24_20230911_132022.jpg
18_1640199804.png
2192_20220628_172822.jpg

Z Brna s bronzovými stržkami

Oblíbený turnaj Open Game v Brně je u konce a nejvíce po něm mohou slavit starší žákyně, které zís kaly bronzové medaile. Jak se dařilo jednotlivým panteřím družstvům?

Celkově Panteři na turnaji odehráli 64 zápasů, z nichž z 31 odcházeli coby vítězové, 30 skončilo porážkou a zbývající tři bitvy neovládl ani jeden ze soupeřů. Pozitivní byl i celkový gólový rozdíl, jenž činil 230 vstřelených a 204 inkasovaných branek – nejofenzivnějšími byla družstva dorostenců a elitních stržů, která svým soupeřům nasázela shodně 43 branek, o 36 gólů se pak postarali mlži. Jediným medailistou se nakonec staly stržky, i cesty ostatních družstev ale určitě stojí za zmínku. Tady jsou:

Junioři A

Elitní junioři toužili po medaili už od samého začátku turnaje a až na jedno klopýtnutí se Siuuuuuuu podle toho vypadala i jejich základní skupina – Panteři v ní skončili na druhém místě, hned dvakrát navíc ze svých zápasů odcházeli s čistým kontem. V play-off pak nejprve pomstili své dívčí spoluhráčky porážkou roudenského Sokola, následně před bouřlivou kulisou poslali domů i pražskou Spartu, které navíc nepovolili ani jeden vstřelený gól. Ve čtvrtfinále pak přišla bitva s Českou Lípou, v níž znovu nebyla nouze o parádní podporu z hlediště, i přes velký tlak v závěru ale svěřenci Dominika Hudce nedokázali dotáhnout gólovou ztrátu a po výsledku 7:8 tak končí těsně pod medailovými příčkami.

Hodnocení trenéra (Dominik Hudec): „Putování juniorů turnajem mělo, co se týče předváděných výkonů, vzestupnou tendenci a po jednoznačném osmifinálovém skalpu oslabené pražské Sparty byl celek našich nejstarších zástupců správně nastaven do bojů o medaile. Ve čtvrtfinále jsme narazili na soupeře z České Lípy, v jehož výběru byli také borci objevující se v tamním superligovém týmu, a jejich zkušenost v proměňování šancí byla znát již od samého začátku. I přes sympatickou stíhací jízdu a morál nás bohužel neplnění zápasových pokynů stálo zápas, a tak čtvrtfinálová hráz zůstala opět neprolomena.“


Junioři B

Rezervní junioři se museli v Brně obejít i bez některých na poslední chvíli zraněných opor a to bylo znát i na výsledcích. Panteři totiž vyfasovali mimořádně těžkou skupinu a byť do každého zápasu vstupovali v pozici papírového outsidera, žádnému z favoritů nedali nic zadarmo – například loňský vítěz IBL CA$HALMU se o vítězství strachoval až do samého závěru, byť se přítomné diváky na pozápasovém vyjádření snažili jeho členové přesvědčit o opaku. Na rozdíl od svých kolegů z juniorského Áčka pak parta kolem Vojty Marka skončila v play-off hned v prvním kole, kdy sice dokázala dotáhnout vedení Letovic, v nájezdové loterii však nevstřelila ani branku a jediný úspěšný exekutor z řad soupeře poslal dál právě tamní Sokol.

