20_1640940998.jpg
18_1640199804.png
2472_20230821_111356.jpg

Muži ovládli základní skupinu Poháru

O víkendu se v Rudné konalo 1. kolo Poháru Českého florbalu, kde jsme zapsali svou 18 účast, a jak se nám dařilo? To nám shrnul za namixovaný mužský kádr Štěpán Weber.

Základní skupina domácí pohárové soutěže, jinými slovy jeho první kolo, je za námi. Jako ve většině startů posledních let jsme účast nabídli hráčům rezervních týmů a vytvořili tak pestrou a kombinovanou sestavu. Ta se však vůbec nerodila snadno, ale měli jsme štěstí, že se sešlo tak akorát zájemců průřezově ze všech našich družstev a mohlo se tak zadělat na tradiční písmenkovou polévku. Dokonce to klaplo do sebe tak dobře, že kluci z C/D měli mít víkendové soustředění, které jsme nafoukli právě o dva sobotní zápasy a ty nedělní měly připadnout těm, kdo v sobotu nemůžou a nebo jsou z tzv. hobby-rezerv, tedy týmy Sépiáků a "Géčkařů" a tzv. volných radikálů.

Znáte to ale, klasika a bez toho by to asi ani nešlo, běží ten týden a vše vypadá naplánovaně a teď začnou chodit ty omluvenky na sobotu a tak si říkám, no tak to je v pořádku, vytáhnu si Pechíňa z neděle i na sobotu... píšu mu a dlouho neodpovídá a pak napíše, že není fit a že vlastně nebude ani v neděli. A tak podobně. Několikrát pak proběhl telefonát s novým generálním ředitelem C POWER Romanem Školníkem a vyhlídky i při pohledu na soupeře nebyly úplně optimistické. Strach zaúřadoval a sáhlo se po žolících z áčka - ochotně přiložil ruku k dílu Marco a na druhý zápas pak přišel i Pavel Daněk.

Ve třech útočných a dvou obranných řadách jsme tak zahájili proti nováčkovi Divize, klukům z Chebu. Tam jsme měli výhodu, že kluci počítali s tím, že proti nim nastoupí áčko, a tak než pochopili, že Šáfi ani Špalda z áčka úplně nejsou, tak už jsme momentum zápasu naklonili hodně pro nás a už to měli těžké. Zkusili přitvrdit, ale to asi tušíte, jak muselo dopadnout, při pohledu na sestavu. Ale bylo to vyrovnané a muselo se bojovat a bránit až do konce.

Druhý zápas přinesl další nepočítané střetnutí s tradičním a oblíbeným soupeřem - Wizards, kteří oproti nám byli v dosti plné sestavě, nicméně plné až na několik známých legend o mladé hráče, kteří nemají takovou praxi jako naši bývalí áčkaři, kterými se naše sestava hemžila. Čekali jsme náročný průběh a přijali jsme roli underdoga, což se velmi vyplatilo a vyústilo v náš nejkoncentrovanější výkon a odrazilo se to i ve výsledku - krutém pro Wizardy, ale my jsme byli dobře připraveni na jejich hru a hodně střel zablokovali. Za druhé, co jsme nezablokovali, tak oni sami často neproměnili. Za třetí, a to zejména, si hodně dobrou formu připravil Hrůša v brance a chytil nebo vyrazil skoro úplně všechno.

Přišel nový den a střídání sestav. Vzhledem k omluvenkám jsme tedy ještě Špaldu a Karbiče ze soboty vzali na neděli a do druhého doplnili ještě Martina Hodače a Tondu Jéžu. V brance se pak představil čerstvý objev Vojta, který k nám přišel z Berouna. Jelikož to šlo vše trochu proti plánu a my měli plný počet bodů a čekal nás nešťastný účastník naší skupiny - Postoloprty, které v sobotu dostaly dvě dvacítky, bylo jasné, co nás čeká... zápas, kterým se musíme protrápit a bojovat více sami se sebou, zkrotit svoje chutě a rozběhat svoje myšlenky. I proto jsme Prtům nabídli poměrně milosrdný výsledek.

No a poté, co jsme přihlíželi, jak našeho posledního soupeře - Tachov (mimochodem tým, který nás v roce 2012 vyřadil v druhém kole!) roznesli na kopytech Wizards, začaly probíhat matematické výpočty a simulace minitabulky, protože se předpokládalo, že tři týmy (Tachov, Wizards a my) budou mít shodně 9 bodů a rozhodovat budou poměry branek a počítalo se, o kolik že teda vlastně stačí prohrát. Analýza pak potvrdila, že nejlepším řešením je zápas neprohrát a vstoupili jsme do něj tedy poměrně odhodlaně a koncentrovaně a navázali na tradici dobrých vstupů do utkání a již v 7. minutě slavil branku na 3:0 Petr Lávička, který prokázal tento víkend velkou formu a uvidíme, zda ho čeká pozvánka do A týmu nebo minimálně do U23. Klasické polevení pak znamenalo návrat soupeře do zápasu a potřebu hrát až do konce, ale byť s lehkými komplikacemi a v různorodé sestavě jsme si poradili velmi slušně a zkušeně a tak jsme mohli slavit první místo bez ztráty bodu a odcházet pozitivně rozehraní do blížící se sezony.

Děkuji všem za pohodovou atmosféru, týmové i individuální výkony a samozřejmě pořadatelům a i těm divákům, kteří se přišli podívat a zejména v sobotním zápase dodali šťávu a motivaci. Druhé kolo čeká kombinovanou sestavu navíc už za týden a bude to pěkná projížďka, protože je los vyšle až do Podbořan, které ve své skupině urvaly třetí místo a čtyři body a právě na jejich půdě se v neděli hodinu po poledni rozjede bitva o další postup.

Autor: Štěpán Weber