Související zápas

Panthers Praha
KlatovyPanthers
7:15(1:5,5:7,1:3)
so 2. 12. 2023 17:00 @ SH ZŠ Čapkova Klatovy, Divize, 13. kolo
22_1640941991.jpg
2594_20231206_103546.jpg

11 statečných

Při zasněžené sobotě zavítala U23 na horkou palubovku týmu z Klatov. Samotný zápas nebyl jedinou zkouškou, která 11 statečných Panterů čekala. Cesta do Klatov a zejména pak zpět byla jak se říká "o hubu". Na začátek tedy všechen respekt a poděkování řidičům.

Na halu si našlo cestu sympatických 36 diváků, což za klimatických podmínek, které panovaly, lze považovat za skvělý počet. Před zápasem trenér Jan Sysel tradičně velmi dobře namotivoval celý tým a udal důležité pokyny a klíče k vítězství. Nebývá pravidlem, že bychom si vždy s maximální zodpovědností vzali pokyny k srdci, ovšem jakoby zrovna tento zápas byl zářnou výjimkou.

Ze startu zápasu jsme na početnějšího soupeře vletěli, ovšem kýžený efekt v podobě gólů to zatím nepřineslo, ba naopak domácí tým šel krátce před polovinou první třetiny do vedení. Netrvalo ale dlouho a bylo vyrovnáno. Navíc nezůstalo jen u toho a do šaten se šlo za příznivého stavu 5:1 pro Panthers. Kratší nekoncentrovanost okolo poloviny utkání však dovolila domácím Klatovům utkání téměř srovnat a nebýt již zmíněného trenéra Jana Sysla, který pohotově promluvil svým hráčům do duše, mohlo výborně rozehrané utkání zle dopadnout. Reakce od nás byla ovšem pohotová a pro soupeře drtivá. Před závěrečnou třetí periodou se šlo do šaten opět za komfortního vedení pro Panthers v poměru 12:6.

Třetí třetina měla už spíše tréninkové parametry a našel se i čas na několik reklamací zápisu kanadských bodů. Vysmátí a spokojení s předvedenou hru jsme zápas dohráli a skóre se zastavilo astronomických 15:7 z pohledu Panthers. Mise vyloupit Klatovy tady dopadla úspěchem a všech 11 statečných Panterů si zaslouží metál. Nelze opomenout individuální výkony Toma Jančíka, který zapsal 6 kanadských bodů, Dejva Chochlovského, ten přispěl 4 body a konečně zlobivé dítě Panthers Praha, moji maličkost s poctivým přídělem 7 bodů. Jak už ale bylo řečeno pochvalu zaslouží všichni, speciální díky patří samozřejmě Kryštofovi Novotnému, který i přes svůj nabitý program jakožto student prestižní 1.LF a vytížený trenér dorosteneckého A-týmu opět nalezl čas v kalendáři a doslova vymazal útočné, jindy vysoce potentní, snajpry z Klatov.

Na závěr bych Vás čtenáře chtěl za celý tým U23 pozvat k třaskavému odvetnému zápasu s Gorilou Plzeň, který se koná 10.12. v Neděli od 18 hodin na domácím stánku v Rudné. Děkuji za přečtení a na úplný závěr níže naleznete odkaz na můj instagramový profil, budu rád za každou zprávu. :-)

Autor: @Michael_Kocandrle