Hodnocení trenéra (Jan Pauček): „S výběrem Juniorů B jsme už před turnajem očekávali, že to nebude žádná procházka růžovým sadem. Díky stále narůstající marodce jsme nakonec do už tak těžké skupiny vstoupili s počtem 8+1 a kdekdo nás považoval za outsidery v každém našem zápase. Ale s nasazením, odhodláním a houževnatostí, které kluci ukázali napříč turnajem, jsme překvapili nejednoho favorita (včetně loňských vítězů nebo A-týmů Tatranu a Bulldogs), ale hlavně sami sebe. I když nás nakonec zastavila gólová impotence, tak se z letošního ročníku nemáme za co stydět. A nejen díky opravdu zajímavé cestě zpátky do Prahy budeme mít všichni na co vzpomínat.“


Juniorky

Juniorky se v nevypočitatelné základní skupině ukázaly kolísavými výkony – na úvod padly s Vítkovicemi, následně remizovaly s SKV a po parádním defenzivním výkonu přehrály brněnské Bulldogs fotbalovým výsledkem 1:0. V pátek večer pak přišla ještě nečekaná porážka od Hranice, která navíc byla pouze předzvěstí toho, co se bude dít v prvním kole play-off – tam Panterky narazily na spřátelené družstvo Rudné a byť byl papírový favorit před zápasem jasný, dění na hřišti tomu neodpovídalo. Souboj musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž nebyla nouze o nečekané momenty a neuznané trefy, o tu jednu regulérní navíc si nicméně připsal soupeř a Panterky tak překvapivě vypadly už v sobotu ráno.

Hodnocení trenéra (Pavel Skazko): „Juniorky v Brně předváděly tak trochu kolísavé výkony, kdy se jim trochu paradoxně více dařilo proti papírovým favoritům turnaje a dokázaly prorazit například Bulldogs Brno. Naopak v zápasech, kde jsme měli brát body/postup, tak jsme se trápili a vyvrcholilo to vyřazením hned v prvním, emocemi nabitém kole play off, a to proti Sokolům z Rudné po nájezdech. Každopádně jsme si turnaj jako tým užili a celkově ho hodnotíme pozitivně i přes sportovně hořký závěr.“


Dorostenci

Dalším panteřím aspirantem na medaili byli dorostenci, kteří ke svému cíli vykročili už v základní skupině – tam sice nečekaně prohráli s Kopřivnicí, předchozí povedené výsledky a cenná remíza s Tatranem, která vznikla po atraktivním průběhu, ale znamenaly konečné druhé místo a dobrou výchozí pozici do play-off. V něm to dlouho vypadalo, že svěřenci Johna Hodka míří za vysněném triumfem – výhry 13:2, 9:1 a 7:2 katapultovaly Pantery až do čtvrtfinále. Na závěrečnou fázi před jistotou cenného kovu by ale všichni přítomní pravděpodobně nejraději rychle zapomněli – ranní zápas s Troopers se jim vůbec nepovedl, soupeři nedokázali vstřelit ani jednu branku a porážka 0:5 tak znamená konečné páté místo.

Hodnocení trenéra (John Hodek): „Přípravný turnaj Brno Open Game bych ze se svého hlediska bral jako poloviční úspěch, kdy jsme se sice výsledkově neprosadili až na medailové příčky, ovšem začali jsme už s prvními krůčky k novým zítřkům. Všechny kluky bych chtěl pochválit za snahu a disciplínu na hřišti i mimo něj. Doufám, že si to kluci užili a přeji všem hezké prázdniny. Další zastávkou jsou Prague Games, kde se budeme věnovat dalším prvkům nové hry.“


Starší žáci A

Po cenném kovu pokukovali i elitní strži, kteří jako jediní ve skupině vyzvali pouze tři soupeře, zkrácený program jim ale moc starostí nedělal – Panteři smetli nejprve Znojmo 7:0, následně v krásné bitvě udolali Šumperk 6:5 a úvodní část turnaje zakončili pantáctigólovým představením do sítě GO-GO. Z prvního místa tak naskočili rovnou do šestnáctifinále a i tady si hlavu se soupeřem nelámali, Hradec přejeli výsledkem 8:0. Bitva s Trenčínem už byla náročnější a byť soupeř spoléhal především na brejky, byla z toho těsná výhra 4:3. Čtvrtfinálový sok z Ostravy už ale přeci jen byl nad panteří síly a byť se bíle odění rvali jako lvi, na lépe fyzicky vybaveného protivníka nestačili a i oni tak končí těsně za medailovými pozicemi.

