Juniorské derby se Spartou je odloženo, klub proti rozhodnutí protestuje

Očekávaný úvodní duel juniorské sezony mezi Pantery a pražskou Spartou se odkládá. Důvodem je žádost soupeře, jemuž po reprezentačním srazu zůstali v karanténě a tedy i mimo kontakt s týmem dva hráči. O náhradním termínu se jedná a bude oznámen v nejbližších dnech, nedělní duel s Jindřichovým Hradcem zůstává beze změn. Klub proti samotné žádosti i rozhodnutí ligové komise podává protest.

Žádost o odložení utkání dorazila do panteří schránky ve čtvrtek v odpoledních hodinách. Klub se proti ní bude odvolávat a podá i oficiální protest – není totiž jasné, proč soupeř žádá o odložení duelu ve chvíli, kdy nehlásí žádného nakaženého, nýbrž pouze dva hráče v preventivní karanténě po reprezentačním srazu, kteří navíc nepřišli do kontaktu se zbytkem týmu. Žádost také byla odeslána až více než dva dny poté, co stejný dokument obdržel další kvalifikační soupeř z Plzně. Otevřený dopis naleznete na konci zprávy.

I přes plánovaný protest se nicméně utkání s nejvyšší pravděpodobností bude muset přesunout a úvodní duel kvalifikace tedy naši junioři sehrají v neděli od 12:00 v Rudné s Jindřichovým Hradcem. Domácí prostředí zůstane panteří výhodou i v odloženém duelu, jehož termín bude upřesněn v průběhu nejbližších hodin až dnů. Věříme, že i přes nečekanou změnu dorazíte naše juniory podpořit alespoň v neděli a pomůžete jim tak do kvalifikační skupiny vstoupit pravou nohou!

Níže naleznete protest a otevřené vyjádření klubu. Dokument v plné kvalitě si můžete přečíst také zde.