20_1640940998.jpg
18_1640199804.png
2739_20240627_080108.jpg

Povedenou výpravu do Brna okořenilo stříbro stržů

Tradiční červnový celopanteří výjezd do Brna je za námi a Pražané se, tak jako každý rok, postarali o pořádnou dávku emocí a bojů. Těmi nejúspěšnějšími reprezentanty se nakonec stal výběr starších žáků, který bez porážky prošel až do turnajového finále, v němž nakonec bral stříbrné medaile!

Elévové – BU11

Naše nejmladší družstvo jelo do Brna s velkým očekáváním. Na kontě měli elévové vyhraný turnaj v České Lípě a vůbec za tuto sezónu udělali obrovský pokrok, a tak jsme se všichni těšili na to, jak to v Brně prodáme. Ale už zápasy ve skupině byly velmi dramatické a museli jsme už tam ukázat, co v nás je. Konečné první místo ve skupině však bylo sladkou odměnou za síly, které jsme museli na hřišti nechat. Asi tím nejzajímavějším zápasem byl ten proti Black Angels, kdy jsme ještě minutu před koncem prohrávali 0:2, ale kluci už měli dost těch vzdávaných utkání a makali do posledních vteřin, takže za konečnou remízu může být ještě vlastně rád soupeř.

V prvním kole play-off nám los přisoudil domácí Hattrick Brno, věděli jsme, že to nebude nic lehkého a taky to tak bylo. Šance byly na obou stranách, stále jsme však dokázali držet krok a sahali několikrát po vyrovnání, ale vždycky jsme se nějakou vlastní chybkou připravili o možný postup. Zklamání bylo veliké, na druhou stranu musíme přiznat, že soupeř byl silný a naše nervozita veliká a bohužel tak naše cesta skončila příliš brzy.

A tak jsme museli Brno zažít trošku jinak, než jsme původně chtěli. Z těch mimozápasových aktivit jmenuju návštěvu několika utkání ostatních panteřích týmů, vypíchnout musíme zápasy play-off starších žáků, kde byla atmosféra pokaždé přímo strhující. Skvělá byla návštěva koupaliště Riviéra, kde jsme se fakt vyblbli, ale i geocaching nebyl špatnej, jen nás mrzelo, že jsme finální cashku nenašli. A samozřejmostí byla i návštěva oblíbené pizzerie Amici, kde jsme se zase všichni oblizovali až za ušima. A jako vždy si turnaj užili i rodiče, kterým tímto děkujeme za podporu a teď už se všichni těšíme na letní soustředění do Plzně. Zatím si užívejte prázdnin, protože ke konci léta začeme zase makat. Jo a abych nezapomněl, mobily nechte doma, bylo to bez nich o moc lepší...

Autor: Dan Horna

Mladší žáci – BU13

Od čtvrtka 20. června nás čekal velký turnaj Open Game. Již brzy ráno kolem sedmé hodiny jsme odjížděli vlakem směr Brno.
Cestu jsme zvládli v pořádku. Hned poté, co jsme dorazili, tak nás čekal úvodní zápas proti nejsilnějšímu celku Black Angels. Od začátku utkání nás soupeř přehrával, ale i tak jsme bitvu odehráli obstojně. Druhý zápas jsme odehráli proti týmu FBK Humenné, který jsme vyhráli 2:0. Zápas jsme odmakali a tak jsme po prvním dnu měli jednu výhru a jednu prohru.

Druhý den byl již trochu horší. První zápas jsme odehráli proti týmu z Vyškova. Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme spousty šancí, ale bohužel naše koncovka trochu vázla. Rozhodčí nás v tomto zápase také příliš nepomohli. Zápas nakonec skončil 1:4. Druhé utkání dne jsme odehráli proti týmu Česká Lípa. Do zápasu jsme šli velmi nepřipraveně a ospale. Soupeř si s námi dělal, co chtěl. Ke konci utkání jsme se začali pomalu probírat, bohužel pozdě. Zápas skončil velmi nepříznivě.

Třetí den nás čekalo play-off. Čekal nás tým Tatran Střešovice. Zápas byl velmi vyrovnaný. Od začátku utkání jsme měli nasazení a chtěli hrát. První branku jsme dostali z přesilovky. Následně jsme dostali další zbytečnou branku v naší přesilovce. Poté jsme začali zápas dotahovat. Bohužel nás znovu trápila koncovka a tak jsme zápas nakonec nedokázali otočit na naší stranu. Rozhodčí nám bohužel znovu příliš v zápase nepomohli. Po zbytek dne jsme tak jezdili podporovat naše družstva.
Chtěl bych poděkovat všem, jak hráčům, tak rodičům za tuto sezónu. Bohužel i přes nepříliš příznivé výsledky jsem si sezónu užil. Spousty mi to dalo jako trenérovi a věřím, že klukům tato sezóna také něco přinesla. Ještě jednou bych chtěl poděkovat rodičům za podporu a hráčům za jejich vůli, i když to občas nebylo úplně lehké. Věřím a přeji klukům v příští sezóně hodně štěstí a úspěchů.

