Co víc si odnést z posledního turnaje v tomto roce než dvě výhry?

Poslední turnaj letošního roku se pro třetí ligu odehrál v chladné nafukovačce na Radlicích, kde druhá rezerva princezen hostila své soupeře, nejen ty, se kterými jsme hrály, ale všechny soupeře z celé ligy. Bylo nám ctí. V první řadě děkujeme všem Pantherčatům za pomoc s pořádáním. Myslím si, že to bylo zvládnuto na jedničku. Doufám jen, že to není jen názor náš, ale také našich soupeřů.

Nyní pár odstavců k našim povedeně zahraným zápasům, které nám přinesly 6, tudíž maximální počet, bodů z jednoho turnaje. Nemohlo to dopadnou lépe, pořádání posledního turnaje v roce 2019 a na závěr hned dvě výhry.

První zápas jsme odehrály s Black Angels, které jsme už znaly z předchozího turnaje, kdy nás porazily po našem povedeném startu, ale tentokrát jsme se porazit nenechaly. Zápas začal v dobrém tempu. Na obou stranách byla patrná dravost a touha po vítězství. Holky z Black Angels do toho šly trošku více tělem v soubojích u mantinelů a v našem brankovišti. To způsobilo poranění naší brankářky Ivči, která doufám bude nadále fit a zdravá, jelikož se nám pak vrátila, ale už bohužel ne do hry. To nás přimělo vyměnit na konci první třetiny brankářku. Do brány hned na úvodní nájezd šla Veve. Nájezd bohužel soupeřka proměnila, ač Veve předvedla krásnou vyrážecí akci. Více gólů už jsme soupeřkám nedovolily. Pojďme se společně poohlédnout za našimi góly. První gól z našich hokejek vstřelila střelou z první Martina po krásné nahrávce od Niky. Na druhém gólu se rovněž podílelo toto herní duo. Druhý gól vznikl z buly na levé straně u soupeřovy branky, kdy Niky vybojovala z buly balónek, který poslala po mantinelu dozadu Martině a další její střela končila v síti soupeře. Třetí a závěrečný gól padl z brejku Niky, kdy ji Péťa zkušeně poslala balón dopředu. Zápas zaslouženě patřil nám. Skvělá hra a týmovost. Děkujeme oběma našim brankářkám za podporu z brány, skvělé holky.

Druhý zápas jsme odehrály s Floor Maniacs Mělník, se kterými jsme se utkaly v prvním turnaji sezóny a jednoznačně jsme je porazily 7:1. Nicméně v sobotním turnaji si s námi pěkně pohrávaly a byly nám v patách a chvíli ve dvou brankovém vedení i přes jejich nízký počet hráček, čehož jsme se snažily využívat a uběhat je. Bohužel jsme polevily v obraně a podhroti se málo vraceli. A jak to vlastně všechno bylo? První branku jsme opět jako téměř vždy obdržely my hned asi v první minutě. Naše branky na sebe nenechaly dlouho čekat, a ještě v první třetině zvládla srovnat skóre Kačka Česáková krásnou střelou do sítě soupeře. Následně po chvíli přišla hra v oslabení, kterému jsme nepodlehly. Začátkem druhé třetiny trefila dělovku do branky naše obránkyně Olí z půlky hřiště, následnou branku jsme opět dostaly my. Tudíž do poslední třetiny jsme vstupovaly za vyrovnaného stavu 2:2. Do třetí třetiny jsme vstoupily velmi špatně a nešťastně, kdy se soupeřkám podařilo odskočit o dvě branky, což nás velmi znervóznělo, ale zároveň přimělo ještě hodně zabojovat, což se podařilo a naše branky se začaly sypat. Péťa opět vsázela na míče dopředu a po přihrávce Verče Bejševcové se zadařilo, protože vstřelila pěknou branku. Další gól dala Niky z dorážky v brankovišti, kde jsme se snažily hodně bojovat. Poslední a rozhodující gól dala naše Janča Lepičová, která byla neobvykle v útoku a taky se tam moc pěkně ukázala a míč poslala úspěšně do sítě. Sláva, zápas se nakonec přiklonil na naši stranu, ale byla to makačka a vítězství bylo opravdu vybojované a zasloužené.

V poslední řadě děkujeme soupeřům za pěkné zápasy, divákům za podporu a trenérovi Drášovi za rady a pevné nervy. Děkuji tímto i všem hráčkám za skvělou hru a chuť zvítězit.

Všem hráčům, soupeřům, čtenářům a našim fanouškům přeji šťastné prožití Vánoc a všech svátků s nimi spojenými. Do nového roku mnoho štěstí, zdraví, úspěchů, a to nejen florbalových.

Autorka: Martina Mrkusová

Panthers Praha – Black Angels 3:1
Panthers Praha – Floor Maniacs Mělník 5:4