Na Prague Games míří 12 družstev!

Panteři budou mít na letošním ročníku Prague Games rekordní počet zástupců. K deseti družstvům bojujícím v tradičních věkových kategoriích letos přibudou ještě dva panteří týmy v nově vytvořené kategorii U10. Počet klubových reprezentačních výběrů tak oproti loňsku vzrostl na dvojnásobek!

První den přinese rekordních 21 zápasů

Pokud nepočítáme oba elévské týmy, čeká Pantery jen během základních skupin 36 zápasů o cenné body. Když k tomu připočteme i duely v play-off, kam kromě kategorie G12 postupuje se stoprocentní jistotou každé naše družstvo (u žákyň postupují ze sedmičlenné skupiny první čtyři týmy), můžeme si být jistí, že alespoň na nějakou chvíli ukojíme hlad po florbale. Jaké jsou hlavní taháky nadcházejícího turnaje?

Už ve středu ráno na tradičním čtyřhalí v Braníku nastoupí k prvním zápasům mladší žáci a mladší žákyně. Zatímco B13 čeká chvíli před devátou repríza skupinového souboje z Brna se silným Znojmem, o pár metrů vedle nastoupí v 10:45 G12 k derby s Tatranem Střešovice. Ve stejný čas pak na Jedenáctce vyzvou B14 Ostravu.

Odpoledne se poté přihlásí o slovo i starší výběry Panthers. Vše odstartují dvacet minut před třetí B18 Black náročným zápasem s Libercem (hraném na Podvinném Mlýně), o dvě hodiny později na ně naváží B16 derby s Chodovem (na Jižním Městě) a G18 Wild soubojem s Vítkovicemi (v Kunraticích). Stejné #princezny i celý čtvrteční program ukončí na stejném místě soubojem s Tigers, na Podvinném Mlýně pak též ve 20:05 změří síly B18 Wild s výběrem Chodova.

https://www.instagram.com/p/CBYLMNXAVNh/

Vyřazovací boje začnou ve čtvrtek odpoledne

Zajímavý program slibuje i čtvrteční rozpis. Hned úderem osmé ráno čeká B14 těžký souboj s Tatranem, o 45 minut později pak dalším pražským derby na své chlapecké kolegy naváží G18 Black a jejich duel se Spartou. Na Hamru pak krátce po deváté vyzvou B13 nevyzpytatelnou Florbalovou školu Plzeň. Chvíli před obědem ještě čeká B14 další náročný soupeř, a to pražský Chodov.

Odpoledne bude ve znamení uzavírání skupin a ve většině případů i vstupu do prvního kola play-off. Z pestré nabídky vybíráme dva dívčí souboje – G14 na Hamru zakončí putování skupinou proti Chomutovu, pět minut před třetí pak poslední panteří duel v této fázi turnaje odstartují G18 Wild proti Liberci.

Vyjma zmiňovaných G12 mají všechny týmy jistý postup minimálně do prvního kola play-off – pokud v něm se svým soupeřem padnou, čeká je od pátku cesta v pavouku B, vítěze tohoto rozřazovacího souboje naopak nemine atraktivnější pavouk A.

Jako se již stává tradicí, i letos můžete putování Panthers nejen turnajem, ale i jeho doprovodným programem sledovat on-line přes několik různých kanálů. Na Facebooku naleznete souhrny jednotlivých dní a čerstvé snímky našich fotografů, Instagram doplní příběhy z hracích dnů napříč družstvy a na webu opět spouštíme unikátní liveblog, který podrobně mapuje vše, co se na turnaji událo. Pokud tedy nedorazíte některé naše družstvo podpořit přímo na halu (v tomto případě vás poprosíme o ohleduplnost vůči ostatním fanouškům v podobě nasazené roušky), držte jim palce alespoň online!