Strži BLACK v Boleslavi „až“ čtvrtí

Po postupu do prvního koše čekala družstvo Stržů 06 BLACK cesta do Boleslavi, kde svěřenci Lukáše Jenšíka chtěli bojovat o zlaté medaile. Po nepovedeném průběhu turnaje z toho bylo nakonec ale až čtvrté místo a Panteři tak zpět do prahy odjeli se zklamáním.

Už v prvním zápase s Bohemians jsme měli velké problémy, a to zejména s vysunutým napadáním našeho soupeře, kvůli němuž jsme kupili jednu chybu v obraně za druhou. Na druhou stranu podobný styl hry dělal vrásky i právě klokanům, tudíž všech nula diváků mohlo sledovat velmi vyrovnaný duel na obě strany s velkým množstvím osobních soubojů. Štěstí se nakonec přiklonilo na naší stranu a mohli jsme oslavit hodně udřené vítězství 5:4.

Druhým soupeřem byl Chodov a byť jsme byli po celý zápas lepším týmem na hřišti, duel jsme absolutně nezvládli v hlavě. Modrobílí byli hladovější a týmovější než my, navíc na nich bylo znát, jak moc nám chtějí vrátit porážky z minulých zápasů a turnajů. To na naší hru ve stylu „hrajme na půl plynu, nemůže se nám nic stát“ fungovalo dokonale a ačkoliv jsme v závěru zabrali, ztracený zápas už jsme zvrátit nedokázali. 

Po velké promluvě v kabině přišel závěrečný souboj o třetí místo s Tatranem. Tam jsme celou dobu bušili na vrata tatranské branky, jenže jsme nebyli dostatečně produktivní a naopak červeným tam spadlo úplně všechno, na co sáhli. Ačkoliv to tedy oproti Chodovu byl zlepšený výkon na hokejce i v hlavě, museli jsme skousnout porážku 1:4.

Z tohohle turnaje se musíme hodně rychle oklepat a vzít si ponaučení, že už nám nikdo nedá nic zadarmo. Ano, tyto týmy dokážeme pravidelně porážet, ale ne ve chvíli, kdy je podceníme a oni budou chtít více než my. Až se vrátíme ke své hře, na kterou jsme celý turnaj nedokázali najet, můžeme začít pomýšlet na úspěch – sezona je ale naštěstí ještě na svém začátku a čeká nás tak (snad) spousta turnajů, takže věřím, že se příště už ukážeme v lepším světle.

Autor: Lukáš Jenšík

Panthers Praha 06 BLACK – FbŠ Bohemians 5:4 online
Panthers Praha 06 BLACK – Florbal Chodov 3:6
online
Panthers Praha 06 BLACK – Tatran Střešovice 1:4
(o 1. místo) online