Panterky prohrály i počtvrté a sezona pro ně končí

Několik bláznivých, florbalem napěchovaných a hlavně nevyzpytatelných měsíců ženského A – týmu je u konce. Panterky totiž ani na čtvrtý pokus nestačily na svého čtvrtfinálového soupeře z Ostravy, kterému navíc i přes nemalé množství šancí nedokázaly dát ani gól a po jasném výsledku 0:11 vypadávají z play-off, v němž se tak umístily na konečném pátém místě.

Zatímco sobotní duel kopíroval 1. utkání série, neděle se navlas podobala neděli minulé. Ještě než se všichni diváci stihli usadit do gaučů a křesel ve svých domovech, vedla Ostrava 0:2 zásluhou Michaely Mlejnkové Aleny Zuzaníkové a navíc notně oproti sobotě zlepšila hru na balonku, který Panterkám prakticky nepůjčovala. Logicky tak byla v permanenci zejména Horňáková, její konkurentka Dupčáková se naproti tomu zapotila jen téměř třetinově, nejvíc asi při přesilovce Pražanek, která ale gólem neskončila, či při velké a neúspěšné šanci Tůmové.

Nepovedenou první třetinu ještě podtrhl zásah Malwiny Zagórské, nebýt domácí gólmanky by navíc skóre mohlo být z pohledu Panthers ještě horší – vždyť jen poměr střel v první dvacetiminutovce vyzněl poměrem 6:16 lépe pro Ostravu. Druhá část už ale byla o něčem jiném. Pražanky lépe dostupovaly své soupeřky v obranném pásmu a méně se bály i zaútočit, tradičně nejviditelnější při této snaze byla kanonýrka Zittová, které ale balonek tentokrát nelepil a navrch nastřelila v nařízeném trestném střílení spojnici. Ještě předtím stojité vody emocí rozvířil asistent hostujícího trenéra, jenž předkládal svůj názor na jednu ze situací rozhodčím tak vehementně, až vyměnil místo na střídačce za místo na tribuně.

Bíle oděné slečny ale jeho nesportovního chování nedokázaly využít a byť byly ve většině druhé třetiny Ostravě minimálně vyrovnaným soupeřem, střeleckou smůlu si vybraly na několik měsíců dopředu. O celkové kvalitě jejich herního výkonu nicméně může mluvit například manévr hostujícího kouče Robenka, jenž si musel ve 32. minutě vzít timeout k hodně důraznému pohovoru do duší svých svěřenkyň.

Že takový kousek může i za stavu 3:0 pomoci bylo jasné o pár minut později. Během necelých čtyř minut dala Ostrava tři slepené branky, které stejně jako o den předtím byly vůči Panterkám hodně kruté – po dobré druhé třetině totiž vinou Malwiny Zagórské a dvakrát úspěšné Michaely Mlejnkové prohrávaly už 0:6 a s jejich snahou o pokračování v sérii to vypadalo hodně bledě.

To potvrdila i perioda závěrečná. V ní se totiž sice hrál bláznivý florbal nahoru – dolů, v němž #princezny spálily několik tisíciprocentních příležitostí a juniorka Adéla Vlčková svou bombou orazítkovala brankovou konstrukci, Ostrava ale na rozdíl od pálících domácích své šance proměňovala a nakonec navýšila skóre až na konečných 0:11 – hattrickem se na drtivém výsledku podílela Michaela Mlejnková, ještě o jedu trefu víc přidala Malwina Zagórska. Panterky tak po jejich řádění ve čtvrtfinále končí poměrem 0:4 na zápasy a sezona je tak pro ně minulostí.

.

Panthers Praha – FBC Ostrava 0:11 (0:3, 0:3. 0:5)  online | záznam

Střely na branku: 16:42
Nejlepší hráčky: Viktorie Novotná – Jana Dupčáková