Muži E podruhé letos za 6 bodů

v sobotu ráno se Muži E sešli v Čakovické aréně k dalším zápasům. Po předchozích ne úplně povedených výkonech chtěli všichni urvat body proti Spartě a poslednímu Mělníku.

Do zápasu se Spartou jsme šli s pokorou, jelikož jsme čekali vyrovnaný a nejednoduchý zápas. Pokyny trenéra zněly jasně – nebláznit s běhavými mladíky, počkat si na půlce a přímočaře do branky. Když jsme první tři minuty statické hry prostáli s častějším držení míčku na hokejkách my, přidal i klid na duši celému družstvu svým prvním zásahem Kocour. Do konce třetiny se pak už měnilo pouze tempo hry, které pomalu ze záporných hodnot rostlo alespoň k nule. O pauze nás Daneček vybízel k aktivnější hře, což jsme v dalších třetinách snad splnili. Také Sparta začala hrát s větším nasazením, a tak se hrálo ze strany na stranu, jedinou změnu skóre zařídil opět Kocour, který střelu z pětadvaceti metrů poslal tak šikovně, že přeletěla hlavy všech hráčů a propadla brankáři pod břevnem. Sparta se snažila ještě ve druhé třetině snížit, proti byla ale naše důrazná obrana s jistým brankářem Svobodou za zády. Závěrečné dějství nabídlo platonický tlak soupeře, přerušený naší druhou přesilovkou v zápase (tentokrát už jsme i vyslali nějakou tu střelu). Když už Sparta vystřelila, tak se Panteři mohli spolehnout na svého brankáře, který všechny tři střely v klidu chytil. Utkání nakonec rozhodl Rudy, který přidal naší třetí branku a pak už jen stačilo odbránit a mohli jsme slavit první dnešní výhru, navíc se zaslouženou nulou vzadu!

Nabuzeni bodovým ziskem jsme po jednozápasové pauze nastoupili k utkání s Mělníkem s vědomím, že když vyhrajeme, dostaneme se alespoň na pár hodin na první příčku. Nejvýraznější změnou v sestavě byla brankářská výměna, tentokrát se do branky postavil Kashi. Soupeř nedorazil v tak hojném počtu, takže celoplošné napadání byla jasná volba. Jen vinou našeho špatného zakončení byl stav po první třetině pouze 2:0 v náš prospěch, když se trefili Richard Toman a Ondra Bendík. Prostřední perioda přinesla mírné zlepšení v naší útočné fázi, začali jsme se dostávat do více šancí, přidali další 3 branky a přestáli trestné střílení Mělníku. Hned na začátku třetí třetiny se soupeř rozhodl, že naše pětitřetinová neprůstřelnost už by stačila, a tak jsme poprvé inkasovali. Zápas definitivně rozhodly branky Bendíka se Šádou, pro které to oba byly již druhé zářezy v zápase a oba začínali potichu přemýšlet nad hattrickem, který rozhodně nebyl v tomto zápase nereálný (spíše naopak). Poslední slovo si bohužel vzali protihráči z Mělníka a podruhé v zápase dopravili neposedný balonek za brankářova záda.

Sečteno a podtrženo, z Čakovic vezeme 6 bodů, jen 2 obržené branky a hlavně nula trestných minut. Tímto výkonem jsme si upevnili druhou pozici a na soupeře pod námi získali slušný náskok.

Autor: Ondra Svoboda

Panthers Praha – Sparta Praha C 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Panthers Praha – Floormaniacs Mělník 7:2
(2:0, 3:0, 2:2)