C POWER na domácí hale poloviční

C POWER čekalo 16. kolo regionální ligy, tentokráte na domácí klouzačce v Radlicích (pozn. autora: tentokrát byl radlický povrch vzhledem k počasí výjimečně neklouzavý). Nedělními soupeři byli modrožlutí kluci z Králova Dvora a bývalými hráči z extraligy nabitá rezerva Bohemky.

První zápas s Královákem začal v příjemných 10:30. Nicméně i když byl čas pro hráče přívětivý, tak dění na hřišti v první části zápasu bylo spíše na prodloužení spánku po ranní nedělní kocovině. I první branka našeho výběru z hole Karbiče byla taková nemastná neslaná, žádný vingl ani tvrdá střela, ale byla výborně umístěná na bližší tyč (pro asistenci si samozřejmě přispěchal veterán a ‘skoro hubený kluk s umytými vlasy‘ David Ghali – škoda, že se do asistence počítá i odevzdání míčku za vlastní brankou a následné sólo výše zmíněného střelce prvního gólu). Královák s několika posilami z Národní ligy jsme dokázali držet na uzdě do konce první třetiny, poté nám ale obrannými řadami proklouzla mladá kometa soupeře a Národní ligy Tobiáš Uhřík, a tak se na poradu do rohu mantinelů šlo za stavu 1:1.

Druhá část zápasu už byla zajímavější, gólově jí načal opět mladý Uhřík. V této fázi zápasu byla naše hra hodně nepřesná a neučesaná, spasil nás ale gól maratonce Kůži (tentokrát se o áčko přihlásil Karolko) a Koliho (úžasná bomba do šibenice z půlky hřiště – příště prosím zaškolit Karbiče) a osobní trest pro soupeře za diskusi s jedním z rozhodčích. V poslední části se s góly a vyloučeními roztrhl pytel – nejprve nám Královák dvěma góly utekl do jednobrankového vedení, které jsme ale rázem překlopili na naši stranu góly Kosti a Štajna (nádherná akce až do kuchyně) a Koliho. A jak zápas začal, tak také skončil – šmudlou do prázdné branky z půlky po zemi a na vzdálenější tyč se trefil nejhorší hráč C POWER v zápase a posila z Divize Daneček.

Během dlouhé pauzy jsme s němým úžasem pozorovali zápas Bohemky se Spartou - zelenobílé totiž posílil Filip Forman - reprezentant, vicemistr světa z roku 2022 a dvojnásobný juniorský mistr světa z let 2019 a 2021, a tak vznikla sázka, která z dvou posil ve vzájemném zápase bude mít více kanadských bodů. Očekávaný duel ‘Posila roku – Filip Forman vs Daneček‘ se ale musel zrušit z důvodu blíže nespecifikované neúčasti prvního jmenovaného.

I tak ale Bohemka budila na první pohled respekt, ale v zápase to nebylo znát. Soupeř měl více míček na svých hokejkách, ale účinné brejky C Power přinesly své ovoce. V prvních deseti minutách věrní fanoušci a permanentkáři (v celkovém počtu 8) viděli dva góly Danečka, kterému zápas asi sednul. Bohemka na nás našla recept až ke konci třetiny, i tak si ale C POWER odnášelo do zbytku zápasu překvapivé vedení 2:1. Nutno podotknout, že šancí na zvýšení náskoků jsme měli více než dost (postupně jsme nastřelili asi 5 tyček nebo břeven a gólmana hostí Jana Cimbálka jsme rozchytali do neuvěřitelné formy), ale stejně tak Bohemka měla ze svého tlaku spousty šancí, ze kterých pramenily 4 branky v naší síti. My jsme pouze korigovali vteřinu před koncem třetiny, kdy naštěstí pro nás byl po naštvaném odpalu nazdařbůh od Koliho na správném místě Dan Černý. Třetí třetinu si již soupeř hlídal a vstřelil nám další tři góly. C POWER tuto část zápasu upravilo góly dvěma – povedeným nájezdem se prosadil po faulu na svoji osobu Karbič a další posila z U23, Márfy - kluk nerad cestující po celé republice.

Celkově jsme na turnaji zanechali poloviční dojem – první ne tak povedený zápas jsme vyhráli a druhý zápas jsme po velmi sympatickém výkonu prohráli. Další turnaj nás čeká až za dlouhý měsíc a tak je čas vyléčit bolístky, potrénovat a případně nahonit kanadu na jiných zápasech Panthers!