Náročný víkend Juniorek

Po vánoční pauze čekal juniorky zápas v Litvínově. První ligový víkend čekal také dvě naše nové posily – Markétu Žbánkovou a Kláru Schmiedovou, které tímto znovu mezi námi vítáme.

Zápas to nebyl moc pohledný už od samého začátku. Holky byly nejspíše myšlenkami ještě na cestě ze Švédska. Kupodivu jsme to ale byly my, kdo první otevřel skóre a to konkrétně jedna z posil – Markéta Žbánková. Pak už to byla do konce třetiny hrůza a jedna velká přestřelka. Do šaten jsme odcházeli s vedením 5:3.

O pauze se snažili trenéři holky probrat a nahecovat. Bylo třeba zlepšit hru, nebo hrozilo, že hrstka diváků, kteří si na halu našli o sobotním odpoledni cestu, usnou. Bohužel ani naše přesilovka nám nepomohla k tomu, abychom navýšily náš gólový náskok. Naopak se chvíli po ní radovaly soupeřky. Na to se ale rozhodla odpovědět Viky, které se podařilo znovu navýšit dvoubrankový náskok. Ne na dlouho. Následovalo naše oslabení a do šaten se šlo za stavu 5:6.

Do třetí třetiny jsme chtěli vstoupit zodpovědně a hlavně jí rozhodnout už v začátcích, vstřelit nějaké góly a v klidu si odvézt domu tři body. Trenéři se rozhodli trochu oživit hru a sestavu upravili na dvě pětky. Ani to ale nepomohlo a v úvodní desetiminutovce se radoval pouze soupeř. Na to ale odpověděla opět Viky a poslala nás do vedení. To ale nestačilo. Bivojkám se podařilo dát gól a na ten už jsme nedokázaly reagovat. Následovalo tedy prodloužení, ve kterém jsme chtěli rozhodnout rychle, což se nám, díky Bohu, podařilo, když v první minutě vstřelila gól mezi nohy Didi.

Dva body jsou tedy doma, což by bylo dobré, pokud by nebylo všem jasné, že to měly být body tři. Na závěr bychom ještě chtěli vyzdvihnout výkon Markéty Žbánkové, které se podařilo vstřelit 4 góly a na jeden přihrát.

Děkujeme také fanouškům za podporu a budeme se příště těšit.

Panthers Praha – SK Bivoj Litvínov 8:7pp

Autorka: Elí

V neděli večer se juniorky představily v pražské stodole proti Tatranu. Do zápasu jsme vstupovali v roli jasného outsidera, který může jen překvapit. První třetinu jsme odehráli ve velkém tempu a ačkoli jsme se naprostou většinu času bránili, tak jedna zbloudilá kulka našla cestu za záda soupeřovi golmanky a my po první třetině prohrávali 1:3.

Ve druhé části Tatran zapnul na vyšší obrátky a my se zároveň nechali několikrát zbytečně vyloučit. Výsledkem byl zvýšený rozdíl ve skóre a postupně nás opouštěli psychické síly. V té třetí nás následně ve velkém opouštěli i ty fyzické a výsledkem toho byla vysoká porážka.

Panthers Praha – Tatran Střešovice 1:15 

Autor: Mesut