24_20230911_132022.jpg
21_1640941393.png
39332_IMG_20211010_130755.jpg

Backhandová neděle Přípravky

Nejmenší Panteři vyrazili na svoje první zápasy (někteří na svoje první zápasy v životě) do haly na Zbraslavi. Ne počkejte, do základní školy Campanus, ne vlastně oni to ještě změnili na Michli. :-) Tak to dopadá, když pořadatel řeší halu na poslední chvíli. Naštěstí nehledal mimo Prahu a tak nám to ve výsledku bylo jedno, kam nakonec pojedeme. Všichni jsme zdárně našli halu a zvládli náročný úkol najít vchod do budovy a následně se vyšplhat po schodech do haly. 

Prvotní nadšení bylo mírně zchlazeno zapomnětlivým trenérem, kterého musel zachránit druhý trenér a přivézt sadu modrých dresů. Smutní hráči s vlastním dresem tak museli obléct erární. Po této menší nepříjemnosti jsme se šli rozcvičit a hlavně si říct, co nás čeká.

V prvním zápase nás čekaly domácí Vosy. Soupeř, který ctil taktiku "dáme k sobě tři nejlepší a zbytek nějak polepíme a hlavně ti nejlepší tam budou vždy co nejdéle, protože z vítězství budou mít radost přeci všichni". :-) Pro nás to bylo opravdu těžké utkání, protože kluci kolikrát nevěděli jestli, kdy a kam mají běžet, ale na druhou stranu se všichni opravdu snažili. Snad jen jeden hráč byl občas až moc ve svém světě. Ze zápasu je ještě třeba vyzvednout soupeřova brankáře, který chytal opravdu perfektně. Úvodní mač jsme tedy prohráli, ale odešli jsme se úsměvem a jak se později ukázalo také dobře "rozehrátí".

Před druhým zápasem se trenéři vydali hledat kávu, protože Michelská sokolovna nabízí pouze automat, kde je možné koupit samé skvělé věci pro sportující děti, ale na rodiče už se nemyslí (od Haribo medívků přes slazené nápoje po čokoládové tyčinky). Po dlouhém pátrání našli a zakecali se. :-) No a přišli tak těsně na zápas a připravili svým svěřencům krušné chvilky nervozity, kde že to jsou ti trenéři, když už před pěti minutami byl sraz. Zápas to naštěstí neovlivnilo a naopak kluci už byli rozkoukaní a věděli víc, kde mají stát a kam si nabíhat. Naopak soupeř byl evidentně ještě ve florbalových plenkách a tak byl zápas víceméně samozřejmou záležitostí, kdy jsme si poměrně lehce mohli vyzkoušet mnoho věcí. Jo a soupeřem bylo Kladno. :-)

Další zápas se nesl ve velmi podobném duchu. Posměváček by se trochu podivil, že tak velký a zavedený klub jako Bohemka přišel na zápas v rozlišovacích dresech, ale vzhledem k tomu, že tu nikdo takový není, tak se nikdo nedivil. Jinak opět jasný zápas pro nás, kdy se Tadeáš naučil, že hokejka patří na podlahu a nikoliv do vzduchu. Trochu smutné na tom bylo, že tento zákrok musel písknout vlastní trenér, jelikož rozhodčí si s píšťalkou moc nerozuměl (chápu, že je to těžké, že v 16ti ti kluci ještě moc neumí, ale na druhou stranu by pořadatel měl mít zájem na tom, aby utkání pískal někdo, kdo dokáže alespoň ukázat na kterou stranu se bude hrát a občas i písknout přestupek typu hokejka v úrovni obličeje. Pro ty co nevědí - pořadatel přípravky je zodpovědný za obsazení rozhodčích, na vyšší úrovni je to již povinnost Českého Florbalu).

Do posledního zápasu jsme šli opět po krátké pauze (mimochodem skvělé nalosování) a trochu jsme se báli, že budou kluci už unavení. Ale kdepak. Příjemně nás překvapili a hráli opět na plno a zase trochu lépe než předchozí zápasy. Soupeř z Kunratic se také snažil a tak z toho byl pěkný a vyrovnaný zápas, kde jsme měli více štěstí my.

Turnaj ukázal, že kluci jsou v pohodě schopní odehrát zápas a proti slabšímu soupeři předvést i pěkné kombinace. Takže s chutí do dalších tréninků, třeba aby příště byla většina gólů vstřelena forhendem. :-)

Autor: Jan Tůma

Panthers Praha - Vosy Praha :-(
Panthers Praha - Kanonýři Kladno :-)
Panthers Praha - FbŠ Bohemians :-)
Panthers Praha - Start98 :-)