… spíš díry jak na českých silnicích) a je třeba na nich zapracovat, jestli se chceme vrátit na špici tabulky.

Panterům tak po 4 odehraných kolech náleží 5.místo v tabulce. Vylepšit pozici se pokusí už za