Starší žáci slaví postup do prvního koše

V sobotu se sešlo áčko starších žáků, aby odehrálo další turnaj své soutěže. Tým čekaly zápasy v rámci druhého koše a úkol tak byl jasný, pobavit se florbalem a především postoupit zpět do prvního koše.

První zápas jsme hráli proti Prague Tigers. Po ránu jsme měli pomalejší rozjezd a soupeř nám první poločas celkem obstojně vzdoroval. Ve druhém poločase jsme se konečně trochu chytli a přidali pár branek. Za stavu 3:0 soupeř vyměnil brankáře, čímž ale náš brankostroj spíše ještě zrychlil a my si připsali pohodlné vítězství 9:1. V zápase se zadařilo prvnímu útoku, který si v součtu připsal úctyhodných 11 kanadských bodů.

Ve druhém zápase nás čekal známý soupeř – Tatran Střešovice 05. Věděli jsme, co od soupeře čekat a také jsme věděli, že jeho styl hry je nám velmi nepříjemný. Soupeř nás vysoko napadal v systému 1-2-2, což způsobovalo naše časté chyby, ze kterých soupeř hrozil. Zároveň ale pokud se nám povedlo Tatran zatáhnout na jeho polovinu, soupeř se stáhnul do formace a poctivě blokoval naši střelbu. My jsme se naopak málo tlačili do nebezpečných pozic a často nastřelovali bloky od mantinelů. Suma sumárum jsme se klepali o výsledek, ale nakonec jsme zápas srovnali a asi zaslouženě siréna ukončila zápas za stavu 3:3.

Díky výhře Tigers nad Tatranem jsme obsadili první místo ve skupině a šli do finále. V něm nás čekali Kanonýři Kladno. Soupeři chybělo několik opor a během celého turnaje nepodával výkony, na jaké jsme od něho zvyklí. Nás tak čekal snadný zápas, během kterého jsme se mohli florbalem hezky bavit a zároveň se nebát o výsledek. Pěti góly se blýskl Dominik Barták, hattrick si připsal Tomáš Kačer, krásnou brankou se prezentoval Matěj Ďurina, který od poloviny natáhnul k překvapivé jedovce po zemi, která se po odrazu od soupeřovy „cvičky“ odrazila do šibenice bezmocného gólmana. Po výsledku 10:1 jsme si tedy přispali vítězství ve druhém koši a mohli oslavit postup.

Autor: Krůša