Hodnocení trenéra (Lukáš Jenšík): „Před turnajem jsme si dali cíl zkusit získat medaili a konečně tak projít branami čtvrtfinále, a to i přesto že jsme věděli, že turnaj je velmi dobře obsazen.

Přišel Den D, tedy sobota, v níž turnaj teprve pořádně začíná a láme se to, jestli hraješ, nebo dva dny chodíš fandit dalším týmům. První kolo s Hradcem jsme v pohodě přešli a nastříleli jsme hodně branek. V osmifinále přišla první těžká prověrka, a to slovenský Trenčín, soupeř dobře hrající do obrany a k tomu spoléhající na smrtící brejky. I přesto jsme si poradili a prošli do neděle, kde nás čekal osudový zápas. Ve čtvrtfinále jsme vyzvali Ostravu, tedy houževnatého soka, který patřil mezi favority turnaje. Bohužel soupeř byl nad naše síly hlavně díky tomu, že jsme si nedokázali jsme si poradit s osobní obranou.

Turnaj i tak hodnotím kladně, postoupili jsme mezi nejlepší osmičku, za mě jsme z toho víc vytáhnout bohužel nemohli a hlavně jsme na to neměli. Za celé čtyři roky, co tento ročník mám jsme, nedokázali projít dál. Nechybělo štěstí, ale větší šířka kádru i herní kvalita. Za čtyři roky jsme prostě neměli na ty úplně top týmy. Ano, přiblížili jsme se k nim, ale nestačilo to. Klukům ročníku 2007 přeji hodně štěstí v dorostu, kde stále musí mít na paměti, že bez tvrdé dřiny to zkrátka nejde.“


Starší žáci B

Pro většinu kádru rezervních stržů to byla vůbec první cesta do Brna, přesto při ní Panteři nezanechali špatný dojem. Až na nepovedený zápas se silnými Vítkovicemi byli všem svým protivníkům rovnocenným soupeřem a ve skupině tak obsadili parádní třetí místo, které jim vyneslo schůdnějšího soupeře do prvního kola play-off. Rezerva Gullivers se na něj ale vyspala přeci jen o něco lépe a byť to znovu na hřišti byla rovnocenná bitva, o jeden gól byli šťastnější domácí a sen o postupu se tak Panterům rozplynul.

Starší žákyně

Možná těmi největšími panteřími favority na medaili byly stržky, které jako jediné svůj cíl i dokázaly splnit. V základní skupině to pocítily všechny soupeřky, ze všech nejvíce pak Ústí, které odcházelo s dvojciferným nášupem – obrat se Panterkám navíc podařilo i silné Buldočky, které jinak většinu zápasu tahaly za delší konec provazu. Po skalpu Black Angels ve čtvrtfinále pak přišla pro brněnské hráčky možnost odvety v semifinále a domácí výběr se této příležitosti chopil na jedničku – svěřenkyně Pavla Skazka a Dana Ježila téměř k ničemu nepustily a zaslouženě zvítězily 4:1. Prohra i tak znamenala zisk cenného kovu, do Prahy si mladé #princezny odvezly bronz.

