Dvojité derby Elévek

Vinou velkého množství omluvenek byl letošní úvodní turnaj Elévek značně zkrácený – malé #princezny čekali jen dva pražští soupeři, nejprve holky změřily síly s Bohemians a krátce poté je čekal souboj s Tigers.

Ranní probuzení bylo vskutku zábavné, jelikož došlo k malé mýlce v interní komunikaci a zápasy, které se měly hrát až o něco později dopoledne, se přesunuly na ráno – trenéři tak hned v brzkých hodinách museli obvolávat všechny hráčky, zda nemohou na Pankrác dorazit dříve. To se naštěstí povedlo a my tak mohli v plném počtu nastoupit do zápasu s Bohemians.

A Bohemka nám od začátku nestačila. Panterky jí převyšovaly ve všech herních aspektech a na hřišti dominovaly už od úvodního buly. Měli jsme lepší kličky, střely, nahrávky, obranu a celkově jsme nepůjčovali soupeři téměř vůbec balon. Jediná věc nám stále chybí, a to stabilní gólman, což ale o víkendu fanoušci asi příliš nezaregistrovali, protože Denisa, která se do brány postavila coby první dobrovolník, předvedla nevídaný výkon a mnoho přítomných mohlo pomýšlet na to, že z ní roste budoucí extraligová hvězda. Výběr gólmana provázela vtipná situace, kdy Amálka tvrdila, že do klece nemůže, protože se bojí balonku, na hřišti pak nicméně svoje vysvětlení sama potopila, když obětavě blokovala jednu střelu za druhou.

Neprostupná obrana společně se skvělým přechodem do útoku, kde řádila například Terka, jíž nebylo možné sebrat balon, nebo duo Elišky se Zdeňkou, byly důvody, proč se soupeřky radovaly pouze dvakrát, zatímco my přidávali jednu branku za druhou a nakonec slavili i vysoké vítězství.

Druhý a poslední zápas dne proti Tigers byl o poznání náročnější, než jsme zprvu očekávali. Soupeř byl daleko vyrovnanější a navíc na jeho straně stála paní štěstněna. Do branky si tentokrát klekla Eliška, jenž se výkonem a zákroky minimálně vyrovnala Denče, nicméně kvalitnější soupeř zároveň znamenal také více střel na naší bránu a tím pádem i víc gólů. Přesto se hrál na obě strany vyrovnaný duel, jenž byl dlouhou dobu shodný i výsledkově, bohužel na konci byly Tigers o něco úspěšnější a z výhry se tak radovaly ony.

Díky holkám z zápasy, fanouškům za podporu a snad se zase brzy sejdeme společně na hale.

Autor: Tomáš Drašnar

Rudná Panthers Praha – FbŠ Bohemians :-)
Rudná Panthers Praha – Start98 Tigers :-(