Mladším žákyním opět chyběl kousek štěstíčka

Další turnaj Mladší žákyně odehrály v Rudné a bylo se na co těšit, jelikož na minulém turnaji v Nehvizdech si nasadily laťku hodně vysoko. K radosti rodičů i trenérů holky navázaly na dobré výkony z posledních zápasů.

Proti Wizzards se hrálo téměř na jednu branku, předváděli jsme krásné individuální průniky i hezké průniky po několika přihrávkách a když už se soupeř dostal do úniku, tak ho vyčapala spolehlivá Julča v Bráně. Ve druhé půli jsme sice byli stále lepší než soupeř, ale už to nebyla taková dominance jako v té první. I tak to stačilo na pohodlnou výhru 10:3.

V druhém klání dne jsme se postavili proti Texasu,  který byl daleko tvrdší oříšek než náš první sok. Hra se přelévala ze strany na stranu, soupeř se prezentoval hrou přes své dvě nejlepší hráčky, zatímco my se snažili zaujmout co nejlepším týmovým výkonem. O pauze jsme vedli o jeden gól a chtěli nejen navázat na dobrou první půli, ale ještě přidat něco navíc. Což se nám povedlo, neboť směrem dopředu zůstaly holky stejně aktivní a směrem do obrany se zlepšily a když už se soupeř protlačil přes naší obranou zeď, znovu jeho akce končily při zákrocích Julči. Vyhráli jsme tedy nakonec o tři branky a předvedený výkon předurčoval ambice konečně postoupit do vyššího koše.

Poslední mač dne jsme hráli proti asi nejtradičnějšímu soupeři v rámci holčičích kategorií – Novému Strašecí. Zápasy bývají vždy vyrovnané, což se potvrdilo i tentokrát, utkání mělo vysoké tempo a běhalo se z jedné strany hřiště na druhou. Konec první půle vypadal více méně pořád stejně, na dvě přihrávky jsme se dostali k nadějnému zakončení, které vychytala brankářka soupeře, postavila se a hodila ho dopředu , kde jsme většinou zvládaly odebírat míčky a mohlo se začít od začátku. Bohužel, ačkoli si myslíme, že jsme byli přeci jen o něco lepší, tak o pauze bylo skóre 3:3. Poslední část dne se nesla v duchu té první, jen ne a ne padnout gól. To bohužel jako první prolomil náš soupeř a poté ještě jednou asi dvě minutky před koncem rozvlnil naší síť. Následoval time-out, motivační řeč o tom, že stále můžeme náskok stáhnout a pro nás už tradiční hra ve čtyřech s prázdnou brankou za zády. Hned po pár vteřinách přišlo snížení a ještě velká motivace se zápasem něco udělat. Bohužel i přes několik dalších slibných střeleckých pokusů už skóroval pouze soupeř do odkryté klece. Holky tedy stejně jako minule musely skousnout porážku po dobrém výkonu.

Na turnaji se opět potvrdily vzestupné výkony, což nás skutečně těší. Dnes není nikdo, koho bychom speciálně vypíchli, holky fungovaly jako dobře promazaný stroj od brankářky, přes obranu až po útok. Doufáme si holky i rodiče užili celý turnaj a budeme se na vás těšit znovu příště.

Autor: Dan Ježil

Panthers Praha – Wizards DDM Praha 10 :)
Panthers Praha – Fbk Texas :)
Panthers Praha – TJ Sokol Nové Strašecí :(