Éčko opět tříbodové

Muži E, vlastně tedy to co z nich zbylo, měli před sebou tento víkend další turnaj. Bohužel vlivem nejrůznějších zranění a nemocí byla sestava zredukována na devět kusů včetně brankáře a bylo dokonce nutné povolat i 4 juniory.

Prvním soupeřem byl Kubánský Klan C s dvěma plnýma pětkama. Náš protivník nás nijak nenapadal, takže jsme mohli hrát energeticky úsporný “florbal” a postupně se tlačit dopředu, v čemž nám pomohl i jednoduchý herní prvek, který zpočátku ovládali jen zmínění junioři .Tím byly jednoduché nahrávky, jimiž jsme se postupně dostávali až na dostřel kubánské branky, kterou ve čtvrté minutě přesně zasáhl Petr Nepraš. Bohužel druhým předváděným prvkem byly naivní kličky do dvou, které vedly k brejkům soupeře a následnému překlopení skóre na 2:1 právě pro Kubánský Klan. 

Ve druhé třetině jsme však otěže zápasu chytli do svých rukou a postupně jsme góly Petra Mencla, Filipa Urbana a Matyáše Kandravého otočili skóre na 4:2 pro naše barvy, na začátku třetí periody pak přidává Petr Nepraš pátý panteří zásah. Bohužel následuje fatální selhání obrany a jedno nevydařené oslabení, díky čemuž je z toho rázem drama o jeden gól. Soupeř dostal ještě zhruba 2 minuty před koncem nabídku na vyrovnání, ale Filip Martinkovič v bráně je však proti. Minutu před koncem dává Filip Urban uklidňující gól a udává tak i konečný výsledek zápasu 6:4 pro naše barvy.

Druhým soupeřem byly TBC Horoměřice B a v první třetině jsme se dočkali jediného gólu, navíc bohužel do naší branky. Marně se snažíme obléhat soupeřovu svatyni a na začátku druhé třetiny opět inkasujeme. Následně nevyužíváme přesilovku, kterou však následuje naše úspěšně odbráněné oslabení. Gólu se dočkáme až na začátku třetí třetiny z hokejky Filipa Urbana, soupeři se však hned záhy podaří odskočit na 1:3. 

Minutu před koncem zkoušíme hru v šesti, získáváme standardku u levého mantinelu, sražená střela se dostává k Bendíkovi, který i z velkého úhlu nasměruje míček do odkryté branky, avšak skvělý zákrok brankáře posune gólové oslavy až do následujících pěti vteřin, protože míček vyráží na Petra Mencla, který nemá vůbec žádný problém vyběhnout do osy a nekompromisně zavěsit a vyškrtnout tak pětadvacet vteřin před koncem poslední jiskřičku naděje. Hned z buly získáváme standardku na stejném místě jako před minutou, rozheráváme jí nicméně nesmyslně do rohu. Odtud se sice míček ještě stihne dostat na střed, přihrávka je to ale takzvaně “do špeku”, tudíž místo střelby přichází útočný faul a následná rychlá reakce soupeře, jenž neomylně trefuje naši odkrytou svatyni. Panteři jsou tak po prohře 2:4 tento víkend pouze tříbodoví.

Autor: Ondra Bendík

Panthers Praha E – Kubánský Klan C 6:4 (1:2, 3:0, 2:2) online
Panthers Praha E – TBC Horoměřice B 2:4 (0:1, 0:1, 2:2) online