Strži WILD vyhráli první koš, družstvům BLACK a 08 se postoupit nepodařilo

První turnaje za sebou mají všechna tři družstva stržů. BLACK po dvou jasných výhrách ve skupině nedosáhl na postup o jediný gól, trápil se pak i výběr 2008, který ze Stochova odjel bez zisku jediného vítězství. Naopak slavit může „omlazené“ družstvo WILD, které i s několika mladšími žáky v sestavě ovládlo první koš přeboru!

Tým BLACK v Rudné nestačil ve finále na Spartu

Po dlouhé době jsme se dostali do nějakého zápasu, protože letní turnaje jsou přeci jen o něčem jiném než klasická ligová sezona. V prvním kole nás v základní skupině čekaly Říčany a Butchis, u nichž jsme tušili, že většinu času budeme bušit na vrata plné obrany. To se i potvrdilo a směrem dozadu nás ani jeden ze soupeřů moc neprověřil, naopak jsme si mohli vyzkoušet nějaké útočné situace a standardky.

To nás bohužel nepřipravilo na finále se Spartou, kde bylo znát, že oběma týmům jde o postup a hrál se tak hodně opatrný florbal. Bohužel se nám nakonec postoupit nepodařilo, protože jsme nebyli dobře nastavení v hlavách a byť jsme vedli od začátku 1:0, tak jsme se toho vedení paradoxně zalekli. Navíc jsme místo naší běžné hry, tedy aktivního pohybu a snahy o navýšení vedení náš těsný náskok začali bránit a hráli jsme zbytečně ustrašeně. Sparta toho využila a dala dva slepené góly, nejdřív z brejku a následně prakticky hned po buly, z čehož jsme se trošičku sesypali a měli pak problém se do zápasu nějakým způsobem vůbec vrátit.

Zkusili jsme na závěr i hru v šestí, v níž ale na sebe dlouho nechtěl vzít odpovědnost, až to zkusil Jéža, jenž ale trefil blok a bohužel soupeř skóroval do prázdné brány. Těsně před koncem se nám podařilo ještě jednou snížit, bylo už ale příliš pozdě a postup nám tak bohužel ušel.

Příště tedy budeme muset bojovat víc, nepodceňovat soupeře a věřit tomu, že ten první koš zase vybojujeme a budeme tím pádem hrát těžší a těžší zápasy. Snad to příště bude lepší.

Autor: Lukáš Jenšík

Panthers Praha 07 BLACK – Draci Říčany 9:2 (5:0, 4:2)  online
Panthers Praha 07 BLACK – Butchis 9:0 (4:0, 5:0)  online
Panthers Praha 07 BLACK – Sparta Praha 2:3 (1:0, 1:3)  online (o 1. místo)

WILD ovládli radlický první koš!

Druhý zápas nás čekal s Texasem, který nakonec nastoupil v méně lidech, než jsem čekal a bylo to z jejich strany i slabší představení, než na jaké jsme se připravovali. Soupeře jsme od začátku přehrávali, celý zápas jsme kontrolovali a směrem dozadu nás až na ojedinělé výjimky Texas moc neprověřil. V útoku jsme si tak alespoň zkusili pár nových věcí, hráli jsme hodně vysunutě a  s napadáním, protože v tomhle ohledu pořád trochu tápeme a musíme na tom pracovat i při trénincích. Prosadili se i někteří mlži a bylo z toho zasloužené vítězství 5:2.

Ve finále jsme hráli se Spartou BARR, která byla složená spíše ze starších kluků hrajících vlastní kategorii, celý zápas se ale nesl v podobném duchu jako ten s Texasem a po většinu času jsme byli lepším týmem. Mladší kluci fyzicky trochu strádali, dařilo se nám to ale vynahradit technikou, herním přehledem a přeci jen i nějakou tou zkušeností z vyšších košů hraných v mladších kategoriích, kde jsme zužitkovali naučené kombinace a to na zdatného soupeře platilo.

Myslím, že jsme turnaj vyhráli s přehledem a zaslouženě, takže doufám, že v podobném duchu budeme pokračovat i nadále a bude se nám dál dařit zařazovat do kádru mladší kluky, aby se obouchali a získali cenné zkušenosti.

Autor: Lukáš Jenšík

Panthers Praha 07 WILD – Sparta Praha 4:3 (4:1, 0:2)  online
Panthers Praha 07 WILD – Texas Longhorns 5:2 (3:1, 2:1)  online
Panthers Praha 07 WILD – Sparta Praha 5:2 (3:0, 2:2)  online (o 1. místo)

Osmičky sbíraly zkušenosti ve Stochově

Úvodní turnaj Stržů 08 byl pro některé kluky vůbec první zápasovou zkušeností. Panteři si yvzkoušeli jaké to je dostat se do zápalu boje a měli možnost se poprat o první body. Zjistili jsme zároveň díky kvalitním prověrkám od soupeřů, jak na tom tedy vlastně jsme a na čem všem musíme zamakat.

Musím pochválit kluky za to jak makali, byť třeba věděli, že už je stav rozhodnutý. Bojovali jsme ve všech zápasech od začátku do konce a díky tomu nám tam taky nějaké góly padly. Výsledkově to tentokrát bohužel nevyšlo podle našich představ, není třeba nicméně věšet hlavy. Stále před sebou máme (snad) celou sezonu a tím pádem jak i spoustu úspěchů, tak bezpochyby i porážek. Díky za turnaj a za dva týdny ahoj!

Autor: John Hodek

Fotogalerie z turnaje

Panthers Praha 08 – SKV B 0:4 (0:1, 0:3)  online
Panthers Praha 08 – Žraloci Příbram 4:9 (2:6, 2:3)  online
Panthers Praha 08 – FBC Rakovník 2:5 (0:3, 2:2)  online