Drama v Nehvizdech přineslo pohárový postup

Muži v neděli zvládli bitvu druhého kola Poháru – s Falcony sice v jednu chvíli i prohrávali, povedený závěr utkání ale přinesl vítězství 9:6.

Panteři po úspěšné základní skupině vyfasovali do druhého kola Poháru divizní Falcon a na čtyři vítězství v prvním kole navázali hned v úvodu – po rychlé brance Wojnara se ujali vedení, které následně zdvojnásobil v přesilovce Hudec a pár minut před první sirénou udeřil také Škoda, díky čemuž si hosté odnášeli do šaten vedení 3:0. To ale nevydrželo dlouho a ze zdánlivě klidné práce začali domácí dělat pořádné drama.

Krátce po návratu na hrací plochu totiž snížil Bulvas, jenž nabudil své spoluhráče a ti se o necelé dvě minuty později mohli radovat podruhé zásluhou Šimona Štěpána. Další nátlak Falconů pak utlumila branková konstrukce, rozhozená obrana Panthers ale nakonec přeci jen inkasovala potřetí a krátce před polovinou utkání tak bylo srovnáno. Hostům sice následně vyšel tah s oddechovým časem, po němž vrátil radlickým florbalistům vedení agilní Žiška, skóre se ale do konce třetiny měnilo ještě třikrát – na zásah hostující dvacítky reagoval Koníček a byť znovu misky vah na stranu Panthers dokázal překlopit Vavroušek, díky Horákově dorážce se po druhé třetině skvělo na světelné tabuli nerozhodné skóre 5:5.

O všem tak měla rozhodnout třetí perioda, do níž třetí tým loňského ročníku Národní ligy nevstoupil vůbec dobře – už po necelých 100 sekundách pustil Falcony poprvé do vedení, cestu za obratem si následně sám zkomplikoval dvěma zbytečnými tresty. Vše ale odčinil v závěrečné desetiminutovce – nejprve se v ní trefil a vývoj tak srovnal Škoda, pouhé dvě minuty před koncem pak bylo nařízeno trestné střílení, které mazácky a s ledovým klidem proměnil kapitán Mašát. Následnou domácí hru vabank pak ještě potrestali Lombino s Hrubým a Panteři si tak z horké půdy v Nehvizdech odváží postup po výsledku 9:6.

Ve třetím kole Poháru pak dojde k souboji dvou celků z Národní ligy – Panthers vyrazí do Králova Dvora, kde se o další postup utkají s domácím celkem tuto neděli opět od 18 hodin. Vítěz souboje se navíc může těšit na superligovou konfrontaci – případným dalším soupeřem je totiž nováček nejvyšší soutěže z Karlových Varů a zápas by se hrál na domácí půdě.