Au, au, au v Berouně

Rezerva dorostu vyrazila na předvalentýnský turnaj do Berouna. No a co si budem, to co nás tam čekalo, jsme nepředpokládali ani v těch nejhorších nočních můrách.

Prvním soupeřem nám byl Benešov, který jsme naposledy před jejich domácími diváky vypráskali 10:3. Hned z úvodu zápasu se ale začalo schylovat k tragédii týmu z Radlic, Benešov totiž skóroval hned z kraje třetí minuty, načež jsme dokázali odpovědět jen dvěma vyloučeními. To druhé soupeř potrestat dokázal a třetí ránu nám zasadil krátce potom. Až v 11. minutě jsme úspěšný zásah zaznamenali i my, a to díky Hroudičovi a jeho poctivé práci před bránou soupeře. Odpověď netrvala dlouho a do šaten jsme šli za stavu 1:4. Do druhé třetiny jsme chtěli zapnout na úplně jiné obrátky...

Ano, fakt jsme chtěli. Sami jsme se ale odsoudili ke zkáze, když se většina týmu na střídačce pustila do zbytečných žabomyších válek mezi sebou a před třetí třetinou na tabuli svítilo hodně nelichotivé skóre 2:9, kdy jediným naším úspěšným střelcem 38 vteřin před sirénou Kali. I přes nepříjemnou atmosféru jsme dokázali sebrat aspoň trochu síly a nervů a ve třetí třetině jsme Benešovu dovolili jen jedinou branku. Sami jsme mohli navyšovat, bohužel Kaliho "Zorro" při trestném střílení minutu před koncem gólman skvěle přečetl. Konečné skóre 2:10 bylo hodně kruté a i podle toho vypadlo zhodnocení po utkání, díky bohu za zavřenými dveřmi.

Stejný přístup ve druhém zápase rozhodně fungovat nemohl, jelikož naším vyzyvatelem byl silný lídr tabulky z Vinohrad. Naštěstí jsme k zápasu přistoupili diametrálně lépe, i tak ale SKV otevřelo skóre ve třetí minutě. A jestli nás něco trápilo, tak to bylo množství vyloučení (ale se vší úctou, rozhodně jsme si nezasloužili všechny), kdy jsme téměř celou jednu třetinu v součtu hráli v oslabeném počtu. Až po čtyřech brankách do naší sítě se nám podařilo prolomit střeleckou smůlu díky samostatnému úniku Ostravy. První výraznější událostí ve druhé části bylo trestné střílení soupeře, Adam ale zachoval chladnou hlavu, nenechal se rozhodit a skóre se zatím neměnilo.

To se stalo až ve 23. minutě při našem dalším vyloučení. Pro druhou část vše, třetí část zahajujeme (jak jinak) než v oslabení. Konečně jedno vyloučení, které jsme ustáli, pokud bychom se po 7 vteřinách v plném počtu nenechali vyloučit znovu. Tohle oslabení už nám ale nevyšlo a Vinohrady zvýšili už na 6:1. Naše odpověď trvala tentokrát jen dvě minuty a znovu stejným způsobem, Ostrava se z dalšího úniku znovu nemýlil. To už ale z naší strany bylo vše, naopak soupeř přidal poslední dvě branky a proti favoritovi ligy jsme utržili porážku 2:8.

Na závěr se sluší zmínit, že ligovou (a rozhodně úctyhodnou) premiéru v brankovišti i celkově si připsal Adam Dušek, tak snad těch zápasů bude ještě hodně!

Pevné zdraví ještě přejeme mírně zraněnému duu Kali - Sambo.

Autor: Jan Pauček