Hodnocení trenéra (Dan Ježil): „Starší žákyně zahájily svou pouť turnajem zápasem s FBC Dragons, v němž jsme zpočátku trápili, nakonec se však holky dokázaly dostat do tempa a utkání zvládly výsledkem 3:1. Večer nás následně čekalo utkání s Ústím, ve kterém si holky s chutí a zastřílely a bez větších problémů zvítězily 11:0. Druhý den nám odpadl ranní zápas, vyrazili jsme tedy o něco později podpořit tým juniorek a poté už nás čekal skutečný test při souboji o první místo ve skupině s Bulldogs. Zápas byl vyrovnaný a soupeř byl dokonce i o něco lepší, holky však byly mimořádně produktivní a po výhře 6:4 jsme si zajistili první místo ve skupině. Díky tomu jsme se kvalifikovali přímo do čtvrtfinále, které jsme měli sehrát v sobotu od 18:00 s Black Angels. Holky se tedy přispaly, podpořily týmy dorostenců a stržů a následně se už vypravily na vlastní utkání. Náš sok se sice dostal velmi rychle do vedení, holky ale předvedly, že vypjaté situace dokážou zvládat. V zápase pokračovaly přesně tak, jak jsme měli od začátku v plánu a přišla odměna v podobě otočení skóre. Utkání bylo nadále velmi vyrovnané a definitivní rozhodnutí přišlo až 30 vteřin před koncem, když se nám podařilo trefit prázdnou bránu soupeře. Zajistili jsme si tedy účast ve čtvrtfinále a jistotu medaile.

V semifinále na nás čekal náš soupeř ze skupiny, Bulldogs Brno. V zápase jsme bohužel měli problémy stíhat soupeřovo tempo a sami jsme své šance neproměňovali, Brno tedy odskočilo do vedení 0:4. I přes lehké zlepšení ve druhém poločase se skóre nepohnulo, a tak jsme 12 minut před koncem šli do šesti, to naneštěstí přineslo pouze jeden gól a nakonec jsme tedy padli 1:4. Celkově se nám turnaj herně i výsledkově vydařil, když jsme dokázali na hřiště přenést asi naše aktuální maximum a za celý turnaj jsme padli pouze jednou se silným týmem Brna. Co je však ještě důležitější, než to, co se dělo na hřišti je to, že si tým turnaj dokázal pořádně užít. Stmelili jsme více partu, a to i s týmem juniorek, se kterým jsme strávili podstatnou část turnaje. Děkujeme hráčům za ukázkovou reprezentaci a rodičům a dalším fanouškům za skvělou podporu, které se nám v průběhu turnaje dostávalo. Nyní je na čase opět nabrat fyzické a psychické síly a budeme se těšit na nadcházející společné akce.“


Mladší žáci

Mlži se ve skupině složené z jim neznámých týmů dlouho rozkoukávali a v úvodním dni si kromě skalpu Husovic připsali také porážku od Okříšků. Následně nicméně dokázali zvládnout jak bitvu s domácím Hattrickem, tak i obrat proti Plzni, jež sledoval početný kotel z řad jejich starších spoluhráčů a společně tak všichni mohli oslavit konečné druhé místo ve skupině. To znamenalo nasazení do prvního kola play-off proti rezervnímu družstvu Troopers, jenž si odneslo patnáctigólový příděl, a následně pražské derby se silnou Spartou. V něm Panteři vedli už o dvě branky, hodně vyhecovaná a vyhrocená druhá půle ale vyzněla lépe pro soupeře, který tak svěřencům Tomáše Paučka vystavil stopku už v sobotu po obědě.

Hodnocení trenéra (Tomáš Pauček): „Začátek turnaje byl z naší strany slabší, protože jsme se v této sestavě sešli vůbec poprvé a bylo tak potřeba si zvyknout jak na absenci některých opor, tak i na nové tváře. Kvůli tomu jsme i hned ve druhém zápase zaváhali a ztratili tak první místo ve skupině, které by znamenalo pravděpodobně lepší výchozí pozici do play-off. Postupem času se ale náš výkon začal zlepšovat, hodně tomu pomohla i povedená otočka proti Plzni a do víkendového programu jsme tak šli dobře nastavení jak v hlavě, tak i na hokejce. To se ještě zlepšilo po ranním debaklu Troopers a se Spartou jsme předvedli suverénně nejlepší výkon na turnaji, na nějž může být každý člen týmu pyšný, protože na hřišti nechal maximum a nebýt soupeřova gólmana (kterého neznali ani soupeřovi rodiče či jeho vlastní spoluhráči), výsledek vypadá asi jinak – zápas navíc bohužel ovlivnily i věci z vnější, které jsme nemohli předpovídat a ze kterých mi je upřímně smutno, protože se to na podobných akcích nesmí stávat.

