Ženy přivezly z Liberce 2 body

V sobotu večer čekal náš ženský tým zápas s Libercem, okupujícím dno extraligové tabulky. Ač dle postavení v tabulce byl papírový favorit jasný, průběh zápasu tomu příliš nenasvědčoval.

Foto: FBC Liberec

První část probíhala z obou stran opatrněji, Panterky zodpovědně bránily, snažily se postupně přecházet do útoku, nicméně snaha troskotala především na nepřesnosti, předržování balonu a malém důrazu. Za Liberec zatápěla především první lajna, kdy se Panterkám spoustu střel podařilo zblokovat a zbytek střel skončil v rukou výborně chytající Horňákové. Skóre otevřela až v 15. minutě Zittová, které se podařilo využít přesilovou hru. Možnost hry v početní výhodě však dostaly i Crazy Girl a ani ty nabídnutou šancí nepohrdly, takže se do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu.

V polovině utkání Panterky nabídly Liberci další přesilovou hru, v oslabení však zazmatkovaly při střídání a hrozilo oslabení 3 na 5, nicméně ve výhodě se Liberci podařilo skórovat a pokračovalo se ve hře 4 na 5, kterou už Panthers odbránilo. Zanedlouho se však tečovanou střelou z dálky prosadila Florianová a bylo opět srovnáno. Do vedení šly Panterky opět zásluhou přesilovkové lajny, když se z dálky prosadila kapitánka Šusterová.

V poslední části se Panterky musely začít ohánět a přidat na důrazu, Liberec byl čím dál nepříjemnější. Odolávat se jim dařilo až do 51. minuty, kdy střela Rumlové z dálky prošla až za záda Horňákové. Ve zbylém čase žádný tým nechtěl udělat chybu, bylo k vidění spoustu obětavých bloků obránců, především však na straně Panthers, když jim několikrát zatopila již zmiňovaná první liberecká formace. Chybu nakonec nikdo neudělal a tak se šlo do prodloužení.

Bod navíc za výhru v prodloužení si nakonec připsaly Panterky, když se svým druhým gólem v zápase prosadila ofenzivní obránkyně Florianová.

Teď nás čekají dva volné víkendy, další zápasy odehrají Panterky 14. a 16.12. proti Tatranu a Bohemians.

Crazy Girls FBC Liberec – Panthers Praha 3:4p (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1) online | stream

Poměr střel: 23:16
Počet diváků: 42

Komentář trenéra hostů (Daniel Škvor): „Dneska jsme rádi za těžce vybojované dva body. Dobře jsme dnes hráli v první třetině, kdy jsme dokázali podržet míček a hrát důrazně. Od druhé třetiny jsme ale ve všem zaostávali. Dnes jsou to dva body, příště by to mohlo být i za nula bodů. I tak holkám děkuji za dva body.“

Komentář trenéra domácích (Jakub Procházka): „velká škoda, dnešní zápas odmakaný, hezký, chybělo štěstí.“