Autor: Michal Derevlanyj

Starší žáci BLACK – BU15

Starší žáci šli do turnaje s jasným cílem urvat jednu z cenných placek. Skupinu jsme prolítli jak nůž máslem, tedy až na zápas s Košicemi, kde jsme museli výsledek otáčet a od samého počátku jsme museli být ve střehu, protože náš gólman si konečně zachytal, Tím pádem jsme mohli první kolo play-off přeskočit a mohli jsme se na další utkání hezky vyspat.

Ve druhém kolo play-off nás čekal tým Záhorská Bystrica, kde tento zápas byl jen formalita. V osmifinále nás čekal vicemistr ČR Buldogs Brno, kde jsme očekávali těžký zápas. Po našem skvělém začátku jsme se ujali vedení a pak z nepochopitelných důvodů jsme se začali bát o výsledek a soupeře jsem nechali vrátit do zápasu. Na konci tohoto utkání to do svých rukou vzal Kryštof Uher a rozhodl zápas v náš prospěch.

Čtvrtfinále a semifinále jsme prošli bez problému. Tyto zápasy jsme vyhráli díky skvělé obraně celého týmu a skvěle chytajícímu Cvejnovi. A čekalo nás finále. Těšili jsme se moc, ale taky jsme věděli, kdo proti nám stojí a že nás čeká těžká práce. Soupeř vyhrál 6:3 a zcela zaslouženě. Jako jediný soupeř v sezoně nás dokázal opravdu přehrát, jako že přehrát. Možná kdybychom hráli na jeden zápas, tak se nám to povede, ale už na nás byla znát únava a čestně jsme prohráli.

Sezonu hodnotím velmi kladně. Je vidět enormní posun všech hráčů a to je nejdůležitější. Za jednu sezonu třetí místo ve výsledné tabulce v lize. Třetí místo na Kalmaru, vítězství na Salmingu a druhé místo na Brně je skvělý počin.

Děkuji rodičům za podporu.

Autor: Lukáš Jenšík

Starší žáci WHITE – BU15

S WHITE se musí počítat !

I skupinku týmu WHITE čekalo brněnské klání. Naše eskadra čítala 13 borců, kteří se byli ready poprat o ty nejlepší místa.

Skupinu jsme proletěli jako uragán. Možná to na začátku nikdo nečekal, ale opak se stal pravdou a my jsme dokonce bojovali o první místo ve skupině. To se nám bohužel nepovedlo, ale 2. místo za nás teda taky úspěch. Za zmínku stojí určitě skalp Vsetína, na který minimálně trenéři budou vzpomínat ještě dlouho, hold se florbal hraje duší. A ještě zmíníme pevnou obranu a týmový výkon korunovaný čistým kontem proti Brnu.

V play-off jsme dokázali projít prvním kolem, kdy jsme si řekli, že vyhrát 4:0 je moc mainstream tak jsme si nechali nastřílet 3 góly, protože všichni mají rádi drama (kluci se naštěstí vzpamatovali a zápas zvládli). Poslední zápas nás čekala Ostrava. Tým s ambicemi na titul to s námi rozhodně neměl lehké. Narážel na pevnou obranu a odhodlané borce. Potili se také i v obraně, ale zápas si pohlídali.

Brno jsme si hrozně užili. S kolegou jsme se shodli na tom, že takovouhle partu nepotkáte každý den a musím říct, že jsem se bavil celý turnaj. Klukům přeju, aby na sobě makali, protože jejich potenciál je větší než si mnozí lidé představují. Mějte se moc fajn a díky za přečtení.

Autor: Kluci z Lužin / Matěj Ďurina

Starší žákyně – GU15

Starší žákyně se vydaly opět po roce do Brna, plné odhodlání a dobré nálady. Ve skupinové fázi se tým složený z mladších i starších žákyň utkal postupně s Chodovem, Židenicemi, Zlínem a Nemšovou. Lepší výkony střídaly ty slabší a v konečném výsledku to vedlo k jedné výhře, dvěma remízám a jedné prohře. Za zmínku stojí kuriózní okamžik, kdy při průtrži mračen musel být přerušen zápas, kvůli vytopené části haly a tak v něm rozhodovaly nájezdy. Ty holky zvládly bravurně a radovaly se z výhry.

Skupina vedla ke konečnému třetímu místu a poté k poněkud krutému a zároveň záhadnému losu play-off. Ten nám hned do prvního kola určil Bulldogs Brno - pozdějšího finalistu. Ač jsme se ujali vedení, tak nás soupeřky s postupem času začaly přehrávat a zaslouženě šly o kolo dál. Bereme zkušenosti jak z dobrých výkonů, tak z těch horších. Co je ale důležité, že si všichni turnaj užili plnými doušky a zase se o něco více stmelila už tak skvělá parta. Všichni už se těšíme na další společné akce.

Autor: Pavel Skazko

Dorost BLACK – BU17

Elitní dorostenci se již tradičně na konci června zúčastnili turnaje Brno Open Game. A tentokrát je velmi těžké jejich působení hodnotit.

