Elévské dopoledne v Rudné

Velkou zatěžkávací zkouškou prošla v neděli domácí hala v Rudné. V rámci dvou odlišných košů zde pořádali své úvodní turnaje jak Elévové 2010, tak jejich spoluhráči z výběru Texasu. A aby toho nebylo málo, třetím do pořádající party byla i domácí Rudná a v jednu chvíli se tedy na místní základní škole hrály hned tři turnaje naráz!

Elévové 2010

Ročník 2010 si zahrál o víkendu již druhý turnaj, tentokrát se ale však ukázal na klasickém trojkovém florbale. Vysoká marodka nám však nakonec vyfoukla vítr z plachet. První zápas proti Spartě se navíc ukázal jako nejtěžší zápas dne. Klasický syndrom špatného prvního poločasu se opět dostavil, o pauze jsme prohrávali o 5 gólů. Nicméně se ohlásil i druhý syndrom, vyjadřující zlepšenou druhou půli, ve které jsme Spartu dokázali dotáhnout na rozdíl jednoho gólu. Kdyby jsme měli víc času, tak věřím, že by se nám zápas podařil otočit, vteřiny však nestačily.

Zápas s Kladnem byl podobný tomu se Spartou. Opět se nám nedařilo v prvním poločase, naopak se nám dařilo v tom druhém. Jediný rozdíl byl v tom, že ve tentokrát se nám Kladno podařilo dotáhnout a dokonce odskočit o 2 góly a na obrat Kanonýrům nestačily síly. Bohemka pak byla otloukánkem turnaje, postupně dostala nálož od všech týmů a ani my jsme nebyli pozadu, s klokany jsme si v klidu poradili a s vysokým brankovým rozdílem jsme zvítězili.

Jako poslední na nás čekal Olymp. Zápas to byl opět podobný jako s Bohemkou, paradoxně o něco lepší tým od nás na rozloučenou dostal ještě o gól víc.

I v tak nízkém počtu se naši kluci předvedli v tom nejlepší světle, věřím, že kdyby nás bylo víc, tak i zápas se Spartou dokážeme vyhrát. Děkujeme rodičům za podporu a budu se těšit zase příště, pokud nám to tedy do té doby vláda nezatrhne. :-)

Autor: Petr Vobecký

Panthers Praha – Sparta Praha :-(
Panthers Praha – Kanonýři Kladno :-)
Panthers Praha – FbŠ Bohemians :-)
Panthers Praha – Olymp Florbal :-)

Elévové Texas

Na ranní sraz, který byl v brzkých 8:20, jsme se sešli v hojném počtu 3 hráči a 2 trenéři, tudíž jsme museli řešit „menší“ problém, který spočíval v nedostatku hráčů k nastoupení na zápas, tedy 3 plus gólman. Naštěstí nám náš spřátelený tým Panthers půjčil dva hráče, abychom měli alespoň někoho do brány (kluci se v průběhu všech zápasů vystřídali) a jednoho hráče na střídání.

Do prvního zápasu jsme tedy nastoupili s malým opožděním, dali jsme tak alespoň šanci soupeři se pořádně rozcvičit a možná až moc rozchytat gólmana, jelikož hned prvních pár střel, co jsme vyslali na bránu, jsme mohli oslavit. Celý zápas se odehrával v duchu nechat soupeře čuchnout a hned mu uskočit o minimálně dvoubrankový rozdíl, takže na konci druhé půlky svítilo na světelné tabuli skóre 9:6 v náš prospěch.

Po hodinové pauze jsme nastoupili proti drakům z Hořovic, kteří nás stejně jako Sparta převyšovali jenom počtem hráčů. Kluci dobře pomohli skvěle chytajícímu Kubovi, který utrpěl hned ze začátku malé zranění – to jsme však ošetřili a Kuba byl ready na to se vrátit mezi tyče. Zápas jsme vyhráli s celkem hezkým tenisovým výsledkem 6:0.

V posledním utkání, jenž následovalo po krátké třicetiminutové pauze, jsme nastoupili proti Wizardům, kteří snad jako jediní neměli více hráčů do pole než my. Kluci si v zápasu zkusili například jak se správně postavit ke standardce nebo jak prokombinovat hřiště na 5 nahrávek, bez toho, aniž by se soupeř dotkl balónku. Na konci utkání pak na tabuli svítilo skóre 12:0.

Musíme kluky pochválit, že tak v malém počtu makali jak do obrany tak do útoku a zaslouženě si vezou domů sladké 3 výhry. Děkujeme za dobré výkony a rodičům za super podporu.

Autor: David Mašát

Texas Longhorns – Sparta Praha :-)
Texas Longhorns – Red Dragons Hořovice :-)
Texas Longhorns – Wizards :-)