Muži opět bez bodu

Elitní mužský tým v poslední době pokulhává a počet porážek v řadě se nebezpečně zvyšuje. Avšak hlásíme progres, kterého jste si mohli všimnout již v pátek v přátelském utkání s reprezentací Austrálie a následně v sobotu proti Wizards.

Hned po úvodním hvizdu rozhodčích začal být soupeř hodně aktivní a důrazný. Důkazem toho je bylo také skóre, které svítilo na světelné tabuli po 6 minutách utkání (soupeř vedl již 2:0). Hra se přelévala ze strany na stranu a ze střídačky byly slyšet povzbuzující komentáře, což v minulých zápasech chybělo. Dle námi dostupných informací následovalo ke konci třetiny zbytečné vyloučení Marca Lombina, když zmuchloval na mantinelu Lazárka. Čarodějové však přesilovou hru nevyužili, naopak inkasovali, když Daněk v samostatném úniku překonal Vávru.

Porada o pauze zlepšila aktivnost a soustředění na naší straně a díky počátečnímu důrazu se prosadil opět Daněk. Soupeřovo napadání a přílišná aktivnost nám dělala značný problém. Chyby na středu hřiště a nedůraz v brankovišti dokázali využít ve svůj prospěch.

Třetí třetinu jsme započali opět gólíčkem, po píli Koláře na brankovišti. Následně Mochan střílel a propálil vše, co mu stálo v cestě. Ani druhou přesilovou hru po faulu Štěpána domácí celek nevyužil. Zatímco naše přesilová hra v polovině třetiny dopadla slavněji, když jsme zužitkovali nacvičení z tréninku a Ptáčník dal svému týmu ještě naději na 3 body do tabulky. I přes značně velký počet střel a následnou hru v šesti se nám nepodařilo vstřelit šestý srovnávací gól, který by toto utkání ještě dotáhl do prodloužení. Nutno podotknout, že Hruška se blýskl mnoha bravurními zákroky, kdy svému týmu pomohl od inkasování více branek.

Teď nás čeká zápasová pauza, kdy je třeba chodit na tréninky a odbourat nedostatky, které nás tíží. 15. prosince musíme nastoupit proti T.B.C. LUCERN Králův Dvůr silnější a odhodlanější než do teď, pakliže chceme pomýšlet na nejvyšší příčky tabulky.

Autor: Andrea Nováková

Wizards DDM Praha 10 – Panthers Praha 6:5 (2:1, 2:1, 2:3) online

Střely na branku: 40:44
Nejlepší hráči: Adam Kulík – David Kolář
Počet diváků: 19

Komentář trenéra domácích (Roman Urbanec): „Výhra za tři body a to se počítá. Individuální chyby na záčátku třetin nás stálo klidnější průběh utkání. Hodně nám pomohlo obětavé bránění. Zdravíme Juru Šrámka do Tuniska a snad vyhrává své golfové partie. Děkujeme divákům, pořadatelům a soupeři za utkání.“

Komentář trenéra hostů (Andrea Nováková): „Bohužel jsme tahali většinu času utkání za kratší konec a soupeř se díky tomu může radovat z vítězství. Musíme se poučit z nedostatků týmových i individuálních, pokud chceme pomýšlet na vysoké příčky v tabulce. Děkujeme soupeři za zápas.“