Čekala nás náročná skupina, v rámci které jsme se utkali postupně s Říčany , Kladnem a s dvěma týmy z Brna. Na jednu stranu se dá říct, že se kluci za předvedenou hru nemusí vůbec stydět. Na turnaji jsme se prezentovali kvalitní útočnou hrou podpořenou skvělými protiútoky, z kterých těžil zejména první útok ve složení: Venca, Urbis a Sláďa. Obrana byl již tradičně, jak to u nás bývá, o něco horší, ale nic hrozného. Bohužel na druhou stranu jsme z odehraných pěti zápasů dvakrát remizovali a třikrát prohráli velmi malým rozdílem. Hráli jsme tedy dobře, ale bohužel nás neustále trápí nekoncentrovanost, která se nejvíce projevuje v koncovkách zápasů a stojí nás důležité body. Je třeba pochválit kluky za předvedenou hru. Díky turnaji jsme si snad již konečně ujasnili, kde jsou naše největší nedostatky. A můžeme na nich zapracovat do nové sezóny.

Autor: Kryštof Novotný

Dorost WHITE – BU17

Stejně jako před rokem vyrazil do Brna i tým rezervních dorostenců. První pozitivní novinou před turnajem byl náš rozpis - na odjezd jsme si mohli pohodlně přispat a první zápas nás čekal až 18:15 proti Kozlům z Kroměříže. Zápas si za rámeček moc nedáme, když jsme hratelnému soupeři doslova darovali plný počet bodů po prohře 4:8. Ještě ve čtvrtek večer jsme vyzvali dalšího netradičního soupeře ze Vsetína. Ten nás nechal si škrtnout jen jednou a na tolik gólů se vyhrává docela blbě.

Od pátečního rána už byl tým konečně kompletní a šli jsme vyzvat jediné staré známé ze skupiny - pražské Sokoly z Vinohrad. V nejvyrovnanějším zápase skupiny jsme šli do skvělého dvoubrankového vedení, to jsme však neudrželi a gólem v posledních 30 sekundách soupeř otočil vývoj celého zápasu a připravil nás opět o všechny body. V ukrutných brněnských teplotách jsme nastoupili ještě proti domácím Troopers. Podmínky, ve kterých se zápas odehrál, by se klidně daly nahlásit k mezinárodnímu soudu pro lidská práva ve Štrasburku, když na hale bylo zhruba 35-40 stupňů a minimální možnost větrání (info o vynálezu klimatizace už jsme předali). Kluci tak zažili asi fyzicky nejnáročnější zápas v životě, kde jsme hned několikrát málem křísili gólmiče Adama. Konečné skóre 0:8 nám v tu chvíli bylo asi úplně fuk.

No a jak už máme pravidelné štěstíčko, do prvního kola play-off jsme schytali domácí Bulldogs, kteří si z nás v sobotu dopoledne udělali "dobrej den" a uštědřili nám porážku 2:12.

Turnaj nám herně sice skončil nejhorší a nejrychlejší cestou, ale doprovodná nadstavba, kterou jsme si užívali po celou dobu až do samotného závěru byla k nezaplacení a nezapomenutelná. Od karet a úkolů, přes florbal v šalině až po návrat do Prahy, který už snad nemohl být delší a komplikovanější. Sice jsme nezapsali výhru, ale turnaj se nám i tak zapsal do našich srdcí. A věřím, že díky naší podpoře ostatních jsme se zapsali i do srdcí dalších hráčů a fanoušků (fandili jsme nejlíp, change my mind).

Už jsme Vám to říkali mnohokrát, ale děkujeme, kluci, za všechny zážitky! A po roce si naše velké poděkování zase zaslouží neskutečná Jana Ježková <3

Autor: Jan Pauček

Junioři – BU19

Juniory čekala poměrně náročná skupina, kde se mimo jiné potkali s kladenskými Kanonýry, kteří přijeli ve velmi silné sestavě a s Libercem, který v minulé sezóně bojoval ve středu tabulky nejvyšší juniorské soutěže. Na úvod skupiny, stejně tak jako na závěr, jsme zaznamenali prohru právě s dříve zmíněnými. Zároveň jsme ale zapsali dvě výhry, díky čemuž nám náleželo 3. místo po "základní části". V prvním kole play-off nás čekal známý a houževnatý soupeř z Kopřivnice přes kterého jsme po zlepšeném a týmovém výkonu dokázali přejít a čekala nás odveta s Libercem. Oproti prvnímu střetnutí jsme na Liberec narukovali s pozměněnou taktikou a vyplatilo se. Ujali jsme se rychlého vedení 2:0 a bylo vidět, že je Liberec zaskočen. Bohužel dokázal soupeř v posledních minutách obou poločasů také vsítit a znamenalo to tedy, že se půjde na dovedností soutěž - nájezdy. V nich byl soupeř šťastnější. Smolně pro nás byl toto opět (stejně jako minulý rok) po herní stránce náš nejlepší výkon turnaji, opět to bylo proti Liberci, opět se šlo do nájezdů a opět z toho nakonec postup nevzešel.

Turnaj nám alespoň ukázal, na čem musíme jednoznačně zapracovat a naopak na čem bychom mohli stavět.

Autor: Dominik Hudec