Tenhle mladý tým má každopádně velký potenciál a do prázdnin a příští sezony tak musíme vstoupit s tím, že ho budeme chtít využít na maximum! Díky jak klukům za celé ty dny, které nebyly jen o florbale a věřím tak, že si užili i ty další aktivity s tím spojené, tak i rodičům, kteří nám byli po celou dobu oporou a klukům vytvořili parádní prostředí a zázemí, které nám ostatní týmy mohou jen závidět.“


Elévové

Druhá nejmenší panteří kategorie nezačala turnaj úplně nejlépe a po prvním hracím dni měla na kontě kromě remízy s Hranicí také porážku od Mladé Boleslavi. Páteční program už ale dopadl výsledkově daleko lépe, Panteři skolili jak Hattrick, tak Židenice a do play-off vstupovali z relativně komfortního třetího místa, přičemž to druhé jim uteklo jen vůli hrošímu skóre. Hned první kolo vyřazovacích bojů navíc přineslo pořádné drama, když naše budoucí hvězdy ztratily třígólový náskok a bitvu s Hornets tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich se trefili Šimon Horna s Mikulášem Jelínkem a právě druhý jmenovaný svým zásahem poslal svoje spoluhráče do dalšího kola. V něm společně narazili na domácí Gullivers a byť to znovu byla vyrovnaná bitva, o jejím osudu rozhodly dva góly v prvním poločase a ten druhý bezbrankový tak znamenal panteří konec v turnaji.

Hodnocení trenéra (Tomáš Drašnar): „Elévové s mladšími žákyněmi předvedli ohromnou bojovnost a odhodlání. Všichni soupeři měli velké problémy překonat naší pevnou a důraznou obranu a odbránit naše rychlé protiútoky. Věřím, že si jak kluci, tak i rodiče turnaj užili a společně se potkáme na dalších akcích, kde budeme ještě lepší!“


Přípravka

Vůbec poprvé se na brněnský turnaj podívali také ti nejmenší Panteři a Panterky, pro které to bylo zejména získávání zkušeností a premiérové měření sil s týmy, které běžně nepotkávají – na hřišti se tak střetli například s Vítkovicemi, Bulldogs Brno nebo Židenicemi. Naše mladé naděje si připsali jak pěkná vítězství, tak i smolné porážky, které ale byly rychle zapomenuty, protože v této kategorii jde stále především o radost ze hry a nikoliv o výsledky. Celkový počet deseti zápasů navíc znamená, že si vyzkoušeli více kol v play-off a věříme tak, že je nové zkušenosti z dosud neznámého turnaje posunou zase o krok dál!

Hodnocení trenéra (Dan Horna): „V Brně od čtvrtka do soboty přípravka odehrála celkem 10 utkání. Hlavním naším mottem bylo si užít každé z nich, i když jsme se nedokázali výsledkově prosadit. Slovy našeho nejmenšího člena: "Není přeci důležité vyhrát, ale užít si zápas". Musím říct, že kluci i holky se tím více než řídili a i když zápas úplně nevyšel podle našich představ, za minutu už po celé hale znělo skandování: "Panthers. Panthers. Panthers." A kdyby jen v hale, skandovali jsme prostě všude - venku, v tramvaji, na jídle, na pokojích na ubytku, a dokonce jsem to párkrát zaslechl i ze sprchy. Samozřejmě jsme navštívili i pár dalších panteřích utkání a také jsme se dostali i na koupaliště. Prostě parádně strávené 4 dny! Ještě bych moc rád poděkoval všem zúčastněným rodičům a doufám, že si to užili stejně jako já.“


Související odkazy