Související zápasy

Pěkný víkend pro Mlže BLACK a WHITE, RED doma neuspěli

Mlži BLACK a WHITE shodně na svých turnajích zářili a brali pěkná druhá místa, RED nakonec ve čtyřech zcela odlišných zápasech urvali jen jednu remízu.

Týmový duch v zamotaném koši

Mlže BLACK čekala po nepovedeném představení na Bublině další pražská nafukovačka, notně zamotané dění v prvním koši tentokrát hostil Barrandov.

Sestava se až na jednu absenci vydala do jedné z nejšedivějších částí hlavního města v plném počtu a rozhodně tu zanechala lepší dojem než v minulém kole, hlavně díky celkově aktivnější hře. Nesedly nám pouze části zápasů proti Vinohradům a Wizards – první jmenovaný byl v nejvyšším koši nováčkem a právě proti mladé panteří sestavě ukázal na úvod svůj styl hry, na nějž jsme se sice dokázali po půli adaptovat, i přes velkou herní převahu už se ale nepovedlo dotáhnout gólovou ztrátu.

Druhým takovým zápasem, co nám nevyšel, byl závěr s Wizardy, kteří hrají takový podivný, spíše ubojovaný styl florbalu, který nám nesedí a to ani přesto, že jsme i potřetí v řadě byli více na balonu a střelecky aktivnější, ani tenhle pokus nicméně premiérové vítězství proti oranžovým nepřinesl. Ještě větší škoda to je proto, že v tu chvíli bylo ve hře celkové první místo, jež téměř přinesly dvě předchozí výhry proti florbalovějším soupeřům – Spartu jsme těsně přehráli díky velkému nasazení, konečně odhozenému respektu a přečkání krušných úvodních minut, Blacky pak zejména zásluhou soustředěné a trpělivé hry, jíž jsme drželi celých dvacet minut a i ambiciózní soupeř jí nakonec nedokázal odolat celou dobu. Svou roli v obou vítězstvích sehrál i příslovečný týmový duch, jenž náš mančaft pořádně nakopnul zejména po druhé předzápasové poradě u branky.

Celkově tak z třetího kola bereme druhé místo, a to zejména zásluhou hodně zamotaného průběhu turnaje, kde doslova každý porazil každého. Těšit nás může jednak velké zlepšení v hlavě od posledního představení, povzbudivá je i výhra nad do té doby stoprocentní Spartou a silnými Blacky. Když do příště ještě trochu zlepšíme soustředění, hru na balonku a hlad po jeho získání, můžeme být ještě lepší.

Autor: Tomáš Pauček

WHITE vybojovali ve Zbraslavi postup

Tým našich Mladších žáků WHITE byl v neděli 13.11. na svém třetím turnaji tuto sezónu.

V prvním zápase jsme se na hrací ploše potkali s FBC Slavia Praha. Hned v prvních minutách se nám podařilo hezkou kombinací vstřelit branku. Zbytek zápasu se nám tolik nedařilo, výkon byl hodně nahoru a dolu. Kdybychom si nepostavili do brány zeď, výsledek mohl dopadnout dobře pro druhý tým. To se ale nestalo a v posledních dvou minutách kluci dokázali dát další gól. Z prvního zápasu jsme tak odcházeli jako vítězové.

Po krátké pauze nás čekal další zápas, tentokrát proti Bohemce. Toto utkání se až na par úniků odehrálo na naší útočné polovině, kde se každý z panteřího výběru snažil dát gól. Jednou sice skončil balonek za zády našeho brankáře, ale i tak kluci dokázali vyhrát jasným rozdílem, když soupeři nasázeli sedm kousků.

