Finská výprava se vrací zpět do Čech

Po měsíci a půl končí osm Panterů a Panterek své působení ve finských mládežnických výběrech. Pět juniorů, jenž v uplynulých týdnech našlo útočiště ve městě Jyväskylä, se i se třemi juniorkami až do včerejška hájícími barvy TPS Turku sešlo dnes odpoledne na helsinském mezinárodním letišti, odkud následně odletí zpět do Prahy. 

Právě tři zmíněné juniorky byly prvními, kdo se na sever Evropy zkraje listopadu vydal. Panterky se i přes počáteční problémy způsobené pozitivním testem na koronavirus jedné z nich nakonec zapojily do tréninkového procesu ženského A-týmu v Turku, vinou přerušení mládežnických soutěží jim však ubylo zápasového vytížení. Ačkoliv jak Markéta Žbánková, tak i Viktorie Novotná a Anna Bartušková byly součástí kádru ženského A-týmu na všech utkáních během jejich působení v Turku, přímo na hřiště se dostala pouze třetí jmenovaná – ta ve všech duelech nastoupila v základní sestavě a ve třech zápasech byla u zisku stejného množství bodů.

Junioři vyrazili do města Jyväskylä o týden, respektive dva později. Na rozdíl od jejich dívčích kolegyň nemuseli řešit povinnou karanténu způsobenou pozitivními testy a do tréninkového procesu tamní vyhlášené mládežnické akademie se zapojili prakticky okamžitě. I na ně nicméně dolehla tíha přerušení juniorských soutěží, kormě tréninkového procesu nicméně zasáhli i do několika přátelských zápasů, z nichž v tom asi nejvydařenějším zaznamenali společně pět kanadských bodů.

Všem osmi našim reprezentantům děkujeme, stejně tak jejich hostitelským týmům a přejeme šťastný a bezproblémový let zpět do Prahy!