Tři medaile z Tatran Cupu

Předsezonní turnaje evidentně Panterům svědčí a důkazem toho byl i ten úplně závěrečný. Na Tatran Cupu totiž mlži i oba týmy elévů navázali na úspěchy svých starších spoluhráčů z UNYP Cupu a domů si odváží kompletní sadu medailí – k sobotnímu stříbru přibyl v neděli jak bronz, tak i zlato!

Celý víkendový program odstartovali v sobotu mlži, kteří ve skupině narazili na jeden ze tří domácích týmů a většině neznámé Podbořany. Právě úvodní zápas s Tatranem se nakonec ukázal být jako gólově vůbec nejchudší – Panteři sice byli aktivní, nicméně bylo znát, že to pro většinu týmu byl první ostrý zápas po více než dvou měsících a tomu odpovídalo i hubené vítězství 1:0. Proti Podbořanům už to bylo ale o něčem úplně jiném – papírový favorit od začátku do konce na hřišti jednoznačně dominoval a novic v kleci Nathanel Ruml se na svou první nulu moc nezapotil – 11:0.

Semifinálovým soupeřem byli Panterům Black Angels, kteří si hned v úvodu nepohlídali dobře zahranou standardní situaci a skóre museli krátce před přestávkou srovnávat až po chybě v obraně. Ve druhém poločase to pak byli oni, kdo na rozdíl od půle první byl na hřišti aktivnější, nicméně i přes velké šance na obou stranách skončil zápas smírně. Rozhodnout tak musely až nájezdy, respektive jejich šestá série, ve které se jako jediný z celého rozstřelu prosadil Kryštof Uher a svým blafákem poslal Pantery do finále. V něm se bohužel projevila únava a velká fyzická vybavenost soupeřícího Tatranu, jenž po relativně vyrovnané první třetině převzal otěže hry a nakonec si s náskokem došel pro zlaté placky – na naše reprezentanty tak zbyly „pouze“ medaile stříbrné.

Komentář trenéra (Tomáš Pauček): „Turnaj splnil přesně to, co jsme si od něj slibovali. Ukázal nám jednak to, v čem jsme silní a na čem můžeme do sezony stavět, tak i věci, na kterých musíme zamakat a zlepšit je. Herně to kromě finále, ve kterém jsme už šlapali vodu, bylo dobré, snad jen těch šancí jsme mohli využít víc. Dobře se ukázaly i některé nové tváře, které nepropadly a naopak ukázaly, že umí být posilami.“

V neděli se pak v prostorách krásné řepské haly představily hned dva panteří týmy elévů – BLACK byli poskládaní převážné z hráčů ročníku 2010, WILD pak z mladších kluků, los turnaje je pak postavil do dvou různých skupin. Z pohledu týmu BLACK se pak dá hovořit o skupině zvládnuté úspěšně – úvodní zápas s Tatranem byl sice ještě trochu rozkoukávací, méně početný soupeř nicméně začal postupně ztrácet a z výhry se tak radovali Panteři. To souboj s Boleslaví byl mnohem vyrovnanější a vyhecovanější – v jednu chvíli vedla mládež superligového týmu už 4:1, nicméně skvělý druhý poločas radlických šelem se nesl ve znamení smrtících útoků a Panteři tak nakonec po druhé výhře celou skupinu ovládli.

O první místo bojoval i výběr WILD. Ten stejně jako BLACK na úvod vyzval jeden z domácích týmů, jenž disponoval jen jedním hráčem na střídání a po solidním prvním poločase už mu došly síly, což mladá panteří letka beze zbytku využila a připsala si první cenný skalp. Aby se vyhnula svým spoluhráčům v boji o finále, musela nicméně ve druhém mači porazit Podbořany – dlouho to byl maximálně vyrovnaný duel, v závěru ale rozhodla větší kvalita v zakončení a bohužel pro bíle oděné se radoval právě soupeř ze severozápadu Čech.

V semifinále tak došlo na panteří derby, do kterého obě mužstva nemohla vstoupit odlišněji. Zatímco klukům z BLACK vycházelo úplně všechno, WILD se nemohli dostat do pohody a vysokou porážku korigovali až ve druhé polovině. Ani konečný výsledek ale nic nezměnil na tom, že si oba týmy nakonec stejně zahrály o medaile.

Na WILD tedy zbyl souboj o bronz, kde podruhé za krátkou dobu vyzvali Podbořany. Zápas hraný na 3×10 minut se přeléval ze strany na stranu, chvíli vedli Panteři, o pár vteřin později byli zase ve vedení Mocní Tuleni. Když půl minuty před koncem srovnával soupeř na 9:9, zdálo se, že o držiteli bronzových placek budou muset rozhodnout nájezdy, místo toho ale došlo k ještě jedné gólové radostioslavě – do sirény zbývaly dvě vteřiny, když Dominik Fukala podstřelil z rozehrávky stojící zeď a závěrečnou vítěznou trefou odpálil gejzír panteří radosti!

K repríze skupinového souboje došlo i ve finále, kde tým BLACK znovu vyzval Mladou Boleslav. A znovu to byly nervy. Středočeši tentokrát vedli v jednu chvíli už 5:1, ani čtyřgólový náskok jim však nakonec k vítězství nestačil. Panteři postupně dokázali nepříznivé skóre obrátit, pak jej téměř ztratit a nakonec dovést do vítězného konce, který rozhodně neodpovídal zásadám vyznavačů defenzivního stylu hry – zlaté medaile totiž našim mladým nadějím přistály na krku po vítězství 17:13!

Komentář trenéra týmu BLACK (Petr Vobecký): „Jsem moc rád, že se nám celým turnajem povedlo projít bez ztráty kytičky, i tak se ale ukázala spousta chyb a drobností, na kterých musíme v trénincích pracovat. Kluky bych chtěl pochválit, protože to byl po dlouhé době první ostrý test, se kterým si bravurně poradili a svůj výkon korunovali zlatými medailemi společně s pohárem.“

Komentář trenéra týmu WILD (Tomáš Drašnar): „Celý turnaj se nám až na semifinálové derby s Pantery vyvedl. Škoda, že jsme ve skupině po povedeném duelu s Tatranu nedokázali na ten zápas výsledkově navázat i proti Podbořanům, ve finále to ale nakonec tolik nevadilo, protože stejného soupeře jsme pak porazili v boji o bronz. Je to pro nás skvělý úspěch a já chci jak klukům, tak oběma holkám moc poděkovat a pogratulovat.“