Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2487_20230915_094331.jpg

Céčko na úvod jen za dva body

Je neděle, brzy ráno (8:15) a hráči nově složeného Céčka se scházejí na první utkání nové sezóny. Ti pilnější, kteří si přečetli hlášenku k zápasu od vedení klubu, očekávají vcelku jednoduchá utkání a spoustu zábavy, tato novina se šíří kabinou a nálada je skvělá.

V prvním zápase nás čeká Black Angels Benfica, rozcvička probíhá v pozvolném tempu a Likis mezitím provádí kvalitní scouting soupeřovy půlky, po jeho důkladném reportu to už nevypadá na tak lehký zápas, očividně se na nás přišlo podívat pár chlapců ze Superligy. Samozřejmě jsme do první třetiny vstoupili bez bázně a hany a tak se spoustou ztrát a chyb na obou stranách zápas začíná. Po vydařené kombinaci Tomeše s Polcarem se ujímáme vedení, ze kterého se radujeme krásných devatenáct vteřin. Po obdržené brance se ale mění obraz hry a Panteři začínají být lepším týmem, což dokazuje i branka z hole Romana Školníka, kterého v “náběhu” našel David Kolár skvostným pasem za obranu. Tentokrát udržíme vedení o něco déle, avšak soupeř znovu srovnává. Ve třinácté minutě dochází k vyloučení hráče Black Angels a Panterům se naskytla první příležitost hry v početní výhodě. Minutku soupeře oťukáváme, poté Dopita skóruje střelou z první a jdeme do vedení. Aby toho nebylo málo, tak se stejný scénář opakuje o minutu později a během první přestávky je tedy stav 4:2 pro Pantery.

Ve druhé třetině se obraz hry o moc nezměnil a cítíme se být lepším týmem. Ve dvacáté minutě je sice vyloučen Dopita a Black Angels snižují gólem z přesilovky, ale jen o minutku a půl později máme k dispozici trestné střílení, luxus. Jenže trestné střílení Polcar neproměnil a naopak ve dvacáté čtvrté minutě soupeř srovnává. Ovšem Polci odčinil svůj neproměněný nájezd hned v dalším střídání a tak vrátil vedení na naší stranu. Ve dvacáté deváté minutě je vyloučen hráč soupeře a nám se naskytla příležitost vsítit gól do šatny. To jsme zvládli, ale ještě předtím jsme stihli jeden obdržet, přesilovka tedy 1:1 a celkový stav po druhé třetině 6:5.

Třetí třetina začíná parádně a po chvilce vedeme již o tři branky. Luxusní náskok nám vydrží do čtyřicáté druhé minuty, kdy snižuje Sedmík a dvě minuty do konce si soupeř bere oddechový čas. Přichází powerplay. Zde se ukázaly zkušenosti z extraligy a naše docházející šťáva, nejdříve snižuje na rozdíl jediné branky Velechovský a poté Nachtmann propálil Hrušku na bližší tyči 30 vteřin do konce (jen pro ujasnění, pokud se brankář přesouvá, stává se jeho bližší tyčí ta, která byla před přesunem vzdálená). A tak tu máme nájezdy. Zde stojí pouze za zmínku to, že dva body bereme jen díky skvěle chytajícímu Hruškovi a nájezdníku Dopitovi, který proměnil oba pokusy.

Po lehkém občerstvení nás čeká druhý zápas. Soupeřem je tentokrát SSK Future Barrandov. Pokud by to bylo možné, tak k tomuto zápasu bych se raději nevyjadřoval, ale požadavky vedení jsou nemilosrdné. Tak tedy v krátkosti.

První třetina se nese v podobném duchu jako v prvním zápase, máme více ze hry a tak si do “šatny” odnášíme jednobrankový náskok. Na první třetinu směle navazujeme ve druhé a navyšujeme vedení. Do poloviny zápasu ještě využíváme přesilovku a na stav 4:1 je radost pohledět. Soukup sice snižuje v přesilovce po faulu Školníka, ale to nás zase tak moc netrápí, jelikož ihned v zápětí nám Andrle vrací tříbrankové vedení. Luxusní náskok do třetí třetiny a tak nic nenasvědčuje tomu, že by Panthers nebrali tři body.

Opak je však pravdou a na závěrečnou třetinu nevzpomínáme úplně rádi. Tři góly jak přes kopírák (seběhnutí do středu) a ejhle stav je 5:5. A aby toho nebylo málo, tak ve vlastní přesilovce obdržíme další branku a najednou prohráváme. Ač se Panteři nevzdávali a bojovali ze všech sil, nepomohlo ani power play a tudíž po závěrečném hvizdu svítí na tabuli stav 5:8, smutné.

A tak si Céčko odváži z prvního turnaje pouze dva body a má co napravovat na příští lize.

Autor: Michal Sládek