Cítím z týmu velký potenciál, říká nová posila Michael Kočandrle

Jednou z mnoha posil, které se před touto sezonou přesunuly z různých oddílů pod hlavičku Panthers, je i sedmnáctiletý Michael Kočandrle. Vytáhlý útočník ještě zkraje června hájil barvy střešovického Tatranu, po vítězství týmu složeného také z hráčů Panthers na turnaji v Brně se nicméně přesunul právě do Radlic. Přečtěte si rozhovor s talentovaným útočníkem.

Ahoj Michaeli, po pěti letech se loučíš s dresem Tatranu a zkoušíš novou výzvu. Jaké to pro tebe byly roky?

Ahoj, když se ohlédnu na těch 5 let v Tatranu, tak to musím hodnotit pozitivně. Přišel jsem z, oproti Tatranu, malého klubu a nebyl jsem zvyklý na nejvyšší florbalovou úroveň, na kterou jsem se díky střešovickému angažmá navykl poměrně rychle, dosáhl jsem s týmem mnoho úspěchů a nakoukl do krajských a později celostátních výběrů, takže po stránce sportovní to bylo super. Bohužel za ta léta jsem se potkal i s nepříjemnými momenty, jako protežování určitých hráčů, nebo naopak jejich úmyslné posazování, oboje na základě osobních sympatií, respektive nesympatií.

Rychlost beru jako svou přednost a už nějakou dobu na ní stavím svojí hru.

Michael Kočandrle

Pro nové angažmá sis vybral nás, Panthers. Proč ses tak rozhodl a co bylo pro to finální rozhodnutí nejdůležitější? 

Rozhodnutí mělo vícero důvodů, jedním z nich bylo to, že jsem věděl do čeho jdu, jelikož se moc dobře znám s většinou hráčů z juniorského týmu a věděl jsem, jakým způsobem tým funguje. Oproti Tatranu je to velmi příjemná změna hlavně v tom být součástí kamarádů, kteří se navzájem podporují a fungují jak na hřišti, tak mimo něj. Dále hrál roli také fakt, že dojíždění na tréninky pro mě nebude časově náročné, nebo i samotné množství tréninků, které lze sloučit se studiem 3. ročníku gymnázia. Finálnímu rozhodnutí předcházelo poměrně dost stráveného času s Honzou Syslem, který vytvořil z mého přání přijít do Panthers reálnou věc a troufnu si říct, že bez něho bych se k takovému kroku minimálně tuto sezónu neodhodlal. Tímto bych mu moc rád poděkoval.

Co od nového působiště očekáváš? 

Očekávám, že s velmi silným ročníkem hráčů 02 v Panthers zakončíme naše juniorské roky povedenou sezonou. Cílem je samozřejmě kvalifikovat se do KB ligy a tam se poprat s nejlepšími týmy o nejvyšší příčky. Cítím z týmu velký potenciál na to uskutečnit tato očekávání. V mužích potom očekávám v nejbližších letech postup do 1.ligy.

V minulé sezóně jsi se v prvním kole play-off potkal v dresu Tatranu se svými nastávajícími spoluhráči. Jak na toto kolo zpětně vzpomínáš? 

Vzpomínám na to moc rád a často. Byl to pro mě už minulou sezónu velmi specifický zápas, právě z důvodu, že jsem moc dobře znal většinu kluků, proti kterým jsem hrál. Obzvláště první zápas byl jedním z těch, na které asi nikdy nezapomenu.

Právě o prvním zápase si prohlásil, že Tatran sice vyhrál, ale doma jsme hráli my. Co jsi tím myslel?

Kluci z Panthers hráli skvěle a právě po prvním zápase by se nikdo nedivil, kdyby se do Rudné šlo hrát za stavu 1-0 na zápasy pro vás. To, co tehdy vytvořili vaši fanoušci za atmosféru, paradoxně v domácí hale Tatranu, bylo neuvěřitelné a já doufám, že v této sezóně s ohledem na aktuální koronavirovou situaci bude možnost to zopakovat.

Tvé působení jsme mohli zaznamenat i v juniorské reprezentaci, kde tvůj start na EFT přerušilo zranění kotníku. Jak moc velká rána to pro Tebe byla? 

Byla to velká rána. Upřímně, na EFT jsem si to ještě naplno neuvědomoval, ale zpětně doma mi došlo, o co jsem vlastně přišel. Je opravdu těžké udržet své výkony v konkurenci všech hráčů z Česka na reprezentační úrovni a každá šance ukázat se, zejména pak na EFT, je velmi cenná, a o to více mě mrzí, že jsem o ní přišel zbytečným zraněním na tréninku. 

Je opravdu těžké udržet své výkony v konkurenci všech hráčů z Česka na reprezentační úrovni.

Michael Kočandrle

Vraťme se zpět do přítomnosti. S týmem za sebou máte letní přípravu, soustředění a UNYP Cup. Jak hodnotíš uplynulou přípravu ?

Letní příprava byla naneštěstí provázena koronavirem a tak nebylo možné ji projít celou, nicméně z toho co jsem prošel, tak můžu říct, že byla opravdu velmi náročná a tudíž kvalitní a myslím, že výborně připravila mužský tým na tvrdou Národní ligu. Juniorské soustředění bylo už z drtivé většiny o hře, rozebraly se herní prvky a utvořily se lajny směrem k sezóně.

UNYP byl pro mě ochutnávkou toho, co očekávám i v sezóně. Psychická pohoda v týmu a naše nesporná kvalita se odráží na výsledcích – 6 zápasů, 6 výher. Konečné vítězství na celém turnaji má pro mě velkou hodnotu právě z důvodu, že to byl první turnaj v dresu Panthers a také proto, že jsme si potvrdili, že jsme na správné cestě a v kvalifikaci budeme připraveni.