MeťákPanthers
4:5(0:1,4:3,0:1)
ne 3. 3. 2024 18:00 @ SH České Budějovice, 1. liga žen, 2. kolo

Ženy jsou v osmifinále 1. ligy, v Budějovicích rozhodla o postupu Pavlicová

Panterky splnily první ze svých cílů do vyřazovacích bojů. V odvetě série přetlačily českobudějovický Meťák a mohou se těšit na atraktivní sérii se Startem.

Matematika byla v případě #princezen po sobotním vítězství jednoduchá - opakování vítězství pojistí jejich postup do západního čtvrtfinále druhé nejvyšší ženské soutěže (tedy celkového osmifinále), případná porážka by ale oba soupeře ještě jednou vrátila do Rudné.

Pražanky se role mírných papírových favoritek nezalekly a v úvodní třetině povětšinou kontrolovaly balonek na svých hokejkách. Snaha o klidnou a opatrnou hru nicméně byla znát na obou stranách hřiště a diváctvo tak během první dvacetiminutovky moc často ze sedadel nestávalo. Za zmínku stojí snad jen vyloučení Jozové, jež ale svěřenkyně Johna Hodka nepotrestaly. Prosadily se totiž až zkraje 18. minuty, kdy je do vedení poslala Staňková, což byl zároveň jediný gólový moment před blížící se přestávkou.

Druhá třetina se nicméně své starší sestře nepodobala ani zdaleka a mnoha zúčastněným snad muselo i v té chvíli připadat, že se octli na úplně jiném klání. Oba celky otevřely stavidla své útočné chuti a rozdělily si mezi sebe hned sedm branek v rozmezí pouhých osmnácti minut. Jako první se prosadily Panterky, které navýšily své vedení zásluhou přesné trefy Tázlerové, do té doby neurovnanou hru domácích pak gólem trochu zklidnila Lisová.

Kontaktní branka navíc vlila Meťáku krev do žil a ten začal pořádně kousat - nejprve sice musel spořádat sousto v podobě dalšího hostujícího gólu, parádními dvěma a půl minutami ale poté pořádně nalomil panteří morálku. Budějovice v tomto časovém okně nasypaly do hostující svatyně hned tři balonky, s dalšími dvanácti pak narazily na skvělou brankářku. K dokonalému obratu ale chyběla maličkost - nenechat 11 sekund před druhou sirénou nepopulárním gólem do šatny srovnat Rakovou.

Právě pozdní branka na 4:4 notně promluvila i do porad v kabině a pro Panterky byl zásah jedné z historicky nejproduktivnějších hraček v dějinách klubu dost možná klíčovým - ve znovu velmi vyrovnané třetí třetině totiž nemusely dotahovat, ale začínalo se hezky od nuly.

A tahle nepatrná výhoda dosáhla svého využití v samotném závěru, kdy už většina diváků i samotných hraček asi čekala spíše cestu do nastavení - necelých pět minut před koncem Pražanky do rozhodujícího vedení 5:4 poslala Pavlicová. Ta se svými spoluhráčkami následně přečkala velký domácí tlak, navíc znásobený o hru bez brankáře, a mohla tak po vítězství oslavit také postup do osmifinále!

V něm se Panterky střetnou se starými známými z tuzemské extraligy - soupeřkami jim bude kunratický Start98. Série startuje v sobotu na půdě soupeře, hned v neděli se pak přesune na domácí hřiště v Rudné. Přijďte naše prvoligové #princezny podpořit!

Autor: Tomáš Pauček