26_20230215_144258.png
21_1640941393.png
2471_20230819_233831.jpg

Ani letos nechyběli na prázdninovém turnaji Czech Open naši zástupci

Jako každý rok, i letos nás čekala další prázdninová prověrka v podobě turnaje Czech Open. Na turnaji nás reprezentovali čtyři družstva - ženy, muži ve skupině PRO a OPEN a junioři. Nejmladší skupina se dostala až do samotného čtvrtfinále, kde ale podlehla soupeři 1:6. Ženy nestačily na Prague Tigers Nehvizdy, a tak v šestnáctifinále vypadly. Stejně tak dopadli i muži ve skupině OPEN, podlehli soupeři z Milevska těsným skóre 0:1. V play-off BB se pak muži PRO dostali až do samotného finále, kde je čekal nováček Livesport Superligy - BUTCHIS. Soupeř tahal za lepší konec, a tak po prohře 5:2 skončil turnaj i pro elitní muže.


Ženy

Letošní Czech Open byla pro naše ženy takovou první ostřejší zkouškou. S celkem dost velkou obměnou se náš tým poprvé představil na hřišti proti jiným týmům a mohl si vyzkoušet nově získané dovednosti ze soustředění. Z pozice trenéra jsem velice mile překvapen nově vzniklou symbiózou a celkovým novým herním dojmem. I když výsledky nebyly zcela nejvyšší, pro nás to přesto znamenalo a ukázalo hodně, a to i v tom, jak si holky vedou mezi sebou mimo hřiště. S týmem, jak realizačním tak hráčským, nás čeká velice krásná cesta, na které nás čeká spousta zážitků. Věřím, že ten vlak, do kterého jsme právě nasedli, bude bezkonkurenčně nezastavitelný.


Muži PRO

Chybí nám zkušenosti a zdravé sebevědomí k vítězství ve velkých zápasech. Z tohoto důvodu jsem velmi rád, že jsme měli možnost měřit síly s týmy z vyšších lig v PRO kategorii a dostali příležitost posunout náš výkon na další úroveň. Fokusace našeho úsilí se bude především zaměřovat na stabilizaci tempa a vnitřního nastavení, abychom zvládali předvádět naši hru až do konce. Musím vyzdvihnout vynikající práci juniorů, kteří nejen doplnili mužský kádr a pomohli nám v situaci, kdy chybělo několik hráčů, ale také na hřišti dokázali, že v nadcházející sezóně se s nimi musí počítat.

Muži OPEN

Druhý mužský tým v půdorysu U23 nebo dříve také béčka se prezentoval velmi sympaticky, byť neměl vzhledem k okolnostem úplně stálé vedení. Kluci se však dobře znali a porozuměli si na hřišti i na lavičce. Ve skupině dali najevo, že soupeře nepotřebují, jedni z nich byli přátelé z Berlína, kteří patří k tradičním účastníkům a účast na turnaji berou hodně společensky a v sestavě můžeme vidět i zástupce žen, nicméně svou kůži nedají nikdy lacino. Mezi skupinové soupeře pak patřil i tým pod vlajkou USA, tvořený z kluků, co vypadají jako švédská Traverza plus minimálně jednoho britského reprezentanta - tento tým pak ve skupině porazili 6:1 a nevím sám, jak to vypadalo - viděl jsem tohoto soupeře v play-off s našimi juniory a byl to pěkně kvalitní a náročný duel.

Tým římská dva v play-off čekal nejprve slabší a malinko odevzdaný tým původem z Prostějova, který nám to usnadnil až tak moc, že jsme měli čas na dohadování se a řešení nesmyslů. V druhém kole přišel už kvalitní a taky známý soupeř Milevsko, se kterým jsme odehráli perfektní a vyrovnaný duel, který se ale vyvíjel nešťastně pro nás, kdy my žádnou naši šanci nedali, ani soupeř, ale ten se prosadil v samém závěru zápasu a bylo tak už málo času na hrdinství a zápas skončil neslušivým fotbalovým výsledkem 0:1, radovat se tak mohl soupeř, nováček Národní ligy a později bronzový medailista turnaje, který nás pak poctil tím, že o nás psal jako o A týmu, což vždycky potěší a určitě jsme ostudu neudělali, dokonce spíš naopak a díky všem za zodpovědné a týmové výkony.

Junioři

Junioři na turnaji poměřili síly se soupeři ve skupině OPEN. V základní skupině zaznamenali jen jednu remízu, jinak vždy byli šťastnějším týmem. Proti týmu z Německa si dokonce otevřeli střelnici a vyhráli s dvojciferným výsledkem 11:0.

V play-off už je čekali o něco těžší soupeři, i ze zahraničí, byli o něco aktivnější a dokázali kontrolovat míček. Ale ani to kluky nezastavilo a nad Finskými týmy vyhráli 4:2 a 6:3. V šestnáctifinále je čekal soupeř až z USA, kde 5 minut před koncem zápasu skóroval V. Ježek vítěznou branku a v play-off pokračovali. Na soupeře narazili kolo před bojem o medaile. Ve čtvrtfinále nestačili na soupeře a padli 1:6. Věříme, že příště to klukům cinkne!

Jsme rádi, že jsme si s juniory mohli zkusit hrát proti silným soupeřům. Celkový pohled na turnaj je super, turnaj nás zase o něco posunul dál. My tak pevně věříme, že v nadcházející sezóně budeme předvádět dobré výkony. Děkujeme všem rodičům za podporu, bez Vás by to nešlo.

Související odkazy