Historické statistiky po sezoně 2019/2020

Body jsou sečteny! I přesto, že sezona 2019/2020 skončila předčasně a ne úplně vesele, tak je nyní čas se podívat, jak kdo ovládl nebo stále ovládá disciplínu v našem klubu obzvláště prestižní a respektovanou a sice sportovní výdrž, produktivitu a dlouhověkost.

Máme tady průlom, po třech sezonách, kdy se to tu neměnilo tu máme nového lídra v počtu branek – Matěje Lubenského vystřídal Lukáš Pokorný a stanovil tak rekord brankostroje na 325! Stále také platí, že všichni lídři ještě neřekli poslední slovo a mohou svoje rekordy navyšovat.

Hned tři z nich jsou jsou dokonce aktivní hráči elitních týmů a jeho výrazné osobnosti, další dva jsou aktivními hráči rezerv, doplněná legendou ženského brankoviště Maruškou Topolovou. Její vedení je ale přitom nejvíce v ohrožení, protože mladé Lucce Retové chybí k překonání jejího rekordu pouze dvě utkání!

Druhý rok v řadě musíme zmínit jednu anomálii a to je představa další klubové legendy, že je potřeba být nejlepší všude a takhle to pak vypadá.

A jak to vypadá na dalších příčkách?

Bez zajímavosti není souboj brankářek Marušek v počtu odchytaných zápasů, kdy „malá“ na „velkou“ ztrácí už jenom 10 utkání. Na dalších pozicích ve všech disciplínách pak systematicky vytlačují mladé naděje naše zasloužilé veteránky. Jediná první kapitánka a stále hrající legenda Živa Valtová se zatím dokáže držet v TOP 10 ve všech třech disciplínách – v tomto má také již od loňska následovnici v nové klubové sekretářce Elišce Škvorové. Kromě již zmíněné juniorky Lucky Retové je zajímavé jméno ještě Kamila Prokůpková, která ač věkem mladší žákyně, má již odehráno přes 200 utkání. I to pak bude do budoucna předmětem debaty nad rozdělením disciplín podle věku, ale pro tuto chvíli je velkým úspěchem, že tato všechna čísla máme.

Kde jsou moje body?

Všichni dobře víme, že tato čísla jsou mnohem více atraktivní pro mužskou část klubu. Letošní předčasný konec sezony jsme využili i k tomu, že jsme provedli malou revizi, kterou někteří nejmenovaní lídři požadovali. A museli jsme jim dát za pravdu, protože opravdu některé body se při digitalizaci ztratily a bylo potřeba je obnovit ručně, jednalo se zejména o body z pohárové soutěže.

Nyní jsou tedy čísla již naprosto korektní a lepší už nebudou :-) Jak již bylo řečeno, lídři se drží a svoje pozice upevňují. Lídr v počtu odehraných utkání Jirka Ptáčník může být úplně v klidu, stejně tak Martin Eckstein v počtu asistencí a nejspíš i brankostroj Veronika Raková svou pozici uhájí snadno. Ostatní ale musí počítat se zástupem hladových chrtů v závěsu.

Již loni jsme zde upozorňovali na smršť, která se blíží v podobě bratří Petráků – pro zajímavost starší Karel v počtu vstřelených branek poskočil sice jenom o jednu příčku z osmého na sedmé místo, ale zároveň připsal celkem 65 gólů! Mladší Jára pak podobně sice jen z devátého na osmé, ale znamenalo to čtyřicítku zápasů.

Je zajímavé se kouknout, kolik z těchto pozic je obsazeno neaktivními hráči – celkem tam najdeme jenom deset takových a to jsou některé na dvou místech. Takže čelo našeho závodu je živé a bude přinášet pořád zajímavé změny a to nejenom na čelních příčkách.

A co nás čeká?

 • Lucie Retová 300. utkání (chybí 1)
 • Jaroslav Petrák 400. utkání (chybí 3)
 • Dalibor Baručák 400. utkání (chybí 7)
 • Martin Šáda 300. branka (chybí 8)
 • Marie Dresslerová 300. utkání (chybí 9)
 • Živa Valtová 300. utkání (chybí 15)
 • Štěpán Hanzl 250. branka (chybí 4)
 • Roman Školník 200. asistence (chybí 3)
 • Jiří Ptáčník 200. asistence (chybí 5)
 • Matěj Lubenský 200. asistence (chybí 8)
 • Veronika Raková 100. asistence (chybí 7)

Aktualizovanou tabulku TOP 100 v každé disciplíně i složce najdete na klubovém webu: Klub/O klubu/Historické statistiky.