Související zápas

Panthers Praha
DačicePanthers
9:4(3:1,3:2,3:1)
so 26. 11. 2022 18:00 @ SH Dolní Cerekev, Divize, 12. kolo
20_1640940998.jpg
2312_20221130_115619.jpg

7 + 1 statečných

Ne, nejedná se o pokračování slavného westernu z roku 1960 režiséra Johna Sturgese, ale o situaci, do které se vinou zranění, nemocí a dalších důvodů dostala první mužská rezerva.

Opět došlo ke komplikacím při skládání dopravy, nakonec i jeden z nás musel jet cestu tam by train (thank you Christ!). Také dojezd do cílové destinace se trochu protáhl. Obranný styl, kterým jsme museli hrát, asi nebyl příliš koukatelný, ale nebylo zbytí.

Vstupní dispozice pro nás tedy nebyly příliš příznivé a proto všechny v hale překvapilo, že ball possession byl daleko větší na naší straně. Dalo se tedy očekávat, že s rostoucím procentem držení míčku bude růst také statistika expected goals, ale naše šance povětšinou končili na skvěle chytajícím brankáři nebo na jeho dobře postavené brankové konstrukci (Žíža by mohl vyprávět - jeho 4 tyčky se jistě zapíší do análu haly jako rekord v počtu tyček od jednoho hráče). Výsledkem první třetiny tedy byl jen gól z hole Kryštofa Malého. Byla to velká škoda, kdybychom byli více produktivní, tak výsledkem třetiny byla naše neprohra v kursu 2,8.

Druhá třetina pokračovala v podobném stylu jako třetina první. Celkem pozorně jsme bránili (některé bloky ale i tak byly trošku mimo osu střely - jediný 'pořádný' blok přišel od Danečka, který zblokoval úžasnou střelu Žíži svými zády, ale ona by ta rána stejně skončila na tyčce). V kolonce našich gólů přibily další dva zářezy - z podstatě stejné pozice ze středu a do šibenice se prosadili Jirka 'Snake' Hadamovský a Daneček Škvor. Oba tyto góly dělilo 17 vteřin hry. Dačice pokračovaly ve svém trendu tří branek na třetinu, některé z těchto gólů ale byly zbytečné - zejména jeden z nich do místa, která je noční můrou snad všech brankářů Panthers Praha, opět ta prokletá bližší tyčka.

Ve třetí třetině se nebylo na co šetřit, přeci jen byl před námi ještě jeden volný den. Gólem se prezentoval Christ - hezké nahození z rohu za bránou do brankoviště sraženo domácím obráncem do vlastní branky. Nicméně sil valem ubývalo a Dačice si již zápas nenechaly vzít.

Může nás mrzet neproduktivita z prvních dvou třetin zápasu, může nás mrzet počet hráčů, který doopravdy neodpovídal celostátní soutěži. Tyto dílky skládačky nám chyběly k tomu, abychom si od Dačic přivezli nějaké ty body. Příští týden snad vyléčíme bolístky a rýmičky a v těžkém zápase s Pískem tři body již do tabulky připíšeme. Speciální poděkování patří také rozhodčím, kteří zápas zvládli s grácií, který snad nikdo z nás dlouho nezažil. Je fajn, že kraj Vysočina dokáže kromě špatných prezidentů produkovat i kvalitní rozhodčí (škoda jen, že pánové v modrém nechtějí z časových důvodů pískat vyšší soutěže, určitě by na to měli). Poděkování taky všem 7+1 hráčům, body ze zápasu rozhodně nebyly daleko.

Autor: Dan Škvor