Divoký výjezd do Kralup

Juniory čekaly před delší pauzou z důvodu konání MS ještě poslední dvě utkání, ke kterým vyjeli do Kralup nad Vltavou. V dopoledním zápase nás prověřili v pražském derby kluci z Kobylis, kteří okupovali 3. místo v tabulce a v pozdním odpoledni jsme vyzvali nováčka soutěže – domácí tým z Kralup.

Kdo zná arénu v Kralupech ví, že prakticky každá střela z kteréhokoli místa na hřišti je nebezpečná. Kdo v Kralupech nebyl, může si připodobnit pražský Hamr. Do zápasu jsme vstoupili skvěle a než se soupeř trochu rozehrál vedli jsme 3:0. Bohužel jsme v nastaveném tempu mírně polevili a soupeř dokázal korigovat, což víceméně popisuje celý průběh zápasu. Jinak by se dalo říct, že se hrál hodně běhavý a tvrdý florbal, kdy obě strany bojovaly skutečně o každý volný centimetr místa na hřišti. Velké problémy nám dělala obrana, kdy některé nedostoupené výpady musel hasit Hušek. Na začátku třetí třetiny soupeř v krátkém intervalu vstřelil dvě branky, čímž překlopil stav zápasu na svou stranu. Jsme rádi, že to kluci nezabalili a souvislým tlakem vybojovali vedení na svou stranu. Kostrbatě jsme ubránili i závěrečný nápor hry bez brankáře a dokráčeli si tak pro 3 body. Pochvala je určitě na místě pro útočnou fázi hry. Kluci o sobě vědí a některé kombinace byly skutečně velmi pohledné. Co už bylo horší je obrana, kde jsme měli spoustu hluchých míst, nedůrazu a dalších našich opakujících se nešvarů. Vzhledem k široké marodce si svůj debut odbyl Kryštof Novotný, který se určitě neztratil a ve druhém zápase si připsal i první branku.

Shrnutí druhého zápasu vám přiblížíme očima Míly Mattese, který si ve svém dobrodružném florbalovém dní střihnul hned 5 zápasů!

„Na druhý zápas lavičku opustila trenérská dvojice Koli s Pápou a naopak po rychlém přesunu jsem kormidla ujal já. V druhém zápase nás čekal tým domácích Kralup. Dle papírových předpokladů by to měl být slabší soupeř, ale jak všichni víme, jenom takhle se zápasy nevyhrávají. Zvláště, když tým přistoupil na sázku s Kolim, že v tomto zápase nedostanou více než 5 branek. První třetina byla jasně v naší režii. Soupeř se prosadil jen jednou z náhodného protiútoku. Skóre 5:1. Bohužel již na konci soupeř dost přitvrdil. Ve druhé třetině se soupeř prosadil hned třikrát, a když odhlédnu od jedné hrůzostrašné individuální chyby, soupeř vždy využil rychlých protiútoků a mezer v našem systému 1-2-2, který jsme se snažili aplikovat. I tak po této třetině svítilo na výsledkové tabuli 10:4. Do třetí třetiny měli kluci jediný úkol, nedostat již žádnou branku. Bohužel opak byl pravdou. Soupeř zvolil tu nejjednodušší taktiku, když už nemůžeme vyhrát, tak ať to soupeře alespoň pořádně bolí. A samozřejmě všechno na bránu. Nakonec se soupeři podařilo dotáhnout až rozdíl dvou branek, ale to už si kluci pohlídali. Ze zápasu si kluci i já odnášejí jeden důležitý poznatek. Neumíme se srovnat s tvrdou fyzickou hrou soupeře (musím poznamenat, že někdy byla až za hranicemi) a musíme zapracovat na důrazu před svou brankou.“

Panthers Praha vs. TJ Kobylisy 9:8 (online)

Panthers Praha vs. Kralupy nad Vltavou 13:11 (online)