Do našeho třetího zápasu jsme vstoupili s chutí po další výhře. Náš soupeř na tento zápas byl Olymp a zpočátku se lépe dařilo soupeři, jenž vstřelil i první branku utkání. Snažili jsme se však hrát jako zápasy předtím a to přineslo vyrovnávací branku. Zbytek hrací doby se nesl v poměrně vyhroceném duchu, na trestnou lavici si šli sednout zástupci jak z našich řad, tak z Olympu. I přes jedno oslabení jsme ale nakonec byli lepší než soupeř, kterého jsme porazili čtyřbrankovým rozdílem.

Poslední nedělní zápas jsme hráli proti Spartě a dovršili tak kvartet pražských derby. Ani v tomto utkání se nám nepodařilo prvních pár minut. Hned v té úvodní jsme dostali první branku a poté následovaly dvě další, které jsme dostali v naší vlastní přesilovce. Nenechali jsme se tím ale rozhodit. Do konce poloviny padly další dvě branky, jedna na naší polovině a druhá na straně Sparty, na poradu jsme tak šli se skóre 1:4. Po polovině byli všichni jako vyměnění. Dali jsme krásný gól z trestného střílení a to nám dodalo motivaci k tomu dorovnat skóre. To se nám povedlo a díky tomu, jsme nedocházeli domu ani s jednou prohrou, tedy s jedinou remízou, jenž nám vynesla konečné druhé místo.

Na celém turnaji byla skvělá atmosféra a za trenérské složení si myslíme, že jsme si to všichni užili. Příští turnaj nás čeká na domácí hale na Radlicích a věříme, že zůstaneme na vítězné vlně.

Autor: Emily Mauerová

Den a noc Mlžů RED

V neděli 13.11 jsme hráli na domácí hale v Rudné.

V prvním zápase nás čekali známý Olymp Achilles. Na domácí zápasy dorazili vypomoct i staří svěřenci - Martin Beneš a Šimon Horna. Ani oni ale takový start nečekali, hned po 18 vteřinách jsme totiž inkasovali a brzy tak prohrávali. Ač byla hra vyrovnaná, tak soupeř byl na rozdíl od nás daleko efektivnější v zakončení a o pauze jsme tak prohrávali o tři góly. Do druhé části vstoupili úplně jiní Panteři – běhaví, aktivní na míčku, více se tlačící do zakončení. Po dalším inkasování pak přišla i první trefa a velký tlak, z nějž už se ale mladé výpravě nic vytěžit nepodařilo a na úvod tak padla.

Další Olymp, tentokrát Apollon, jsme na uzdě drželi nějakých sedm minut a první branku navíc inkasovali hodně nešťastně, kdy náš brankář Martin chvilku nedával pozor a nechal si balonek projet mezi betony. Od té chvíle jsme se navíc soustředili na vše, jen ne na naší hru a zaslouženě tak prohráli, navíc nepříjemně vysokým rozdílem.

Proti Příbrami byla ale první půlka o něčem jiném. Už od prvního střídání jsme soupeře převyšovali téměř ve všem, od rychlosti, přes důraz až po zakončení, kdy nám to tam konečně začalo padat a v poločase tak na tabuli svítil zasloužený stav 4:0. Jenže ouha, do druhé poloviny vstupujeme s nosánkem nahoru, přestáváme makat, z běhu se stává chůze a když k tomu připočteme fakt, že Příbram vycítila šanci a navíc jí začali hnát kupředu rodiče, byl oheň na střeše. Suma sumárum, po drtivém tlaku, jenž na nás soupeř vyvinul, můžeme být ještě rádi za výsledek 4:4.

Nedařilo se nám navíc ani v závěrečném klání – proti Slanému jsme nezachytili začátek a brzy prohrávali o dva góly, na což se sice bíle oděným podařilo reagovat jedním zásahem, ještě před pauzou si ale Barracudy vzaly svůj náskok zpět. Druhá část navíc byla ve znamení dvou skvělých brankářů, jenž nepustili za svá záda už ani jeden balonek a s turnajem jsme se tak rozloučili porážkou.

Autor: David Förster