Slibný začátek, nepovedený konec – #princezny nestačily na Ostravu

Panterky mají za sebou první kolo ženské Extraligy a na cestu do Ostravy nebudou spoléhat příliš rády – s ambiciózním soupeřem sice dokázaly v úvodní periodě držet krok a dvakrát se dostaly i do vedení, nepovedené závěry druhé a třetí třetiny je nicméně připravily o šanci na bodový zisk a s domácím výběrem nakonec padly 3:10.

Pohled na zápas očima Anny Bartuškové:

V první třetině, jsme dvakrát byly ve vedení, ovšem Ostrava skóre neustále dotahovala, až nakonec výsledek první třetiny končí 2:3, po dvou gólech kapitánky Anežky Slané. Druhá třetina, kdy lehce po první minutě jsme hrály oslabení po faulu Petry Šusterové, která si šla sednout na trestnou lavici za sekání. To sice neskončilo gólem, Ostrava ale byla více aktivní, což nám v určitém ohledu lehce komplikovalo rozehru. V necelých šesti minutách druhé třetiny naše soupeřky z Ostravy zvyšují na 4:2. Pár minut poté jsme si zahrály přesilovou hru, ovšem ani po té se nešlo slavit. V 37. minuté zápasu to začalo lehce váznout a během minuty v naší brance skončily 3 góly.

Do 3. třetiny jsme nastoupily s trochu pozměněnou rozherou, díky které jsme se lépe dostávaly na soupeřovu polovinu. Avšak Ostrava nepřestávala hrozit z rychlých protiútoků. V necelé 10. minutě 3. třetiny FBC zvyšuje na 8:2. Ovšem Lenďa Zelingerová ani ne 2 minuty poté zmenšuje brankový rozdíl svým prémiovým extraligovým gólem na 8:3. Naše soupeřky byly stále při chuti a navýšily svůj náskok na konečných 10:3, ale nesmí se opominout náš tlak v posledních minutách, kde bylo pár neproměněných prázdných bran a dalších šancí, které však zůstaly bez zavlnění soupeřovy sítě.

FBC Ostrava – Panthers Praha 10:3 (3:2, 4:0, 3:1) online | stream

Střely na branku: 37:18
Nejlepší hráčky: Veronika Rybičková – Tereza Syslová
Diváci: 79

Autor: Anna Bartušková

Ohlasy trenérů a nejlepších hráček: